Indie ogłosiły współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi w celu stworzenia zdrowych ram regulacyjnych dla rodzącej się branży aktywów cyfrowych.
Kraj rozważa partnerstwo z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Radą Stabilności Finansowej (FSB) w poszukiwaniu międzynarodowych ram regulacyjnych, donosi Kitco News. Najnowszy ruch wynika z jego przewagi jako przewodniczącego G20 w listopadzie 2022 r., gdy chce przewodzić koalicji narodów w nadchodzących miesiącach.
„Skontaktowaliśmy się z MFW, a MFW pracuje z nami nad dokumentem, aby uwzględnić aspekty polityki pieniężnej, aspekty makroekonomiczne i podejście polityczne do aktywów kryptograficznych” – powiedział Ajay Seth, sekretarz indyjskiego Departamentu Spraw Gospodarczych .
„Rada Stabilności Finansowej zaproponowała utworzenie grupy roboczej ds. aktywów kryptograficznych, a my jesteśmy jej częścią” – dodał Seth.
Jako przewodniczący G20, Indie będą kierowały agendą grupy przez rok, będąc jednocześnie gospodarzem jej szczytów. Urzędnicy rządowi Indii, tacy jak minister finansów Nirmala Sitharaman, potwierdzili, że jednym z głównych celów ich jako przewodniczącego G20 będzie dążenie do ujednoliconego globalnego podejścia do regulacji wirtualnej waluty.
Urzędnicy indyjscy twierdzą, że powodem tego nacisku jest zapobieganie „arbitrażowi regulacyjnemu” ze strony złych aktorów przy jednoczesnej ochronie interesów konsumentów. Sitharaman zauważył w swoim przemówieniu, że regulacja „musi być działaniem zbiorowym, ponieważ technologia nie przekracza żadnych granic” i że jeden kraj nie może samodzielnie wprowadzić skutecznych regulacji.
Próba wprowadzenia przez Indie narodowej ustawy o wirtualnej walucie została wstrzymana, a organy regulacyjne powoływały się na znaczenie osiągnięcia globalnego konsensusu przed kontynuowaniem.
Przygotuj się na najsurowsze z reżimów regulacyjnych
Analitycy przewidują surowe przepisy dotyczące walut wirtualnych pod przywództwem G20 Indii, biorąc pod uwagę lokalne traktowanie tej klasy aktywów. Tradycyjnie indyjskie organy regulacyjne uważały wirtualne aktywa za zagrożenie dla systemów finansowych i rozważały wydanie ogólnego zakazu.
Chociaż plany wprowadzenia ogólnego zakazu nie przyniosły skutku, rząd nałożył na branżę jedną z najsurowszych polityk podatkowych. W tej chwili inwestorzy muszą płacić 30% podatek od zysków z dodatkiem 1% podatku potrąconego jako źródło (TDS) od wszystkich transakcji, podczas gdy prośby o obniżkę zostały zignorowane.
W przeszłości MFW był również tradycyjnie wrogo nastawiony do wirtualnych walut, nazywając to receptą na globalną katastrofę finansową. Entuzjaści mogą tylko patrzeć z zapartym tchem, jak przesunie się wahadło regulacyjne dotyczące wirtualnych walut.
Obejrzyj: Indie będą największym krajem blockchain w ciągu 5 lat – Latif Ladid z Forum IPv6
Autor : BitcoinSV.pl
Źródło : India teams up with IMF and FSB on global virtual currency regulations – CoinGeek