Najważniejsze wydarzenia z konferencji Gate2Chain Blockchain, turystyka i przyszłość Internetu

Majorka to oszałamiająca wyspa u wybrzeży Hiszpanii, która każdego roku jest popularnym celem podróży milionów turystów. Na wyspie znajduje się również Gate2Chain, pakiet programistyczny umożliwiający firmom i osobom indywidualnym łączenie się z blockchainem BSV i wykorzystanie jego potencjału.

1 grudnia 2022 r. Gate2Chain zorganizował w Palmie wydarzenie, na które składała się półdniowa konferencja, lunch networkingowy oraz cykl spotkań po południu i następnego dnia. Konferencja Gate2Chain Blockchain, Tourism and the Future of the Internet została zaprojektowana w celu edukowania lokalnej branży turystycznej i zainteresowanych stron na temat tego, w jaki sposób technologia blockchain może poprawić sposób prowadzenia działalności.

Mówca Latif Ladid, prezes IPv6 Forum, opisał konferencję jako „pełną salę” i potwierdził, że „wielu ekspertów z rządu, organów regulacyjnych i przemysłu, środowisk akademickich, badawczych i oczywiście otoczonych przez jednych z najlepszych ludzi, jakich mamy w BSV i IPv6”.

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Gate2Chain, Joe Holles de Peyer, odegrał kluczową rolę w zorganizowaniu konferencji, zapraszając kluczowych graczy z wyspy i pełniąc funkcję przewodniczącego konferencji w tym dniu.

„Na Majorce istnieje ogromny przemysł turystyczny, który ma macki na całym świecie i zawsze potrzebuje innowacji” – powiedział Holles de Peyer dla CoinGeek.

„Turystyka to branża, która działa na bardzo małych marżach, dużym, bardzo dużym wolumenie, szczególnie na tej wyspie. Bitcoin może wiele zrobić dla branży. Jest ogromny” – powiedział.

Pierwsza połowa sesji konferencyjnych była poświęcona „szerszemu obrazowi” z dr Craigiem Wrightem jako myślą przewodnią, a druga połowa zawierała bardziej bezpośrednie, przyziemne przykłady wyraźnych rzeczy, które blockchain robi dzisiaj, a które mogą mieć wpływ na branżę turystyczną .

„To ciekawy region. Jest tu dużo turystyki i istnieje wiele różnych celów, od ekoturystyki aż po turystykę luksusową, a możliwość zarządzania wszystkimi tymi różnymi obszarami i posiadanie danych na ten temat pozwoli im różnicować się i tworzyć możliwości ”- Dr. powiedział Wright.

Przemówienie dr Wrighta koncentrowało się na tym, gdzie technologia blockchain BSV pasuje do branży turystycznej, szczególnie na Majorce. Wykonał wspaniałą robotę, dopasowując swoje słowa do odbiorców nowszych w technologii blockchain, podając odpowiednie przykłady, do których łatwo było się odnieść.

„W Europie istnieją zasady kontroli danych osobowych, więc oznacza to przestrzeganie obowiązujących przepisów, a także ochronę klientów. Więc nie chcesz, aby informacje o nich wyciekły, dlatego poprawna konfiguracja systemów jest zawsze krytyczna” – zauważył.

„Podczas przechowywania atrybutów tożsamości itp. itd. istniałyby możliwości tworzenia danych osobowych, które mogłyby być udostępniane różnym miejscom, w których przebywasz. Wszystko, co robisz, to masz jedną tożsamość, a następnie wszystkie informacje, które chcesz udostępnić, są przesyłane w dowolne miejsce. Możesz udostępniać w każdym z programów lojalnościowych” – wyjaśnił dr Wright.

„Oczywiście korzyścią z tego jest po prostu możliwość łatwego kontrolowania danych. Przydałby się też lepszy system ewidencjonowania. Cofając się jeszcze dalej w latach, mając więcej informacji o swoich lotach, będąc w stanie mieć automatyczne wystawianie biletów, które faktycznie działa” – dodał.

Innym wyróżniającym się mówcą była dr Agatha Slater, Blockchain Practice Leader, Central and Eastern Europe, dla IBM. Mówiła o niektórych przypadkach użycia web3 i blockchain, szczególnie dla branży turystycznej w Hiszpanii i tam, gdzie IBM pasuje do obrazu.

„Postrzegam to jako blockchain umożliwiający stos technologii, który może otworzyć możliwości dla nowych przypadków użycia. A tymi „umożliwiaczami łańcucha bloków”, jak je nazywam, są tożsamość, tokenizacja, identyfikowalność i płatności. A jeśli połączysz to wszystko razem, nagle masz naprawdę fajne możliwości, w jaki sposób możesz zaangażować swoich klientów” – powiedziała.

„Kiedy mówimy o tych nowych gospodarkach, wciąż jesteśmy trochę daleko od tej końcowej gry. Ale przedsiębiorstwa, szczerze mówiąc, aby stać się istotnymi, aby pozostać istotnymi, muszą już teraz zacząć doświadczać przestrzeni” – dodał dr Slater.

Coś, co wyróżniało konferencję Gate2Chain spośród innych, to skupienie się na korzyściach i wpływie w porównaniu z samą technologią. Dla publiczności, jaką Gate2Chain zgromadził na konferencji i spotkaniach, takie podejście okazało się wielkim sukcesem.

„Mamy tendencję do zagłębiania się w technologię i zapominania, jakie są korzyści i jaki jest wpływ. A wpływ jest ważniejszy dla ludzi, zwłaszcza jeśli masz, powiedzmy, rządy i organy regulacyjne i tak dalej, i tak dalej. Unikają technologii” – wyjaśnił Ladid.

„Więc trzeba im pokazać, jak wpłynie to na społeczeństwo, jak wpłynie na gospodarkę i tak dalej. Wtedy zaczynają się interesować, bo rozumieją, o co toczy się gra” – dodał.

Jeśli chodzi o samą technologię blockchain, według dr Slatera, to dostawca technologii lub usługodawca (taki jak IBM) musi wybrać odpowiedni blockchain dla problemów, które dostawca chce rozwiązać.

„Wierzymy, że BSV i cały ekosystem BSV bardzo dobrze pasuje do przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa dbają o skalowalność. Zależy im na niskich opłatach transakcyjnych. BSV to ma, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy porozmawiać z nimi o BSV, jeśli o to chodzi” – potwierdził dr Slater.

Kolejną rzeczą, która wyróżniała to wydarzenie na tle innych, była lokalizacja i traktowanie VIP-ów, które wszyscy otrzymaliśmy. Prelegenci VIP oraz media zostali zaproszeni do prywatnej willi w Valldemossa, oszałamiającej wiosce na obrzeżach Palmy. Grupa została zafundowana pięciogwiazdkowym posiłkom dzięki oddanemu szefowi kuchni i atrakcjom takim jak jazda konna, degustacja oliwy z oliwek, jazda na czterech kołach, zakupy i zwiedzanie wyspy.

„Mamy wielkie szczęście, że gościliśmy w tym miejscu kilka znanych osób, zwłaszcza Bruno wraz z Bartem i Joe. Pracowali nad tym ekosystemem, aby ulepszyć go w przyszłości i myślę, że wykonują bardzo dobrą robotę w tym miejscu” – powiedział Ladid.

„Goszcząc nas w swoim słynnym miejscu, wszystko, czym się zajęto, było magiczne, a następnie przyciągało wszystkich interesariuszy, aby tu przybyli, a wszyscy są entuzjastycznie nastawieni i chcą coś zrobić” – powiedział.

Holles de Peyer zgodził się, że było to wyjątkowe doświadczenie i uważa, że tworzenie takich środowisk jest ważne, aby mogła dziać się magia.

„To wszystkie synergie i wszystkie tego rodzaju rzeczy, które trudno zaplanować lub określić ilościowo, wszystkie te małe rzeczy, które rozwijają się podczas relaksu i rozmowy. To było naprawdę bardzo produktywne” – potwierdził.

Obejrzyj: Londyńska konferencja Blockchain 2023: Wprowadzanie rządu i przedsiębiorstw do łańcucha bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Gate2Chain Blockchain, Tourism and the Future of the Internet Conference highlights – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO