Partner bankowy Binance SWIFT zamierza zakazać przelewów w USD poniżej 100 000 USD

Binance podkreśliło, że płatności kartami kredytowymi i debetowymi będą nadal akceptowane, a przelewy bankowe inne niż USD będą nadal przetwarzane za pośrednictwem systemu płatności SWIFT.

Binance poinformowało swoją bazę klientów detalicznych o potencjalnym zakłóceniu usług przychodzących, które może zatrzymać przelewy bankowe na rampie i poza nią.

Zakłócenia w świadczeniu usług będą miały wpływ na użytkowników rachunków bankowych prowadzonych w dolarach amerykańskich, którzy chcą kupować lub sprzedawać kryptowaluty za mniej niż 100 000 USD za pośrednictwem systemu płatności SWIFT. Utrudnienia obowiązywać będą od 1 lutego.

Binance ogłosiło tę wiadomość swoim „Binancianom” e-mailem 21 stycznia, podkreślając, że teraz „aktywnie poszukują” nowego partnera SWIFT (USD), aby uniknąć przerw w świadczeniu usług dla przyszłych przelewów bankowych.

Giełda kryptowalut dodała, że była to decyzja partnera bankowego i że Binance nie będzie jedyną platformą transakcyjną, na którą wpłynie zmiana:

„Tak jest w przypadku wszystkich ich klientów wymiany kryptowalut. Informujemy, że dopóki nie będziemy w stanie znaleźć alternatywnego rozwiązania, możesz nie być w stanie używać swojego konta bankowego do kupowania lub sprzedawania kryptowalut za USD za pośrednictwem SWIFT o wartości mniejszej niż 100 000 USD po 1 lutego 2023 r.”

Binance podkreślił jednak, że klienci nadal będą mogli używać swoich kart kredytowych lub debetowych do kupowania lub sprzedawania kryptowalut, a płatności do lub z giełd zewnętrznych będą nadal przetwarzane.

Giełda kryptowalut dodała, że przelewy oparte na SWIFT będą nadal działać w przypadku przelewów bankowych innych niż USD, takich jak euro.

Binance potwierdził, że zmiana nie wpłynie na jego „konta korporacyjne”.

Zaangażowanym partnerem bankowym jest Signature Bank, zgodnie z raportem Bloomberga z 21 stycznia. Bank ustalił minimalny limit transakcji w wysokości 100 000 USD, starając się zmniejszyć swoją ekspozycję na rynek aktywów cyfrowych, wyjaśnił Bloomberg.

Chociaż zakłócenie usług płatniczych nie było decyzją Binance, platforma transakcyjna w ostatnim czasie zawiesiła transfery.

Binance niedawno nałożyło tymczasowe zawieszenie depozytów USDT i USDC opartych na Solanie 17 listopada.

Podczas gdy giełda również tymczasowo zawiesiła wpłaty i wypłaty Ether (ETH) i wrap-Ether (wETH) na około 10 dni przed fuzją Ethereum.

https://twitter.com/wallstreetpro/status/1616931029402394624?s=20&t=BYNYOsEIFdWXaLKO5dQH9A

Autor : BitUp

Źródło : https://cointelegraph.com/news/binance-s-swift-banking-partner-set-to-ban-usd-transfers-below-100kAuthor: bitup BSV