Paxful opuszcza Salwador: nie ma już pracowników i rezygnuje z La Casa del Bitcoin

Firma, jeden z głównych promotorów ustawy Bitcoin w kraju, nie ma już oficjalnego przedstawicielstwa w Salwadorze.

Giełda kryptowalut Paxful zwolniła wszystkich swoich pracowników w Salwadorze, kończąc tym samym swoją fizyczną obecność w tym kraju. W każdym razie, będąc firmą globalną, będzie nadal dostępna dla Salwadorczyków, którzy chcą w niej działać. 

Powodem, który doprowadził do redukcji personelu przez Paxful, byłaby bessa , osoba, która wiedziała, jak pracować dla tej firmy, powiedziała CriptoNoticias. Poza pracownikami w Salwadorze od firmy odcięto także inne osoby z różnych krajów Ameryki Łacińskiej, które podobno zdecydowały się skupić na projektach w innych krajach.

Rzeczywiście, rynek niedźwiedzi doświadczany przez bitcoina (BTC) i ogólnie kryptowaluty spowodował już podobne sytuacje w innych firmach z sektora. 

Z drugiej strony Paxful przekaże zarządzanie projektem edukacyjnym La Casa del Bitcoin , który rozpoczął się w lutym 2022 roku . Od tego czasu ponad 5000 osób przeszło przez jej sale lekcyjne, aby zostać przeszkolonym w zakresie bitcoinów i kryptowalut.

Teraz La Casa del Bitcoin przeniesie się do innego budynku i będzie wspólnym projektem koordynowanym przez Built With Bitcoin Foundation , zgodnie z komunikatem prasowym organizacji. W projekcie weźmie udział kilka firm z sektora, takich jak Bitrefill, Empreus Capital, DitoBanx, Galoy, Bitcoin Beach Wallet, Netki i Athena Bitcoin.  

Inne wersje wskazują na spory legislacyjne w Salwadorze

Według innego źródła, które poprosiło o zachowanie anonimowości , powiedziało CriptoNoticias, że decyzja Paxful miałaby związek z nieporozumieniami dotyczącymi ustawy o aktywach cyfrowych , wprowadzonej w listopadzie w Zgromadzeniu Salwadoru i która zbliża się do ostatecznego zatwierdzenia, jak donosi ta gazeta. 

Chociaż prawo dotyczy ogólnie zasobów cyfrowych, agencje utworzone na mocy tego rozporządzenia „koncentrowałyby się przede wszystkim na firmach związanych z bitcoinami”, a nie na tych, które działają również z innymi kryptowalutami.

Celem jest ograniczenie pojawiania się ofert publicznych aktywów cyfrowych, które mogą być oszustwami i narażanie tych, którzy w nie inwestują, wyjaśnia tekst ustawy.

Jest to coś, co pośrednio skomplikowałoby rozwój firm, które nie są „tylko bitcoinami” i zmotywowałoby je do rezygnacji z inwestycji w kraju, powiedziało anonimowe źródło, z którym konsultowało się to medium.

https://twitter.com/stacyherbert/status/1612064804293722112?s=20&t=eEmcxAheYz60yA11HANtGQ

Agencje, o których mowa, to National Digital Assets Commission i Bitcoin Fund Administration Agency. Amerykańska dziennikarka Stacy Herbert, uznana bitcoinowa „maksymalistka”, jest przedstawiana jako jedno z głównych odniesień drugiego z tych podmiotów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.criptonoticias.com/comunidad/strongpaxful-deja-el-salvador-no-tiene-empleados-cede-casa-bitcoin/Author: BitcoinSV.pl
CEO