Jak, co i gdzie wydawać BSV podczas bessy

Po tym, jak Marquez Comelab był sfrustrowany tym, że nie był w stanie znaleźć żadnych firm, które akceptują BSV podczas jego letnich wakacji, stworzył stronę internetową, na której osoby wspierające BSV z całego świata mogą znaleźć firmy, które akceptują BSV. Jeśli masz firmę, która akceptuje BSV, umieść ją na stronie BSVSearch.com. Potencjalni klienci mogą filtrować wyszukiwanie według rodzaju działalności lub branży, a także według lokalizacji, takiej jak miejscowość, przedmieście, miasto, stan lub prowincja.

Czy wahasz się przed wydaniem BSV, ponieważ kupiłeś je po wyższym kursie wymiany lub dlatego, że niewielu sprzedawców i usługodawców akceptuje BSV lub jakąkolwiek cyfrową walutę jako formę płatności? W tym artykule zajmiemy się tymi dwoma problemami i zaproponujemy rozwiązania.

Jak ustaliliśmy w poprzednim artykule, cena Bitcoina zależy od jego podaży i popytu. Jego podaż jest ustalona i zakodowana w protokole Bitcoin i nie można na nią wpływać. Jedynym czynnikiem, który możemy kontrolować, jest popyt na BSV poprzez wykorzystanie go do tego, na co zwykle wydajemy pieniądze. Istnieją jednak dwa dobre powody, dla których ludzie mogą nie chcieć obecnie wykorzystywać i wydawać swoich BSV:

(1) Nie chcę wydawać moich BSV, ponieważ są one teraz sprzedawane po niższej cenie niż wtedy, gdy je kupiłem.

(2) Niewielu jest sprzedawców oferujących towary i usługi w zamian za BSV (lub ogólnie kryptowaluty).

Rozwiążmy te problemy jeden po drugim.

POWÓD 1: Nie chcę wydawać moich BSV, ponieważ są one teraz sprzedawane po niższej cenie niż wtedy, gdy je kupiłem

Ta obawa jest zrozumiała, zwłaszcza podczas bessy, takiej jak obecna, która ma wpływ na Bitcoina i inne waluty cyfrowe. W chwili pisania tego tekstu cena rynkowa każdego BSV wynosi od 40 do 50 USD. Jeśli kupiłeś BSV po wyższej cenie i wydałeś je teraz, poniesiesz stratę równą różnicy między ceną, którą zapłaciłeś, a aktualną ceną rynkową. Na przykład, jeśli kupiłeś BSV za 100 USD i używasz go teraz do zakupu towarów lub usług o wartości 50 USD, poniesiesz stratę w wysokości 50 USD. Aby uniknąć takich strat, warto nie wydawać BSV, które kupiłeś po cenie wyższej niż aktualna cena rynkowa.

Co możesz zrobić, aby pomóc w rozwoju gospodarki BSV, która ma kluczowe znaczenie dla wartości Twoich pozostałych BSV? Jednym z rozwiązań jest zakup BSV po aktualnym kursie wymiany. Na przykład za 100 USD możesz kupić dwa BSV. Następnie możesz użyć tych dwóch BSV do zakupu towarów lub usług, których potrzebujesz w ciągu kilku następnych dni lub tygodni. Na przykład, jeśli potrzebujesz strzyżenia u fryzjera, takiego jak Stoney’s Barber Shop w Atlancie w stanie Georgia, który akceptuje BSV, możesz użyć jednego BSV (w przybliżeniu równego 50 USD), aby zapłacić za godzinę spotkania, co jest ich ceną wywoławczą. W ten sposób nie straciłeś pieniędzy na wahaniach kursu BSV i nadal otrzymałeś potrzebną usługę o wartości 50 USD. Dodatkowo dodałeś popyt na korzystanie z BSV, co pomaga przesunąć krzywą popytu w prawo i zwiększa presję na BSV, aby umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego, potencjalnie zwiększając wartość pozostałych posiadanych przez Ciebie BSV.

POWÓD 2: Nie ma wielu towarów i usług, które mogę kupić, ponieważ niewielu sprzedawców i usługodawców akceptuje BSV (lub ogólnie waluty cyfrowe)

mogę odnieść się do tego problemu. Zeszłego lata byłem skłonny kupić BSV, aby wydać je na rzeczy, za które zwykle płaciłbym w walucie fiducjarnej, takie jak napoje w kawiarni, posiłki w restauracjach, wypożyczalnie rowerów lub kilka nocy w hotelu lub apartamencie. Aby wesprzeć handlowców i usługodawców chcących akceptować BSV w zamian za swoje towary i usługi oraz pomóc w rozwoju gospodarki BSV, byłem przygotowany na zakup BSV w walucie fiducjarnej za pomocą mojej karty kredytowej.

Kiedy szukam w Google pobliskich firm akceptujących BSV, informacje te nie są łatwo dostępne. Można się tego spodziewać, ponieważ przez lata waluty cyfrowe – w tym BTC – nie mogły obsługiwać transakcji na całym świecie. Jednakże, ponieważ Bitcoin SV (BSV) powrócił do oryginalnego protokołu Bitcoin i jest teraz w stanie przetwarzać więcej transakcji na sekundę niż VISA (100 000 w porównaniu z 65 000), możliwe jest teraz, aby Bitcoin jako BSV był używany jako gotówka.

Kolejnym wyzwaniem jest to, że tylko nieliczni handlowcy, przedsiębiorcy i właściciele firm wiedzą, że obecnie istnieje implementacja Bitcoin, która może obniżyć ich koszty transakcyjne i przyspieszyć ich transakcje. BSV zapewnia również możliwość wyceny towarów i usług za pomocą transakcji mikropłatności oraz wydajniejszego przechowywania, wysyłania i odbierania danych. Chociaż handlowcy mogą nie chcieć akceptować BSV dla wszystkich transakcji, jeśli nie czują się komfortowo, zarabiając cały swój dochód w BSV, nadal mogą akceptować BSV przynajmniej dla części swoich przychodów. Na przykład mogą oferować przyjmowanie BSV jeden dzień w tygodniu lub tylko za procent sprzedawanych akcji.

Wniosek

Podsumowując, kurs wymiany BSV spadł w stosunku do waluty fiducjarnej, podobnie jak wiele monet i aktywów podczas bessy na całym świecie. Wydanie teraz BSV skutkowałoby zrealizowaną stratą. Chęć uniknięcia tego jest naturalna, więc ludzie mogą poczekać, aż BSV umocni się w stosunku do dolara, zanim zdecydują się je wydać.

Istnieje jednak sposób, aby nadal rozwijać gospodarkę BSV, nawet w tych warunkach ekonomicznych. Nadal możemy teraz kupować BSV za walutę fiducjarną i używać tych BSV do kupowania towarów i usług od kupców i usługodawców chcących wymienić swoje towary lub usługi na BSV. Dlatego kolejnym krokiem jest zachęcenie przedsiębiorców, właścicieli firm i usługodawców do rozpoczęcia przyjmowania BSV. Zwolennicy BSV na całym świecie mogą wspierać tych handlowców w tych wysoce konkurencyjnych czasach, w których redukcja kosztów i poprawa wydajności mogą zadecydować o przetrwaniu lub porażce.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Ułatwianie łańcucha bloków w rzeczywistych zastosowaniach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How, what and where to spend BSVs during a bear market – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO