Prognozy Calvina Ayre’a na rok 2023: Innowacja w BSV Blockchain wygra

Rok 2023 będzie rokiem, w którym politycy, organy regulacyjne i organy ścigania ostatecznie zabiją oszustwo „warstwa 1” w sercu „kryptografii”, po czym zaczną atakować głębsze, bardziej podstępne oszustwa „warstwa 2”, które grożą znacznie większymi szkodami .

Nadszedł czas na odkurzanie kryształowej kuli i zabawę w prognostyka nadchodzącego roku. W porównaniu z tym okresem w zeszłym roku, znajdziesz znacznie mniej byków przewidujących, że tokeny przekroczą 100 000 $ w 2023 roku. Ci nieliczni zagorzali, którzy wciąż ryczą „do księżyca”, to głównie influencerzy, których łatwowierna publiczność nie radzi sobie zbyt dobrze z pesymizmem.

Ktoś, kto zdecydowanie nie mieści się w tym wiecznie zielonym obozie optymizmu, to John Reed Stark, były szef Biura ds. Egzekwowania Internetu w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Prognozy Starka na rok 2023 brzmią jak lekarz, który stawia diagnozę raka na etapie 4: więcej dochodzeń regulacyjnych, więcej egzekwowania istniejących przepisów dotyczących papierów wartościowych, więcej ataków na oszustów podatkowych i upadek oszustów kryptograficznych, takich jak Binance i Tether (prawdopodobnie dzięki potępiającym rewelacjom Sama Bankmana) Smażony).

Kampania lobbingowa prowadzona przez SBF w ciągu ostatnich dwóch lat sprawiła, że amerykańscy politycy, organy regulacyjne i organy ścigania wyglądały na po prostu głupie i śpiące przy przełączniku. Zawstydzeni polscy raczej nie zapomną tej zniewagi. Ale zemsta na SBF i jego kumplach z FTX/Alameda nie wystarczy, aby zaspokoić ich pragnienie zemsty – i ich pragnienie przynajmniej sprawiania wrażenia, że poważnie traktują swoje role w zakresie nadzoru i ochrony konsumentów.

Binance wydaje się być dla nich logicznym miejscem do rozpoczęcia podróży zemsty, szczególnie biorąc pod uwagę przedświąteczne odkrycie, że Binance US – rzekomo niezależna, zgodna z przepisami operacja zwrócona w stronę USA – rutynowo przelewała miliardy środków klientów do i z portfeli powiązanych z międzynarodową giełdą Binance operacje. Rola Tether we wspieraniu oszustw kryptograficznych, których celem są konsumenci, prawdopodobnie zostanie poddana jeszcze dokładniejszej kontroli na rynkach na całym świecie, co doprowadzi do żądań rzeczywistych audytów, które nieuchronnie ujawnią jego rezerwy jako tyle typu vaporware.

Stark ma rację w swoim przekonaniu, że regulacyjne tsunami wkrótce rozbije się o kryptowaluty, ale jest tak skupiony na oszustwie „warstwa 1”, że pomija znacznie bardziej szkodliwe oszustwa „warstwa 2” popełniane przez główne firmy płatnicze i Dolinę Krzemową tech-bros, którzy ich wspierają. Tylko wtedy, gdy to oszustwo zostanie ujawnione i złagodzone, prawdziwa obietnica białej księgi Bitcoin zostanie zrealizowana.

Mastercard lalek

Upadek Crypto w 2022 roku był nieunikniony, biorąc pod uwagę prawa grawitacji i lekkomyślne spekulacje, które nękały sektor od czasu wojen o wielkość bloków Bitcoina. Zaprojektowany jako elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer o niskich opłatach, Bitcoin został amputowany przez programistów Bitcoin Core i ich partnerów Blockstream. Powstały w ten sposób sparaliżowany protokół znany jako BTC został więc na zawsze skazany na bezczynne siedzenie pod szyldem „Cyfrowe złoto!”. Szerzące się spekulacje i plany szybkiego wzbogacenia się rozpoczęły się na dobre wkrótce potem.

Satoshi wyobraził sobie, że Bitcoin obsługuje poziom transakcji, który przewyższy Visa, która w tamtym czasie obsługiwała około 15 milionów transakcji online dziennie. Zamiast tego BTC osiągnęło maksimum na poziomie kilkuset tysięcy dziennie. Ta wymuszona mutacja z Bitcoina na BTC służyła interesom Blockstream, w szczególności poprzez projekty „łańcucha bocznego”, takie jak sieci Lightning i Liquid.

Ale działały tu siły wyższe z własnymi planami. Jak skrupulatnie udokumentował na tej stronie Kurt Wuckert Jr., Digital Currency Group (DCG) Barry’ego Silberta — wczesny inwestor Blockstream — została utworzona w 2015 roku przez grupę dużych instytucji finansowych, a Mastercard przejął wiodącą rolę w początkowym finansowaniu DCG.

Satoshi mógł odwoływać się tylko do Visa w swoich prognozach transakcji, ale Mastercard wyraźnie dostrzegał zagrożenie, jakie oryginalny model Bitcoina stanowił dla wygodnego duopolu kredytowych gigantów. Bezfunkcyjna, spekulacyjna cyfrowa czapka Beanie Baby, z którą mogliby żyć; nie mogli żyć z rywalem oferującym niskie opłaty, który obiecywał poważne korzyści zarówno sprzedawcom, jak i klientom.

Giganci kredytowi próbowali ukryć swoje złe intencje, współpracując z giełdami takimi jak Binance, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z aktywów kryptograficznych w transakcjach detalicznych za pomocą specjalnych kart debetowych. Ale to po prostu pośrednik zarabiający na opłatach za konwersję krypto na fiat przed zawarciem transakcji. Same w sobie BTC i inne „cyfrowe kamienie” są nadal tak samo bezużyteczne jak zawsze do przeprowadzania transakcji.

BSV: śmiertelne zagrożenie

Kiedy dr Craig Wright został oszukany jako Satoshi w 2015 roku, grupy, które spiskowały w celu spętania Bitcoina, weszły w nowy spisek mający na celu oczernienie Wrighta w oczach opinii publicznej. Po prostu nie byłoby dobrze, gdyby Satoshi pojawił się ponownie i siał spustoszenie wśród tych, którzy majstrowali przy jego wizji, jak zirytowany Odyseusz powracający do Itaki po 20 latach i odkrywający, że niedoszli zalotnicy Penelope zamienili jego dom w dionizyjską kegger.

Ta próba zmniejszenia wpływu Wrighta nabrała nowego znaczenia w 2018 roku wraz z debiutem Bitcoin SV (BSV), który uhonorował oryginalny protokół Bitcoin poprzez nieograniczoną zdolność skalowania bloków w łańcuchu bloków. W krótkim czasie firma BSV zaczęła przetwarzać miliony transakcji w jednym bloku, obsługując dziesiątki milionów transakcji dziennie — tak jak obiecał Satoshi.

Kabała Mastercard/DCG/Blockstream wkrótce uwolniła armię wojowników klawiatury, przy aktywnym wsparciu zamożnych założycieli Twittera i Facebooka, aby przedstawić Wrighta jako oszusta, a co za tym idzie, BSV jako produkt oszustwa. Nie popełnijcie błędu: była to zorganizowana, skoordynowana próba uduszenia BSV w łóżeczku, zanim obietnica zrealizowania wizji Satoshiego mogła przykuć uwagę opinii publicznej.

To jest oszustwo „warstwa 2”, o którym mówiłem wcześniej. Podczas gdy oszuści „poziomu 1” wyrządzili znaczne szkody milionom inwestorów detalicznych na całym świecie, szkody te są nieznaczne w porównaniu ze szkodami wyrządzonymi całemu społeczeństwu w wyniku oszustwa „poziomu 2”. Ponieważ to większe oszustwo grozi zatrzymaniem postępu w postaci projektów Web3, które pozwolą jednostkom przejąć kontrolę nad swoimi danymi online od dzisiejszych gigantów Web2 i obsługującej ich infrastruktury płatniczej.

Zademonstrowana zdolność BSV do umożliwienia milionów nanopłatności z opłatami mierzonymi w ułamkach centa czyni BSV jedynym blockchainem zdolnym do wykorzystania wykładniczego wzrostu adresów IP, który przyniesie wprowadzenie standardu IPv6.

Fakt, że BSV jest jedynym łańcuchem bloków zdolnym obsłużyć cały ten dodatkowy ruch internetowy, jest powodem, dla którego Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE) z zadowoleniem przyjmuje wkład dr Wrighta i dlaczego IPv6 Hall of Fame niedawno wprowadził dr Wrighta za dokonanie cenny wkład w rozwój i wdrażanie protokołu IPv6.

Giganci finansowi i ich sojusznicy Web2 nie chcą, abyś o tym wiedział. Dlatego próbują wykorzystać sądy, aby wytrącić Wrighta z równowagi i zepsuć jego reputację. Na szczęście Wright i BSV są wykonane z surowszych materiałów.

Wszyscy powstańcie

Sukces ataków na Wrighta znajduje odzwierciedlenie w powszechnym przekonaniu, że Wright jest inicjatorem spraw sądowych, w które jest zaangażowany. Ale z nielicznymi wyjątkami Wright był oskarżonym w tych sporach prawnych, poczynając od pozwu wniesionego w 2018 r. przez Ira Kleiman, brat zmarłego przyjaciela / kolegi Wrighta, Dave’a Kleimana. Ira (bezskutecznie) starał się wzbogacić na cudzym pocie, w szczególności zgłaszając roszczenia do Bitcoina wydobytego przez Wrighta w okresie bezpośrednio po debiucie tej technologii w 2009 roku.

Wright jest/był zamieszany w dwie sprawy o zniesławienie, jedną wniesioną przeciwko Wrightowi przez norweskiego trolla z Twittera, Magnusa „Hodlonaut” Granatha. Wright był powodem w pozwie o zniesławienie przeciwko brytyjskiemu podcasterowi Peterowi McCormackowi, ale Wright złożył pozew dopiero po tym, jak McCormack dosłownie błagał go o to za pośrednictwem serii podżegających postów na Twitterze.

Wright był (odnoszącym sukcesy) powodem w sprawie dotyczącej praw autorskich Bitcoin White Paper przeciwko anonimowemu trollowi z Twittera Cøbra. Wright jest pozwanym w pozwie wniesionym przez Crypto Open Patent Alliance (COPA), który ma na celu zaprzeczenie autorstwa Wrighta białej księgi. COPA składa się z Blockstream, Meta Marka Zuckerberga, Block Jacka Dorseya, Microstrategy Michaela Saylora, giełd Coinbase i Kraken, a także niezliczonej liczby innych zdeterminowanych, by utrzymać spekulacyjny model odwracania tokenów przy życiu poprzez miażdżenie BSV.

Uważam za niewiarygodnie ironiczne, że tłum „nie twoje klucze, nie twoje monety”, który z takim entuzjazmem głosi doktrynę samoposiadania, tak chętnie potępia Wrighta za obronę jego autorstwa białej księgi. Albo że byliby zdziwieni, że energicznie broni się przed obelżywymi publicznymi atakami na jego charakter.

Wright jest powodem w pozwie wytoczonym twórcom wielu łańcuchów bloków w celu odzyskania ponad 111 000 Bitcoinów, do których klucze prywatne zostały mu skradzione podczas włamania na jego komputer w 2020 roku. Ale jego pozew ma na celu zmuszenie tych deweloperów do uznania „wysokiego poziomu władzy i kontroli”, jaki sprawują nad swoimi łańcuchami, oraz że mają powierniczy obowiązek pomocy ofiarom kradzieży w odzyskaniu skradzionej własności (pod warunkiem, że sąd jest dostatecznie przekonana dowodami kradzieży, aby wydać nakaz sądowy).

Innymi słowy, Wright próbuje ustanowić precedens, że ci, którzy sprawują kontrolę nad łańcuchami bloków, mają obowiązki podobne do tych, które są wymagane od głównych podmiotów finansowych. Oryginalny projekt Bitcoin zawierał „klucz alertu”, który miał powiadamiać górników Bitcoin o zamrożeniu skradzionych aktywów, ale został on trwale wyłączony przez programistów BTC Core.

Tutaj znowu uważam za niewiarygodne, że Wright jest ciągnięty przez błoto tylko dlatego, że próbuje przeciągnąć tę branżę krzycząc i kopiąc w kierunku czegoś przypominającego zgodność z prawem zwyczajowym. Mocno podejrzewam, że rządy na całym świecie, jeśli zostaną zmuszone do wyboru między „kodeks to prawo” a „prawo to prawo”, za każdym razem staną po stronie poglądu Wrighta.

Droga przed nami

Spadające fortuny wczorajszych królów kryptowalut oznaczają, że będą mieli mniej środków uznaniowych do kierowania do rybek, takich jak Granath i McCormack, więc zakładam, że Wright będzie zmuszony znosić mniej tych uciążliwych pozwów w 2023 r. COPA będzie również walczyć o utrzymanie jednolitego frontu ponieważ ich firmy walczą o przetrwanie „kryptograficznej zimy” (która szybko się nie skończy).

Dni „liczby idą w górę” wydają się dobrze i naprawdę za nami. Ujawnienie w 2022 r. tak dużej przestępczości w sercu tej gospodarki oszustów praktycznie zagwarantowało, że w najbliższym czasie nie będzie kolejnego napływu publicznych (tj. frajerów) pieniędzy. A bez stałego strumienia świeżych funduszy schematy Ponziego nie mogą – i nie przetrwają – przetrwać. Dobranoc.

Ponieważ organy regulacyjne, politycy i organy ścigania w końcu przebudziły się na oszustów żerujących na konsumentach, upadek tych długotrwałych oszustw jest bliski. Co więcej, przerzedzenie tego stada pozwoli rynkowi zobaczyć, czym jest BSV: przyjaznym dla regulacji i zgodnym z prawem łańcuchem bloków, który może służyć zarówno jako kręgosłup rewolucji Web3, jak i przyjazny dla środowiska magazyn danych, który nie ma sobie równych. Moim zdaniem trochę późno, ale lepiej późno niż wcale.

Zapnijcie pasy, ludzie. 2023 będzie rokiem, którego nie zapomnisz.

P.S.: Jeśli chcesz spierać się ze mną o którekolwiek z powyższych, będę w londyńskim QE II Centre od 31 maja do 2 czerwca 2023 r. na London Blockchain Conference. Wskoczę na kufel piwa i uraczę cię historią o tym, jak Craig Wright, Stefan Matthews i ja uratowaliśmy Bitcoin podczas trzydniowej sesji strategicznej w 2015 roku. Centrum handlowe.)

Obejrzyj: London Blockchain Conference 2023 przenosi przedsiębiorstwa rządowe na blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Calvin Ayre’s 2023 predictions: Innovation on BSV Blockchain will win – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO