Republika Środkowoafrykańska przekłada notowania giełdowe monety Sango na 2023 rok

Oficjalne oświadczenie ujawniło, że Sango, oficjalny narodowy zasób cyfrowy Republiki Środkowoafrykańskiej, nie zostanie publicznie notowany co najmniej do pierwszego kwartału 2023 roku.

Zasób cyfrowy został uruchomiony na początku tego roku przez prezydenta Faustina-Archange Touadérę w jego dążeniu do tokenizacji zasobów naturalnych kraju. Twierdził, że pozwoliłoby to zagranicznym inwestorom lokować swoje pieniądze bezpośrednio w ziemi i innych zasobach w kraju za pośrednictwem tokena. Obiecał również inwestorom, że będą mogli kupić obywatelstwo, kupując token, decyzję, którą Trybunał Konstytucyjny Republiki Środkowoafrykańskiej uchylił we wrześniu.

Sango trafiło do sprzedaży w lipcu i miało wejść na giełdy do końca tego roku. Ci, którzy kupili tokeny przed ich notowaniem, otrzymają zwrot 5% swojej inwestycji, gdy tokeny trafią na publiczne giełdy.

Jednak w oświadczeniu na swojej oficjalnej stronie Telegram, oficjalny rzecznik ujawnił, że rząd Republiki Środkowoafrykańskiej przesuwa datę notowania na pierwszy kwartał przyszłego roku.

„Zamierzamy odłożyć notowanie Sango i uwolnienie 5% na pierwszy kwartał [pierwszy kwartał] 2023 r.”.

W oświadczeniu stwierdzono, że obecne warunki rynkowe i okres świąteczny sprawiają, że grudzień nie jest idealny do publicznego notowania.

Moderatorzy grupy odmówili ujawnienia, czy opóźnienie było w jakikolwiek sposób spowodowane kwestiami prawnymi lub politycznymi. Od momentu wprowadzenia na rynek moneta Sango spotkała się ze sprzeciwem różnych środowisk, w tym Banku Państw Afryki Środkowej. Bank, który obsługuje sześć krajów, w tym Republikę Środkowoafrykańską, Gwineę Równikową i Kamerun, twierdził, że nie został wcześniej poinformowany o planach dotyczących aktywów cyfrowych Republiki Środkowoafrykańskiej.

Zaniepokojenie wyraził również Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW), stwierdzając, że przyjęcie monety Sango wraz z BTC, która w tym roku uzyskała status prawnego środka płatniczego, może stanowić poważne wyzwanie gospodarcze i polityczne.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Central African Republic postpones Sango coin public listing to 2023 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO