Jak blockchain może poprawić życie Filipińczyków

Filipiny nadal stają się jednym z centrów blockchain w Azji, a Philippine Blockchain Week (PBW), który odbył się w Marriott Grand Ballroom, Newport World Resorts w Pasay City, popchnął tę inicjatywę pięciodniowym wydarzeniem w listopadzie.

Różne osobistości i światowi liderzy zebrali się, aby omówić znaczenie technologii blockchain w cyfryzacji kraju Azji Południowo-Wschodniej — podczas tygodniowych dyskusji obecni byli nawet lokalni celebryci, sportowcy, filmowcy i urzędnicy państwowi.

Ian Utile

Jednym z głównych mówców i moderatorów podczas wydarzenia był współproducent i współzałożyciel NFT.NYC, Ian Utile, z którym Claire Celdran z CoinGeek przeprowadziła wywiad na marginesie PBW. Utile uważa, że Filipiny mogą doprowadzić Azję Południowo-Wschodnią do adopcji blockchain, ponieważ młoda populacja jest już inwestowana w gry typu „graj, aby zarobić”.

„Macie wszystkie techniczne połączenia, młodzi ludzie… [którzy już] grają, aby zarobić” – powiedział Utile. „Czuję, że jest wiele obietnic dotyczących przyszłości blockchain w Manili jako mieście, na Filipinach jako w kraju i w Azji Południowo-Wschodniej jako regionie”.

Menedżer produktu nChain, Gareth Roberts, również dołączył do wydarzenia jako prelegent pierwszego dnia tygodnia Blockchain, omawiając, w jaki sposób kraj może przyjąć technologię i wprowadzić ją do głównego nurtu.

Philippine Blockchain Week Highlights 2022

„Myślę, że kluczową kwestią, co do której zgodziliśmy się [w dyskusji panelowej], było to, że musimy tworzyć użyteczne i łatwe w użyciu aplikacje” — odpowiedział Roberts zapytany o pierwszy panel, w którym uczestniczył.

„Jest tu naprawdę fajnie, ponieważ mamy świetny blockchain do pracy. Mamy Bitcoin SV. Mamy dużą pojemność danych, więc jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani do tworzenia aplikacji, które faktycznie ułatwiają ludziom życie” – dodał.

Jeśli chodzi o to, co nChain może zrobić, aby pomóc Filipinom stać się centrum blockchain, Roberts ma do powiedzenia:

„nChain ma prawie pełne możliwości dla cyklu życia projektu IT, a my mamy na pokładzie wizjonerów, którzy pomagają naszym partnerom… w określeniu, co powinni przejść na blockchain i jak może im to zapewnić wartość.”

Influencer mediów społecznościowych i jeden z mózgów Project Nightfall Philantrophy, Agon Hare, również dołączył do CoinGeek na marginesie wydarzenia i podzielił się swoimi planami budowy siedziby w metaverse.

„Metaverse nie jest dziś dobrym słowem, ponieważ wiele osób jest sceptycznych, ale wierzymy, że to przyszłość” – powiedział. „W łańcuchu bloków każda pojedyncza transakcja jest śledzona. Dlatego tak bardzo angażujemy się w naszą działalność filantropijną, ponieważ nie mamy nic do ukrycia”.

Philippine Blockchain Week Highlights 2022

Liderzy myśli BSV, w tym dyrektor krajowy nChain i ambasador BSV Blockchain Association na Filipinach, Nicholas King, również uczestniczyli w tygodniu blockchain. Wyraził, w jaki sposób wydarzenie to udowodniło, że edukacja jest jednym z kluczowych rozwiązań dla adopcji blockchain w kraju.

„Edukacja jest naprawdę jedną z głównych funkcji Stowarzyszenia Bitcoin. Rozmawialiśmy z wieloma placówkami edukacyjnymi [tutaj]. Rozmawialiśmy z Ateneo; rozmawialiśmy z Enderunem; rozmawiamy z ludźmi takimi jak Mapua. Te organizacje są bardzo chętne do współpracy z nami, więc dalibyśmy im wszystkie nasze materiały edukacyjne, które mogą zmapować do swojego programu nauczania i zaoferować je studentom jako sposób na kształcenie się w zakresie blockchain” – ujawnił King.

„Możliwości pracy z blockchainem, które zamierzamy tutaj stworzyć, są absolutnie ogromne i musimy szkolić ludzi, ponieważ jest to najnowocześniejsza technologia” – dodał.

Współzałożyciel firmy Elas, Mohammad Jaber, również udał się na to wydarzenie do Manili, gdzie powiedział, że cieszy się, że znalazł nowych ludzi, z którymi może nawiązać kontakt i porozmawiać o wysiłkach na rzecz cyfryzacji kraju.

„Chcemy [chcieć] zrozumieć, jak działają tu, na Filipinach, przy użyciu starszej technologii. Jakie są problemy związane z procesami i systemami, z których korzystają, oraz w jaki sposób możemy wykorzystać technologię blockchain, aby zapewnić rozwiązania na zamówienie” – powiedział Jaber.

„Ostatecznym celem jest poprawa życia ludzi na Filipinach tak, aby nie zdawali sobie sprawy, że koniecznie korzystają z technologii blockchain” – zauważył.

Philippine Blockchain Week Highlights 2022

Na zakończenie współorganizator Philippine Blockchain Week i założyciel SANCTUM, DreamsMaker i UNITY Rico Pang dziękują wszystkim uczestnikom za ciepłe powitanie.

„Będąc pierwszym Philippine Blockchain Week, myślę, że wykonaliśmy cudowną robotę w tak krótkim czasie” – powiedział.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani filipińskim rynkiem, ponieważ jest tu tak wiele talentów. I nie są jeszcze świadomi potencjału tej branży. Dlatego chcemy edukować i zwiększać świadomość w tej branży, zarówno w sektorze rządowym, jak i w sektorach prywatnych i oczywiście wśród ogółu społeczeństwa na temat tej technologii, która może faktycznie uczyć się i wykorzystywać ją do podnoszenia swoich umiejętności i wykorzystywania ich w rzeczywistego użytkowania i rozwiązywania ich problemów” – zakończył Pang.

Obejrzyj: Blockchain Social Manila: Cyfryzacja za pomocą blockchain przyspieszy rozwój Filipin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippine Blockchain Week highlights: How blockchain can improve Filipinos’ lives – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO