Południowokoreańskie organy regulacyjne zastanawiają się nad nową procedurą notowań po wycofaniu WEMIX z giełdy

Południowokoreańskie organy nadzoru finansowego rozważają przejęcie kontroli nad listami tokenów dla krajowego przemysłu aktywów cyfrowych, donosi The Herald Business.

Według raportu władze były wstrząśnięte decyzją DAXA (Digital Asset Exchange Joint Consultative Body), koalicji wiodących lokalnych giełd, o usunięciu WEMIX z ich platform. Wycofanie z obrotu giełdowego i poparcie dla orzeczenia sądu przez DAXA mogło zmusić Financial Services Commission (FSC) i Financial Intelligence Unit (FIU) do zastanowienia się nad nowymi regulacjami dla branży.

Obie agencje naciskają na usunięcie notowań nowych tokenów z zakresu giełd zasobów cyfrowych. Władza finansowa twierdzi, że notowanie i wycofywanie nowych tokenów może być przedmiotem kaprysów i kaprysów DAXA, co stanowi zagrożenie dla inwestorów.

Zgodnie z proponowaną strukturą firmy, które chcą być notowane na giełdach w Korei Południowej, będą musiały uzyskać zgodę FSC. Ponieważ ustawodawcy Korei Południowej pracują nad nadchodzącą ustawą podstawową o zasobach cyfrowych (DABA), pojawiają się doniesienia, że ​​sugestia zostanie przedstawiona do rozpatrzenia przez ustawodawstwo.

Jednak proponowany proces notowania może nie przebiegać gładko, ponieważ przedstawiciele branży uważają, że posunięcie to oznacza „radykalną interwencję” organów regulacyjnych. Inni argumentowali, że posunięcie to byłoby uciążliwe dla FSC, która już teraz jest pod ciężarem regulacji dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami.

Japonia stosuje podobny proces notowań, w ramach którego stowarzyszenie Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA) sprawdza tokeny przed wprowadzeniem ich na lokalne giełdy. JVCEA spotkała się w przeszłości z krytyką za surowe wymagania dotyczące notowań, ale organ samoregulacyjny stwierdził, że chce ułatwić proces notowań dla emitentów tokenów.

WEMIX: Kropla, która przelała czarę

DAXA, grupa reprezentująca wiodące południowokoreańskie giełdy, podjęła uchwałę o usunięciu WEMIX ze swoich platform. Giełdy twierdzą, że emitent tokenów nie ujawnił liczby pozostających w obiegu tokenów, a w celu ochrony inwestorów uznał za konieczne nakazanie usunięcia z giełdy.

Decyzja DAXA zyskała poparcie południowokoreańskich sądów, a sędzia zauważył, że ujawnienie „numeru dystrybucyjnego jest kluczowe, ponieważ o cenie decyduje równowaga między podażą a popytem”.

Orzeczenie sądu sprawiło, że cena WEMIX spadła o 70% w ciągu 24 godzin i o ponad 90% w ciągu ostatnich 30 dni. Wemade, emitent WEMIX, twierdzi, że będzie kontynuował kwestionowanie decyzji DAXA, wysyłając skargę do Koreańskiej Komisji Sprawiedliwego Handlu.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, The Future of Digital Asset Exchanges & Investment

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korean regulators mull over new listing procedure following WEMIX’s delisting – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO