Według władz, współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, podobno ukrywa się w Serbii

Władze Korei Południowej twierdzą, że współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, ukrywa się w Serbii po tym, jak schronił się w Singapurze. Według raportu Chosun Media, funkcjonariusze organów ścigania prześledzili przemieszczanie się Kwona do Serbii podczas obławy trwającej prawie sześć miesięcy.

„Niedawno uzyskaliśmy informacje, że dyrektor generalny Kwon był w Serbii i okazało się, że to prawda” – powiedział urzędnik państwowy.

Chosun Media donosi, że władze Korei Południowej nawiązały kontakt z rządem serbskim, prosząc o współpracę w celu aresztowania Kwona. Nie jest jasne, dlaczego Kwon wybrał Serbię, ale władze nie wykluczają możliwości, że walczący założyciel ma w tym kraju „specjalnego pomocnika”.

Serbia i Korea Południowa nie mają istniejącej dwustronnej umowy ekstradycyjnej, co może stanowić problem prawny dla wszystkich stron. Istnieje jednak szerszy wielostronny traktat o ekstradycji, który Korea Południowa zawarła z Radą Europy, koalicją, której członkiem jest Serbia.

Południowokoreańscy śledczy wyśledzili wcześniej Kwona w Singapurze, ale władze Singapuru zaprzeczyły wszelkim twierdzeniom, że przebywał on w ich jurysdykcji. Twierdzono, że Kwon uciekł z Singapuru, zatrzymując się na krótko w Dubaju, zanim zniknął.

Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (Interpol) wydała we wrześniu „czerwone zawiadomienie” w sprawie aresztowania Kwona, prosząc kraje członkowskie o „zlokalizowanie i tymczasowe aresztowanie” go. Decyzja Interpolu jest następstwem decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Korei Południowej o unieważnieniu paszportu Kwona po tym, jak nie uhonorował wielu zaproszeń agencji bezpieczeństwa.

Inni źli aktorzy uciekający w ekosystemie zasobów cyfrowych to założycielka OneCoin Ruja Ignatova i Marat Sabirov, jeden z założycieli rosyjskiego schematu Ponzi wirtualnej waluty Finiko.

Podążanie za głównymi członkami

Władze Korei Południowej ścigają głównych członków Terraform Labs z nową energią, oskarżając ich o oszustwa i wprowadzanie w błąd.

Śledczy złożyli wniosek o wydanie nakazu aresztowania współzałożyciela Terraform Labs, Daniela Shina i sześciu innych osób, ale sąd odrzucił ich wnioski, biorąc pod uwagę współpracę z władzami. Śledczy potwierdzają, że zmienią wniosek i wystąpią o kolejny list gończy, wyrażając rozczarowanie decyzją sądu.

Władze dokonały nalotu na dom Shina po upadku Terry, podczas gdy biura Chai Corp, jego nowej firmy, spotkał podobny los w listopadzie. Shin jest oskarżony o nielegalne zarobienie ponad 100 milionów dolarów na sprzedaży wcześniej wydanych tokenów LUNA, których nie ujawnił inwestorom Terra.

Shin zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w jakimkolwiek wykroczeniu i twierdzi, że śledczy jedynie przekręcają przepisy dotyczące rynku kapitałowego w Korei Południowej, aby uzyskać wyrok skazujący.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: zgodność z przepisami dotyczącymi łańcucha bloków i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Terraform Labs co-founder Do Kwon reportedly hiding out in Serbia, authorities say – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO