Korupcja „krypto” jest wyjątkowa

Ten post pierwotnie pojawił się na stronie internetowej ZeMing M. Gao i ponownie opublikowaliśmy go za zgodą autora. Przeczytaj cały artykuł tutaj.

Pisałem już ogólnie o FTX i giełdach walut cyfrowych (patrz, giełdy Crypto są przeszkodą dla blockchain i DLT). Głównie z powodu obrzydzenia, staram się nie komentować więcej FTX, ale nie mogę pomóc, ponieważ historia jest kręcona w kierunkach, które są dalekie od sedna prawdy.

Ten post na LinkedIn jest tego przykładem: Seks, narkotyki i dźwignia – krytycy się mylą. Dlaczego historia FTX nie ma nic wspólnego z kryptowalutami.

Post zawierał interesujące punkty, ale częścią narracji jest wprowadzanie ludzi w błąd, aby wierzyli, że FTX wydarzyło się tylko dlatego, że SBF jest okropną osobą, ale kryptowaluty są dobre, ponieważ CZ jest lepszą osobą.

Osobowość nie jest kluczem. Podstawowym problemem jest sama krypto i giełdy, które zostały dla niej stworzone.

Katastrofa ma wiele wspólnego z kryptowalutami (mam na myśli kryptowaluty, a nie blockchain i DLT, które są bardzo różnymi rzeczami).

Crypto to funkcja potęgi do zabicia, składająca się z wielu mnożeń w celu zwiększenia efektu:

Kult (modnych słów technologicznych) x Ignorancja x Chciwość x Lekkomyślność x Spryt (manipulacji).

Jeśli spojrzysz na te mnożniki, zidentyfikujesz zarówno wspólne motywy, które istnieją wszędzie, ale także coś zupełnie wyjątkowego w kryptografii.

Po pierwsze, żadne techniczne modne słowo poza „krypto” nie stworzyło tak dużej, ślepej i oddanej sekty. Rzeczy takie jak „sztuczna inteligencja” i „komputery kwantowe” pojawiają się współcześnie, ale nie ma porównania, ponieważ sztuczna inteligencja i komputery kwantowe mogą stymulować kultowe myśli, ale prawie żadnych masowych działań.

W przeciwieństwie do tego, Crypto jest niezwykle przydatne dla mas do udziału.

Po drugie, nie mogę znaleźć innej dziedziny technologii lub biznesu, w której poziom otwartej ignorancji byłby nawet porównywalny z tym w kryptografii. Sądząc po tym, jak influencerzy mówią o kryptowalutach i jak pieniądze inwestorów, nawet te pochodzące z czołowych VC i słynnych home office, wlewają się w przestrzeń, nie można sobie wyobrazić bardziej szalonej i głupszej sceny.

Po trzecie, z jakiegoś powodu chciwość, lekkomyślność i spryt również osiągnęły dość wyraźny poziom w kryptowalutach. To jest tajemnica. Wyjaśnienie będzie wymagało połączonej pracy antropologów, psychologów, historyków i technologów. Ale jedno wydaje się jasne, wyjątkowa zdolność kryptowalut do ukrywania korupcji, oszustw i nieuczciwości za ironiczną zasłoną „bez zaufania” jest niezrównana. To naprawdę nadało nowe znaczenie słowu „bez zaufania”.

Ponownie, nie zakładaj, że kryptowaluty są równe blockchainowi i DLT. Ci drudzy radzą sobie lepiej bez tych pierwszych. Wbrew temu, co wielu sądzi, całe to szaleństwo kryptograficzne było największym wrogiem prawdziwego rozwoju technologicznego blockchaina i DLT. Tak więc w złych wiadomościach jest nadzieja.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The corruption of ‘crypto’ is unique – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO