Jak Bitfinex i Tether odnoszą się do upadku FTX? Wyjaśnia Kurt Wuckert Jr

Kurt Wuckert Jr. dołączył do Joshua Henslee podczas specjalnej audycji, aby porozmawiać o tym, jak Bitfinex i Tether odnoszą się do upadku FTX, jak głęboko powiązane jest szczurze gniazdo i co to oznacza dla rozwoju branży.

Wuckert na Tether, Bitfinex, FTX i Alameda

Henslee rozpoczyna rozmowę, odnosząc się do jednego z ostatnich tweetów Wuckerta, w którym zapytał, czy Tether mógł być powodem wzrostu BTC do 70 000 $ przed awarią. Prosi go o rozwinięcie tej teorii.

Wuckert mówi, że w 2015 roku Bitfinex był zdecydowanie najlepszym miejscem do handlu. To było o krok przed konkurencją. W 2016 roku Bitfinex został zhakowany, a Wuckert od razu nabrał podejrzeń, zwłaszcza gdy obcięli wszystkich, którzy mieli fundusze na Bitfinex.

Wkrótce potem wpadli na pomysł stworzenia oprocentowanego tokena giełdowego. Mniej więcej w tym czasie pojawił się Tether, a cena BTC zaczęła rosnąć. Wuckert wspomina, że ​​poszło 10x i wszyscy zarabiali pieniądze. Uważa, że ​​właśnie wtedy Bitfinex zdał sobie sprawę, że nikt nie będzie zadawał żadnych pytań, dopóki będzie czerpał zyski.

Wuckert porównuje tę konfigurację do bankowości centralnej opartej na rezerwie cząstkowej. Tether wybija tokeny i przesyła je do Bitfinex, a oni rozprowadzają je wraz z innymi giełdami, tak jak robią to banki w prawdziwym świecie.

„Po prostu skopiowali podręcznik” – mówi.

Wuckert mówi, że przez lata wyglądał jak „olbrzymi koński tyłek”, ponieważ był niedźwiedziem Tether. Jednak upadek FTX spowodował, że informacje wyszły na jaw, co sprawia, że ​​​​myśli, że przez cały czas miał rację. Obejmuje to cały drugi bieg do wszech czasów, który był skorelowany z mennicami Tether.

Historia FTX, Sama Bankmana-Frieda i Alamedy

Podając krótką historię FTX i Sama Bankmana-Frieda, Wuckert mówi, że te dwie rodziny to elity z Waszyngtonu i Nowego Jorku. Sam założył Alameda Research w 2015 roku, aby zajmować się animacją rynku i szybko zdał sobie sprawę, że mogą „przemyć” handel przez giełdy, o ile inni animatorzy rynku nie będą próbowali ich powstrzymać. Uważa on, że wiele sfałszowanych książek, które spowodowały wzrost BTC w 2017 roku, mogło być podmiotami, które stały się FTX i Alameda.

„Wygląda na to, że Bitfinex i Tether mogły stworzyć Alamedę i FTX”, mówi Wuckert, zwracając uwagę na różne powiązane ze sobą firmy fasadowe powiązane zarówno z Ifinex, jak i FTX oraz sfałszowane książki na temat tych ostatnich. Uważa, że ​​osiedlili się na Bahamach, aby wycofać się z podejrzanych banków, takich jak Deltec. Uważa, że ​​bankructwo FTX pokaże to i wiele innych szalonych rzeczy w ciągu najbliższych kilku lat.

„To tylko Tether”, kontynuuje Wuckert, wskazując na kilkanaście monet, takich jak SOL, które wyszły z Alameda Research. Uważa, że ​​ta firma i FTX były zwieńczeniem 10 lat nauki o oszustwach. Stali się w tym tak dobrzy, że przyciągnęli nawet długoletnich inwestorów, takich jak Mark Cuban i Kevin O’Leary, znany również jako Mr. Wonderful, oraz firmy VC, takie jak Sequoia Capital.

Jak to wszystko się rozegra? Wuckert zmaga się z myślą, że wielcy beneficjenci tych systemów po prostu pozwolą temu umrzeć i zakończą ten dzień. Jednak nie widzi, jak to może trwać w obecnej sytuacji.

Dowód rezerw mem

Henslee zauważa mem „dowód rezerw”, który krąży, aby uspokoić ludzi za pomocą monet na giełdach i platformach pożyczkowych. Zwraca jednak uwagę, że udowodnienie, ile waluty cyfrowej masz na giełdzie, nie ma wpływu na to, czy możesz wypłacić.

Mówiąc o dowodzie rezerw, Henslee zauważa, że ​​Crypto.com wysłało 320 000 ETH do Gate.io w czasie przeprowadzania audytów. Zostało to reklamowane jako błąd, ale Henslee uważa tę wymówkę za zbyt wygodną. Zauważa również, że twierdzenia, że ​​wszystko jest w porządku, brzmią podejrzanie, jak te, które wysuwał Alex Mashinsky i inni tuż przed ogłoszeniem upadłości przez Celsius Network.

Zapytany, dlaczego giełdy trzymają pieniądze na innych giełdach, Henslee mówi, że uważa tę praktykę za dziwną. Wuckert odpowiada, że ​​ludzie mają złudzenie, że firmy takie jak Coinbase (NASDAQ: COIN) to ogromne budynki, które przechowują fundusze w skarbcach, podczas gdy w rzeczywistości mają tylko kilka Nano Ledgerów i kolesi kontrolujących je na starych laptopach.

Podsumowanie chaosu i tego, co oznacza pójście naprzód

„Zobaczymy, co stanie się z ostatnimi osobami, które zawiesiły wypłaty”, mówi Henslee. Narracja jest taka, że Changpeng Zhao (CZ) rozpoczął to, tweetując, że likwiduje tokeny FTT, powodując kaskadę sprzedaży. Dla Henslee wygląda to tak, jakby próbował utrzymać się na powierzchni, wyrzucając wszystkich innych z tratwy, ale w końcu on też zostanie wessany.

Wuckert uważa, że Zhao jest zbyt bogaty, aby dalej angażować się w szarą strefę i chce gdzieś repatriować fundusze i być może przejść na emeryturę bez wylądowania w więzieniu. Zastanawia się, o jakich innych potężnych ludziach Zhao może mieć informacje i czy mógłby to wykorzystać do wynegocjowania sobie wyjścia z kłopotów, jeśli do tego dojdzie.

Jeśli chodzi o Bankmana-Frieda, będzie miał trudniej, ponieważ „garnitury”, które zaryzykowały, mają prawdziwą władzę. Wuckert uważa, że może to spowodować poważne problemy dla Tether, jeśli będą musieli przeliczyć 30-40 miliardów dolarów, aby dać tym ludziom pieniądze, których żądają.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : How Bitfinex and Tether relate to FTX collapse? Kurt Wuckert Jr. explains – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO