Przewodniczący SEC Gary Gensler ponawia wezwanie do rejestracji aktywów cyfrowych po upadku FTX

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler ponownie podkreślił potrzebę, aby platformy aktywów cyfrowych znalazły się w ochronnym parasolu regulacji SEC, gdy upadek FTX trwa.

Przemawiając w środę na konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Zdrowych Rynków, Gensler ubolewał nad „dzikim zachodem” przestrzeni aktywów cyfrowych, na który zwrócił uwagę kryzys FTX – który nazwał „wydarzeniami ostatnich dwóch dni”.

W poniedziałek Binance wywołało runę na bank FTX po tym, jak powiedział, że zbędzie posiadane przez FTX natywne tokeny FTT – udziały, które stanowiły prawie jedną piątą wszystkich FTT w obiegu.

Następnie Binance zasugerowało, że skutecznie uratuje FTX z kryzysu płynności, który stworzył, kupując firmę, z roszczenia, z którego wycofał się dopiero dzień później, kiedy wycofał się z transakcji.

Te wydarzenia, powiedział Gensler, przypominały wiosenny upadek powiązanych ze sobą tokenów Luna i „stablecoin” TerraUSD, w wyniku których giełdy – w tym Binance – zawiesiły transakcje na tych aktywach.

„Widzieliśmy również wiosną, w czasie rzeczywistym, że inwestorzy doznają krzywdy” – powiedział Gensler. „To tak, jakby wszystkie zbudowane bloki Jenga, a gdy każdy blok jest wyciągany, trochę się przewraca. Dlatego nie oddzieliłbym ostatnich kilku dni od tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy”.

Dla Genslera i SEC kryzys FTX jest tylko kolejnym dowodem, gdyby był potrzebny, że potrzebne są ściślejsze i bardziej uniwersalne regulacje w przestrzeni aktywów cyfrowych.

„Pas startowy staje się coraz krótszy dla niektórych z tych pośredników” – zasugerował Gensler. „Mam nadzieję, że niektóre z tych firm zwrócą uwagę, będą z nami współpracować i zostaną zarejestrowane, albo na pewno zrobimy to, co musimy, będąc policjantem w rytmie”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC chair Gary Gensler reiterates call for digital asset registration in the wake of FTX collapse – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO