FTX: Znowu zaczynamy, traderzy zastanawiają się, dokąd trafiły ich pieniądze

Wszyscy mówią o potencjalnym bankructwie głównej giełdy aktywów cyfrowych FTX. Niedawne odkrycie, że siła biznesowa FTX może opierać się wyłącznie na wartości samodzielnie stworzonego tokena, było zbyt duże dla rynku, co doprowadziło do krytyki ze strony Binance i wyprzedaży, która zrujnowała wartość FTX. Wiadomość była szokująca, ale dla tych, którzy od lat oglądali cyfrowy zasób, trudno się dziwić.

Bardziej szokujące niż deja vu jest uświadomienie sobie, że blockchain stał się grą, w której większość graczy nie wie, do czego właściwie służy.

Jeszcze kilka miesięcy temu prezes FTX Sam Bankman-Fried był (na dobre lub na złe) postrzegany jako zbawca branży blockchain, reprezentujący więcej dużych inwestorów wchodzących na rynek i wyższe zyski. W najgorszym przypadku niektórzy postrzegali go jako złoczyńcę, który próbuje opanować rynek aktywów cyfrowych, przejmując upadające projekty po okazyjnych cenach. FTX nabył aktywa nieistniejącego już pożyczkodawcy walut cyfrowych Voyager i kupił LedgerX, Liquid Group, BlockFi, Bitvo, Embed i kilka innych.

Dave Portnoy zdradza kilka rzeczy

Prezes Barstool Sports i osobowość mediów społecznościowych Dave Portnoy wyjaśnił dzisiaj wiele problemów związanych z cyfrowym światem handlu w swoim filmie „Emergency Press Conference – Breaking Down the FTX Debacle for Dummies”.

„Oto sytuacja. Ogłupię to tak, jakbyś rozmawiał z idiotą, ponieważ pod pewnymi względami jestem idiotą” – powiedział.

Portnoy następnie podaje niezwykle szczątkowe zestawienie dotyczące operacji giełdowych/bankowych, rezerw cząstkowych i wykorzystywania aktywów stworzonych z powietrza jako zabezpieczenia. Zauważa również, że FTX wydał 5 milionów dolarów na reklamę we własnej firmie.

Udaje również, że zapomniał imienia Bankman-Fried i nie wie, kim jest dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, sugerując, że myślał, że CZ był botem spamującym na Twitterze (prawdopodobnie ze względu na liczbę rzeczywistych botów spamowych używających CZ jako nazwy/awatara) .

Jasne, Portnoy nie jest tak naprawdę naiwną nastoletnią postacią krypto-brata, którą gra w Internecie (na początek ma 45 lat). Ale wskazuje na poziom zrozumienia, jaki ma wielu aspirujących traderów. Kiedy Portnoy wymienia niektóre sponsoringi marketingowe FTX, pokazuje, że prawdopodobnie jest to grupa odbiorców, do której FTX również starał się dotrzeć.

Jest to trochę przerażające, ponieważ był czas, kiedy usterka techniczna lub złe wiadomości na temat pewnego blockchaina obniżały jego cenę rynkową. W dzisiejszych czasach wszystko wydaje się toczyć normalnie. Zasadniczo martwe kryptowaluty nadal są przedmiotem handlu. Jeśli wskażesz problemy ze skalowalnością Ethereum lub pięć transakcji BTC na sekundę, odpowiedzią jest częściej zrzut ekranu z wykresem cenowym niż technologiczna obalenie. Innymi słowy, nikogo nie obchodzi, czy aktywa, którymi handlują, mają (lub kiedykolwiek będą miały) rzeczywisty przypadek użycia, o ile mogą je sprzedać za dolary.

Oto, co stworzył „Bitcoin wchodzący do głównego nurtu”: rynek handlowy mający obsesję na punkcie mody i pomp – taki, który nie rozumie, co ma robić blockchain i nie dba o to.

Widzi również, że te same problemy pojawiają się raz po raz. Upadająca giełda aktywów cyfrowych to mem prawie tak stary jak sam Bitcoin, podobnie jak rada „nie trzymaj swoich monet na giełdach”, która jest wielokrotnie ignorowana i będzie ignorowana ponownie.

Cały system jest skonfigurowany tak, aby ludzie trzymali swoje monety w portfelach wymiany. Każdy, kto próbował wysłać monety do portfela wymiany, aby skorzystać z nagłej fali byków, wie, że ta liczba osiągnie szczyt, zanim monety w ogóle dotrą — mempoole są zatkane przez tysiące innych próbujących zrobić to samo, a sama wymiana zajmie więcej czasu. potwierdzić fundusze. Stracisz również dużo pieniędzy na opłatach transakcyjnych, przenosząc je na i z giełd. Jeśli chcesz wygrać pieniądze w tej grze, dostaniesz więcej, jeśli zostawisz swoje monety w tych portfelach wymiany.

Trzeba przyznać, że Portnoy sugeruje, że giełdy potrzebują więcej regulacji i nazywa je „czopami”, które są skargami znanymi osobom ze świata BSV. Czy ma to na myśli, czy nie, to inna historia, ale punkty są ważne.

Podobnie i niezależnie od prawdziwych intencji, sam CZ wypowiedział podobne uwagi:

Podobnie jak Portnoy, czasami zastanawiam się, jak wymiana walut cyfrowych jest w ogóle legalna. Dziesięć lat przed Bitcoinem, gdyby ktoś próbował stworzyć rynek o wartości bilionów dolarów, sprzedając z natury bezwartościowe tokeny, organy regulacyjne szybko by go zamknęły, albo moda umarłaby śmiercią naturalną, zanim stała się tak duża. W jakiś sposób blockchain zadziwił opinię publiczną narracją, że każdy nowy cyfrowy „zasób”, który się pojawia, reprezentuje w jakiś sposób „przyszłość pieniądza”, a spekulowanie ich cen w dolarach do szalonych wysokości jest korzystne dla społeczeństwa.

Gamifikowana bezpieczna przestrzeń dla zasobów cyfrowych

Ironia polega na tym, że łączenie zasobów cyfrowych w grę handlową i nic innego nie oznacza, że ​​większość monet nigdy nie zrealizuje swojego potencjału jako pieniądza cyfrowego, nawet gdyby ich protokoły działały. Im więcej spekulantów sądzi, że cena monety w pewnym momencie wzrośnie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek wydadzą jedną z tych monet w prawdziwym świecie.

Czy ludzie wyobrażają sobie jakiś punkt w przyszłości, w którym wszyscy decydują: „OK, czas spekulacji się skończył, naturalna cena jest realizowana i nadszedł czas, aby wykorzystać te rzeczy jako wydawanie pieniędzy”? Czy ktoś w ogóle myśli o tym pytaniu?

W jednym z moich bardziej momentów z aluminiową folią zastanawiam się, czy organy regulacyjne tolerują handel cyfrowymi aktywami właśnie z tego powodu — ogranicza on bazę użytkowników do niszy, odwraca ich uwagę adrenaliną i okazjonalnymi wygranymi oraz zapobiega stwarzaniu poważnego zagrożenia przez technologię blockchain do starszych sieci.

Blockchain przeszedł z poważnego przełomu technologicznego w grę wideo, w której można zarobić. Pod wieloma względami, podobnie jak giełdy, chociaż w akcjach wciąż jest wystarczająco dużo realnej gospodarki, aby powstrzymać je przed całkowitą gamifikacją. Chociaż może to być zabawne, a czasami nawet opłacalne finansowo, handel spekulacyjny jest toksyczny dla łańcucha bloków. Musimy skupić się na samej technologii i promować koncepcję skalowalnej, podlegającej kontroli sieci rejestracji danych wśród poważnych użytkowników, jeśli chcemy osiągnąć coś rzeczywistego.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FTX: Here we go again, as traders wonder where their money went – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO