3 rzeczy, których potrzebuje BSV

Biorąc pod uwagę wszystkie niedawne dramaty w przestrzeni wokół procesów sądowych, procesów i ataków online, ten artykuł skupi się na tym, co jest potrzebne, aby popchnąć ekosystem do przodu.

Więcej hackathonów

Więcej hackathonów musi odbywać się częściej. Na przykład BSV Blockchain Association musi organizować co najmniej 4 razy rocznie, kwartalnie. Stowarzyszenie organizuje hackathon od 2 listopada do 2 grudnia 2022 r., z kryteriami ograniczonymi konkretnie do dowodów z wiedzą zerową – z łączną pulą nagród w wysokości 45 000 USD.

Moim zdaniem, biorąc pod uwagę obecne realia przestrzeni cyfrowej waluty, słabą percepcję publiczną Bitcoin SV i większą makroekonomiczną bessę, kryteria przedmiotowe takich wydarzeń nie powinny być ograniczane. W blockchainie desperacko poszukującym użytkowników, inwestycji, kapitału i płynności ostatnią rzeczą, jakiej trzeba, jest zorganizowanie sponsorowanych konkursów, które mają zachęcać do większego rozwoju i większej liczby aplikacji, aby szczerze mówiąc, niejasny kawałek technologii. Należy również zwiększyć kwotę ceny, aby przyciągnąć więcej deweloperów.

W rzeczywistości programiści opuszczają ekosystem, aby budować lub tworzyć inne łańcuchy z różnych powodów, ale nie tylko, z powodu braku użytkowników, płynności i/lub fundamentalnych nieporozumień dotyczących możliwości technologii.

Więcej darmowych transakcji

Logicznie rzecz biorąc, jeśli mikropłatności przyciągają innowacje, to nanopłatności przyciągną więcej. Jeśli to prawda, darmowe transakcje wygenerują więcej aktywności, więcej eksperymentów i więcej innowacji. Satoshi Nakamoto zawsze uważał, że „powinniśmy zawsze zezwalać na przynajmniej niektóre darmowe transakcje”.

Do tej pory w domniemanym korporacyjnym blockchainie, który może najlepiej ułatwić mikropłatności na dużą skalę, nie ma praktycznie żadnych darmowych transakcji na Bitcoin Satoshi’s Vision. Bezpłatne transakcje zachęciłyby przedsiębiorstwa do wypróbowywania różnych sposobów przyciągania klientów przy prawie zerowym ryzyku. Firmy Bitcoin, które już posiadają monetę, mogą nakłonić swoich klientów do korzystania z księgi rachunkowej w nowatorski sposób, nie wiedząc o tym ani nie ponosząc dodatkowych kosztów. Węzły za radą twórcy muszą wdrożyć próg na blok bezpłatnych transakcji, które zaakceptują.

Więcej węzłów

Niedawny „atak” pustych bloków wywołał wiele dyskusji na temat roli Stowarzyszenia Bitcoin, Craiga Wrighta i węzłów w sieci. Uważam, że węzły (przetwarzające transakcje) muszą radzić sobie z tymi problemami na wolnym rynku. Jednak ze względu na kraterującą cenę monety, brak popytu na transakcje oraz marny stosunek opłaty transakcyjnej do dotacji blokowej, taki „atak” stał się możliwy i atrakcyjny.

Gorilla Pool, moim zdaniem najbardziej postępowy węzeł, ma frazę, którą można zastosować do tego problemu, zachęcając użytkowników do „kopania o tym”.

Kurt Wuckert Jr. w wywiadzie na moim kanale YouTube wezwał każdy startup BSV do pozyskania 2 górników ASIC do obsługi sieci.

W przeciwieństwie do błędnej koncepcji, że węzły domowe mają znaczenie w BTC, działanie to wzmocniłoby sieć i jej efekty, zwiększając ogólną moc haszowania, solidność i zdolność firm do bezpiecznych transakcji.

Co więcej, dzięki firmom, które wkładają pieniądze tam, gdzie są ich usta, startupy mogą zarabiać i mieć większy udział i decydować o tym, co się dzieje, zamiast bezradnie oglądać wydarzenia i subskrybować bezsensowne komentarze w mediach społecznościowych.

Im bardziej zdesperowany staje się ekosystem, tym więcej prawdy o jego losie wyjdzie na jaw. Czy Bitcoin jest naprawdę pożądany przez społeczeństwo w skali globalnej? A może odejdzie w zapomnienie, jak wiele walut cyfrowych w przeszłości? Jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest ciągłe testowanie sieci i obserwowanie, czy może się udać lub zawieść.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention „Ułatwianie blockchaina do użytku w świecie rzeczywistym

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 3 things BSV needs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO