BSV nie potrzebuje wymiany

Wbrew powszechnemu przekonaniu, BSV nie musi być notowane na najpopularniejszych scentralizowanych giełdach, aby jego cena wzrosła.

Mówię to, ponieważ niektóre z najpopularniejszych monet i tokenów z perspektywy inwestycyjnej, spekulacyjnej, a nawet użytkowej (pomyśl o monetach i tokenach używanych do gier) nie były notowane na giełdach znanych, ale nadal odczuwał popyt, który doprowadził do wykładniczego wzrostu wartości i korzystanie z aplikacji.

Jeśli okazja inwestycyjna, aplikacja lub usługa są wystarczająco pożądane, konsumenci i inwestorzy znajdą sposoby, aby uzyskać do nich dostęp. Osobiście widziałem, jak ludzie pobierają portfele, które mogą przechowywać podejrzane monety i tokeny, które można wykorzystać jako aktywa wymiany na nieaudytowanym moście, aby mogli dostać w swoje ręce monetę lub token, który ich zdaniem był cenny. Tarcia w tym procesie, a także ryzyko wyczerpania portfela z powodu niezweryfikowanego i nieco szkicowego oprogramowania stworzonego przez zespół, który zdecydował się pozostać anonimowy, nie wystarczyły, aby powstrzymać ich przed uzyskaniem monet i tokenów.

Jeśli inwestor, spekulant lub konsument naprawdę wierzy, że coś jest wartościowe i może zmienić jego życie na lepsze, znajdzie sposób, aby to zdobyć.

Dlaczego więc nie znaleźli sposobu na uzyskanie BSV?

Opinia publiczna, wraz z entuzjastami blockchain i zasobów cyfrowych, nie znalazła jeszcze drogi do BSV, ponieważ nie ma żadnych aplikacji ani usług Bitcoin, które ich zdaniem zapewnią im rozsądne kwoty pieniędzy lub poprawią ich życie.

Trzeba przyznać, że istnieje mniej sposobów na uzyskanie BSV niż zacienionych monet i tokenów dostępnych na zdecentralizowanych giełdach, pulach płynności i cyfrowych mostach aktywów. Gdyby jednak konsumenci, inwestorzy i spekulanci naprawdę wierzyli, że BSV jest wartościowe i może poprawić ich życie, znaleźliby sposób, aby je zdobyć, nawet gdyby było dostępne tylko w jednym miejscu.

Uważam, że jednym z głównych powodów, dla których nie widzieliśmy, aby opinia publiczna lub entuzjaści blockchain gromadzili się na BSV, jest to, że wiele firm Bitcoin koncentruje się na ofertach dla przedsiębiorstw; ale jak wyjaśniłem w „dlaczego handel i spekulacje są tak popularne”, w przestrzeni blockchain i aktywów cyfrowych jest o wiele więcej konsumentów niż podmiotów skupiających się na przedsiębiorstwach. W rezultacie handel jest najpopularniejszym przypadkiem użycia technologii blockchain i zasobów cyfrowych, ponieważ jest to działalność, w której może uczestniczyć każda osoba.

Jednak jeśli chodzi o BSV, historycznie brakowało aplikacji i usług skierowanych do konsumentów, które zyskują popularność w popkulturze i mediach. Na przykład BSV całkowicie przegapiło lato DeFi 2020, ponieważ konsensus społeczności był taki, że powinniśmy potępiać monety i tokeny, oprócz faktu, że BSV nie miało zdecentralizowanej giełdy ani automatycznego animatora rynku (AMM) służyć jako baza dla projektów związanych z DeFi. BSV przegapiło większość szaleństwa NFT, które miało miejsce, mimo że BSV jest prawdopodobnie jedną z najlepszych sieci NFT, ponieważ nie miała wymiany ani protokołu NFT, gdy NFT były najbardziej popularne.

Załóżmy, że BSV posiadało tę infrastrukturę w czasie, gdy DeFi i NFT były najbardziej popularne. W takim przypadku jestem pewien, że entuzjaści blockchain, którzy nie mieliby w swoich portfelach żadnego BSV, znaleźliby sposób na uzyskanie BSV, zwiększając popyt na monetę i podnosząc jej cenę.

Po raz kolejny wszystko sprowadza się do posiadania unikalnych aplikacji i usług, które zdaniem konsumentów poprawią ich życie w jakiś sposób, kształt lub formę. Aplikacje i usługi, które pozwalają tylko osobom fizycznym na wydawanie swoich zasobów cyfrowych, nie dając im szansy na zarobienie lub pomnożenie majątku o rozsądną kwotę — mam na myśli kilka dolarów za transakcję, a nie kilka centów za transakcję — nie zmniejszą się to.

Więc co tak naprawdę tu mówię?

Bycie notowanym na scentralizowanych giełdach nie jest tym, co sprawia, że ​​moneta lub żeton jest popytem, ​​pożądaną lub wyższą ceną. Przekonanie, że moneta lub żeton jest wartościowa lub zmieni życie jej posiadacza na lepsze, zwiększa popyt na monety i żetony oraz podnosi ich cenę. W tej chwili myślę, że „zmień życie posiadacza na lepsze” oznacza, że ​​daje to posiadaczowi szansę na znaczne zwiększenie swojego majątku. Oznacza to, że zapewnia posiadaczowi monety lub tokena dostęp do aplikacji i usług, które uznają za zabawne do tego stopnia, że ​​stają się aktywnym użytkownikiem na co dzień o wysokim wskaźniku retencji lub że znacznie poprawia żywotność posiadacza, zmniejszając ponoszone przez niego koszty dzięki znacznej ilości lub skrócenie czasu potrzebnego na ukończenie procesu o znaczną ilość.

W przeszłości najprostszym sposobem propagowania idei, że moneta lub token ma taką wartość, było wykorzystanie trendów w popkulturze wokół blockchain i zasobów cyfrowych, kapitalizowanie koncepcji i trendów, w które zainwestowali już konsumenci, badania lub optymizm.

Gdyby sieć Bitcoin nie działała tak szybko pod prąd popytu konsumentów, popkultury, bieżących wydarzeń i trendów w blockchain, a zamiast tego zajęła więcej czasu na zbadanie i zrozumienie, dlaczego konsumenci uważają pewne aspekty i koncepcje blockchain za atrakcyjne, mimo że może to nie zgadzaj się z tym, co myśli lub wierzy zdecydowana większość posiadaczy bitcoinów, wtedy więcej konsumentów i nowicjuszy najprawdopodobniej znajdzie sposób na uzyskanie BSV. W rezultacie mogli eksperymentować z aplikacjami, usługami i koncepcjami blockchain, które są bardzo poszukiwane na całym świecie i dostępne w blockchain BSV.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV doesn’t need exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO