Wierzyciele Mt Gox mają czas do stycznia 2023 r. na wybór metody spłaty

Wierzyciele Mt Gox mają czas do 10 stycznia 2023 r., aby wybrać preferowaną metodę spłaty, powiernik Nobuaki Kobayashi ogłosił w swojej najnowszej aktualizacji.

Kobayashi dał wierzycielom czas do 15 września 2022 r. na zakończenie składania lub cesji wierzytelności. W tym czasie zobowiązał się do przestrzegania planu rehabilitacji, który Sąd Okręgowy w Tokio zatwierdził w listopadzie zeszłego roku.

Kobayashi niedawno ogłosił, że wierzyciele mogą wybrać metodę spłaty i zarejestrować informacje o odbiorcy w internetowym systemie składania wniosków rehabilitacyjnych Mt Gox. Powiernik stwierdził, że tylko ci, którzy zakończą selekcję i rejestrację do 10 stycznia 2023 roku (czasu japońskiego), będą kwalifikować się do spłaty.

Wierzyciele mają cztery sposoby otrzymania spłaty, ujawnił Kobayashi. Są to wczesna spłata ryczałtowa, przekaz bankowy, za pośrednictwem dostawcy usług transferu środków lub otrzymanie części swoich roszczeń w aktywach cyfrowych.

Ci, którzy wybiorą spłatę w aktywach cyfrowych, będą mogli otrzymać swoje środki tylko w BTC i BCH. Powiernik nie wyjaśnił jeszcze, w jaki sposób planuje postępować z innymi posiadanymi tokenami, w tym Bitcoin SV i Bitcoin Gold. Tylko raz stwierdził w przeszłości, że planuje sprzedać BSV i BTG oraz wzmocnić fiat kitty.

Po upływie terminu Kobayashi i inne zewnętrzne platformy płatnicze wybrane przez wierzycieli potwierdzą wszystkie szczegóły, w tym ich nazwy i metody spłaty.

Po ogłoszeniu giełda Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu ogłosiła, że ​​jest to jedna z platform spłat wybranych do użytku przez wierzycieli.

„Wierzyciele rehabilitacji, którzy wybiorą Bitstamp jako swoją giełdę kryptowalut, otrzymają aktywa rehabilitacyjne za pośrednictwem swojego konta Bitstamp” – stwierdziła giełda, ujawniając, że ze względu na ograniczenia regulacyjne program byłby niedostępny dla osób dotkniętych sankcjami, takich jak Chiny, Korea Północna, Iran, Kuba i Syria. Singapur, Japonia i Korea Południowa również zostaną zablokowane w programie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Mt Gox creditors have until January 2023 to select repayment method – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO