Współzałożyciel Celsius, Daniel Leon, rezygnuje z powodu ujawnienia wypłaty 56 mln USD

Daniel Leon, współzałożyciel zbankrutowanego pożyczkodawcy aktywów cyfrowych Celsius Network, ustąpił ze stanowiska dyrektora ds. strategii w firmie zaledwie tydzień po rezygnacji dyrektora generalnego Alexa Mashinsky’ego.

Leon założył Celsius w 2017 roku wraz z Mashinsky i Nuke Goldstein i od tego czasu jest dyrektorem wykonawczym pożyczkodawcy. On, podobnie jak Maszynski, ostro potępił banki i inne instytucje finansowe, które, jak twierdził, kradły wielu, aby dać nielicznym.

Leon zrezygnował teraz ze swojej roli, podało wiele placówek. Jego stanowisko przejmie inny Izraelczyk, Lior Koren, który wcześniej pełnił funkcję globalnego dyrektora podatkowego firmy.

„Potwierdzamy, że Daniel Leon zrezygnował ze stanowiska w Celsiusie i nie jest już częścią organizacji” – potwierdziła firma w oświadczeniu skierowanym do mediów.

Leon posiada 32 600 akcji zwykłych Celsjusza.

Celsius był jednym z największych pożyczkodawców aktywów cyfrowych na świecie. W pewnym momencie w październiku 2021 r. firma zarządzała aktywami użytkowników o wartości 25 miliardów dolarów. Jednak w tym roku wszystko zaczęło się walić, gdy nastała „kryptozima” i została zaostrzona przez upadek UST i LUNA, dwóch cyfrowych zasobów, na które Mashinsky mocno postawił. W lipcowym wniosku o upadłość firma ujawniła, że ​​jest winna swoim użytkownikom 4,7 miliarda dolarów i ma tylko 167 milionów dolarów w gotówce.

Leon rezygnuje, gdy pojawiają się nowe szczegóły dotyczące wypłat czołowych menedżerów tuż przed upadkiem pożyczkodawcy. Oświadczenie finansowe złożone w tym tygodniu w Nowym Jorku ujawniło, że współzałożyciele Leon, Mashinsky i Goldstein wspólnie wycofali ponad 56 milionów dolarów między majem a czerwcem tego roku, tuż przed tym, jak firma zamroziła wypłaty, a później upadła.

Jak wcześniej odkrył Financial Times, w maju Mashinsky wypłacił 10 milionów dolarów. Jednak nowe oświadczenie ujawnia, że ​​jego współzałożyciele wycofali się znacznie więcej; Goldstein wypłacił 13 milionów dolarów, a Leon wypłacił 7 milionów. Obaj wypłacili również odpowiednio 7,8 miliona dolarów i 4 miliony dolarów w tokenach CEL, przy czym każdy z nich oznacza te tokeny jako „zabezpieczenie”.

Te wycofania będą dokładnie sprawdzane przez niezależnego eksperta wyznaczonego przez Powiernika Departamentu Sprawiedliwości w celu zbadania działalności firmy przed upadkiem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Celsius co-founder Daniel Leon resigns amid revelations of $56M cash-out – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO