Jednostka finansowa Indii zamraża środki w wysokości 1,2 mln USD od chińskich podmiotów w związku z podejrzeniem oszustwa związanego z aktywami cyfrowymi

India’s Enforcement Directorate (ED), krajowa agencja badająca przestępstwa gospodarcze, ogłosiła, że ​​zamroziła fundusze należące do grupy chińskich firm.

Podmioty zagraniczne rzekomo promowały nieuczciwy program inwestycyjny obejmujący aktywa cyfrowe. W oświadczeniu ED zauważono, że działalność obejmowała „HPZ”, token oparty na aplikacji, i obiecała inwestorom ogromne zwroty z depozytów.

Zwabiony urokiem dwucyfrowych zysków w ciągu miesięcy, setki Hindusów padło ofiarą oszustwa, które zobowiązało się również „zainwestować w maszyny do kopania bitcoinów i innych kryptowalut”. Jednak firmy nie dotrzymały umowy i sprzeniewierzyły fundusze na inne cele.

W raporcie zauważono, że ED zamroził 1,2 miliona dolarów na różnych indyjskich rachunkach bankowych chińskich firm. Agencja państwowa potwierdziła, że ​​było to pierwsze fiasko działalności konsorcjum. Przeszukanie przeprowadzone 14 września doprowadziło do konfiskaty 5,7 miliona dolarów, co dało łączną kwotę 6,9 miliona dolarów.

Podmioty dopuszczające się naruszenia to m.in. Comein Network Technology Private Limited, Magic Bird Technology Private Limited, Aceearl Services Private Limited oraz Larting Private Limited. Dalsze dochodzenie ujawniło, że firmy były zaangażowane w kontrolę „podejrzanych” aplikacji do pożyczania pieniędzy i miały umowy o świadczenie usług z niebankowymi firmami finansowymi.

ED zwiększa wysiłki na rzecz oczyszczenia indyjskiego przemysłu aktywów cyfrowych przed złymi aktorami. W sierpniu ogłoszono, że agencja prowadzi śledztwo w sprawie prawie 10 giełd za pranie brudnych pieniędzy na kwotę 125 milionów dolarów. Przeszedł do zamrożenia aktywów o wartości 8 milionów dolarów należących do WazirX, największej giełdy w kraju.

Rosnąca fala oszustw związanych z zasobami cyfrowymi

Działania złych aktorów w kosmosie rzuciły ciemną chmurę na przyszłość ekosystemu wirtualnej waluty. Podczas gdy ceny wzrosły podczas hossy w 2021 r., nastąpił gwałtowny wzrost liczby oszustw związanych z wykorzystaniem zasobów cyfrowych.

Analitycy próbowali zracjonalizować wzrost, zauważając, że nowi inwestorzy przybywali do branży dzięki czterocyfrowym zyskom, które osiągnęły podczas rajdu tokeny takie jak Shiba Inu (SHIB) i Dogecoin (DOGE). Jednak niedawny zastój cen mógł odstraszyć nowych inwestorów, ale źli aktorzy zwracają się do protokołów hakerskich i portfeli.

W Stanach Zjednoczonych Departament Sprawiedliwości stanu Delaware zamroził aktywa podmiotów zaangażowanych w oszustwa romansowe, które wykorzystywały wirtualne aktywa zwane „ubojem świń”. Zamrożenie zostało okrzyknięte przez regulatora jako silne zobowiązanie do kontrolowania branży, która zyskała miano Dzikiego Zachodu.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Cybersecurity: A Safer World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India’s financial unit freezes $1.2M funds from Chinese entities over suspected digital asset fraud – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO