Revolut przyznał licencję FCA na oferowanie usług związanych z zasobami cyfrowymi w Wielkiej Brytanii

Europejski gigant fintech, Revolut, w końcu otrzymał licencję od Financial Conduct Authority (FCA) na oferowanie usług handlu aktywami cyfrowymi i usług powierniczych w Wielkiej Brytanii.

Revolut od kilku miesięcy jest objęty tymczasowym systemem rejestracji FCA, będąc jedyną firmą pozostającą w tym rejestrze od czerwca. Ponad 200 dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP) złożyło wnioski o licencje, ale tylko 38 zostało upoważnionych do działania. Chociaż kilku odmówiono licencji, większość zdecydowała się wycofać swoje aplikacje i przestać obsługiwać rynek brytyjski, obwiniając rygorystyczne wymagania FCA.

„Revolut zgodził się na szereg wskazówek, które mają zapewnić, że posiada systemy i kontrole spełniające wymagania przepisów dotyczących prania pieniędzy” – powiedział FCA w oświadczeniu.

Jednak wysłał ostrzeżenie do firmy, przypominając, że bycie licencjonowaną firmą nie zwalnia jej z przestrzegania wszystkich przepisów finansowych.

„Podobnie jak w przypadku firm, które były w rejestrze tymczasowym, firmy, które są w pełnym rejestrze, muszą przestrzegać przepisów dotyczących prania pieniędzy” – dodał rzecznik regulatora.

Ze swojej strony Revolut powiedział, że „jest zachwycony, że otrzymał pełną rejestrację jako firma zajmująca się aktywami kryptograficznymi”.

Uzyskanie licencji FCA jest bardzo trudne, a niektóre z największych światowych firm nauczyły się tego na własnej skórze. Binance został wyrzucony z Wielkiej Brytanii w zeszłym roku i pomimo energicznych wysiłków, aby znaleźć backdoora do tego kraju, jest trzymany z dala od jednego z kluczowych światowych rynków Bitcoin. Od tego czasu wycofał wniosek o licencję w Wielkiej Brytanii.

FTX, kolejny gigant giełdowy, spotkał podobny los jak Binance. Na początku tego miesiąca FCA wydała ostrzeżenie dla konsumentów, że giełda oferuje swoje usługi w Wielkiej Brytanii bez licencji. W wywiadzie udzielonym w tym tygodniu dyrektor generalny Sam Bankman-Fried stwierdził, że ostrzeżenie było zaskoczeniem dla jego zespołu, ponieważ giełda „przez jakiś czas dyskutowała z FCA na temat licencjonowania”.

Revolut, którego runda finansowania w wysokości 800 milionów dolarów w zeszłym roku wyceniła go na 33 miliardy dolarów, teraz czeka na licencję bankową od FCA. Dyrektor generalny i współzałożyciel Nik Storonsky krytykował FCA w przeszłości z powodu opóźnienia w uzyskaniu licencji, które, jak mówi, tłumi innowacyjność w kraju.

Zgłoszono również, że start-up fintech przechodzi poważny przegląd biznesowy w ramach Project Prism, obniżając koszty i cofając kilka ofert pracy. Rzecznik firmy powiedział CoinGeek, że raporty dotyczące cięć kosztów były mocno przesadzone. Odmówiła jednak ujawnienia zakresu przeglądu biznesowego w ramach Project Prism.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Better Payments with BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Revolut granted FCA license to offer digital asset services in UK – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO