Najważniejsze informacje na temat Unbounded Capital Summit 2022

8 września w Nowym Jorku w modnym Dream Downtown odbył się inauguracyjny Unbounded Capital Annual Summit, wydarzenie na zaproszenie partnerów, menedżerów funduszy venture i hedgingowych, przedsiębiorców z branży fintech i blockchain, inwestorów instytucjonalnych i rodzinnych.

Prelegenci tego dnia prezentowali bystre umysły w przestrzeni blockchain BSV i poza nią, z Kurtem Wuckert Jr.

W swojej prezentacji otwierającej Zach Resnick, partner zarządzający Unbounded Capital, podkreślił główne różnice między tym szczytem a innymi wydarzeniami związanymi z blockchainem, w których delegaci mogli uczestniczyć w przeszłości.

„To nie jest konferencja kryptograficzna, na której byłeś wcześniej. Patrzymy na bardzo różne podejścia i przypadki użycia” – powiedział podczas swojego wystąpienia.

„W świecie, w którym większość konferencji kryptograficznych jest zdominowana przez gloryfikowane schematy Ponzi i firmy, które zarabiają na tych spekulacjach, Unbounded inwestuje w firmy, które rozwiązują duże problemy, wykorzystując skalowalne blockchainy” – potwierdził.

„Dzisiaj postaramy się poświęcić więcej czasu na pokazywanie, zamiast mówić, co jest możliwe przy wykorzystaniu skalowalnego łańcucha bloków” – obiecał Resnik.

Dzień rozpoczął się prezentacją przewodnią Wuckerta, podczas której podsumował historię Bitcoina, niektóre z powszechnych nieporozumień dotyczących technologii oraz sposób, w jaki rozwinął się krajobraz blockchain od czasu wydania oficjalnego dokumentu Bitcoin w 2008 roku.

„Wytłumaczyłem im, dlaczego Bitcoin nie tylko nie jest wolny, ale jest to najszybsza technologia płatności, jaką mamy obecnie na Ziemi”, powiedział Wuckert, główny historyk Bitcoin w CoinGeek.

„Więc jesteśmy już o rząd wielkości powyżej tego, co ludzie myślą, że blockchain jest nawet możliwy” – potwierdził.

Prezentacja Haste Arcade, którą wygłosił dyrektor ds. marketingu Joe DePinto, była doskonałym przykładem tego, co Resnik miał na myśli przez „pokazywanie” kontra „opowiadanie” mocy blockchain BSV.

DePinto nie wypowiadał się na temat technologii stosowanej za kulisami, raczej mówił o podstawowych produktach Haste, w tym o wypłatach w tabeli liderów, nowych trybach gry, nadchodzących wydaniach gier i o tym, co jest specjalnego w tych produktach.

„Dlaczego twórcy gier, dlaczego gracze są tym zainteresowani? I myślę, że ma to związek z mikropłatnościami i modelem biznesowym, który można z tego stworzyć” – powiedział DePinto.

W rzeczywistości unikalna możliwość dokonywania mikropłatności za pomocą blockchain BSV była powtarzającym się tematem przez cały dzień.

Isaac Moorehouse, przedsiębiorca i entuzjasta mikropłatności, odpowiednio moderował panel poświęcony temu tematowi, którym Moorehouse jest tak pasjonatem, że na swoim kanale YouTube prowadził miniserial, w którym wyjaśniał, dlaczego „drobne płatności to wielka sprawa”.

„Kiedy będziesz w stanie określić ceny transakcji, które mają bardzo, bardzo małą wartość, liczba potencjalnych aplikacji biznesowych, liczba przypadków użycia, modeli biznesowych jest nieskończona” – powiedział.

Następnie wyjaśnił, w jaki sposób BSV pozwala na natychmiastowe rozbicie pojedynczej płatności na małe kwoty i wysłanie do wielu różnych miejsc lub osób, omijając potrzebę skomplikowanego procesu księgowego.

„BSV według mojej dotychczasowej wiedzy – a bawiłem się z wieloma z nich – jest jedynym [blockchainem], który może to zrobić skutecznie i na dużą skalę” – dodał Moorehouse.

Innym mówcą, który z radością pokazywał kontra tell, był Adam Kling, dyrektor generalny i założyciel FYX Gaming, firmy macierzystej popularnej gry fantasy RPG dla jednego gracza CryptoFights, opartej na technologii blockchain BSV.

Podczas swojego panelu Kling podkreślił znaczenie wyboru skalowalnego blockchaina od samego początku, zwłaszcza gdy budujesz aplikacje, które będą generować ogromną liczbę transakcji, tak jak robi to CryptoFights.

„Zaczęliśmy od Ethereum i opowiedziałem historię o tym, jak musiałem przejść przez ten ból, a następnie przejść na coś innego i zbudować infrastrukturę, aby nasza aplikacja działała” – powiedział Kling.

„Zajęliśmy się również upewnieniem się, że jeśli zamierzasz zacząć budować na blockchainie, czego szukać. Podałem kilka przykładów niektórych projektów, które nie myślały o tym i miały poważne, poważne problemy nie tylko z blockchainem, ale także z bezpieczeństwem i tak dalej” – dodał Kling.

Przybywając do Nowego Jorku aż z Australii, współzałożyciel i dyrektor generalny Tokenized, James Belding, przedstawił koncepcję stojącą za Tokenized i sposób, w jaki inwestorzy z publiczności mogą z tego skorzystać.

„Myślę, że jest tak wiele dezinformacji i nieporozumień na temat tego, jak to wszystko działa – ogólnie rzecz biorąc blockchain, tokeny, inteligentne kontrakty. Jest tu naprawdę duża propozycja wartości. To główny nurt. Nie musisz mówić technicznie, żeby to zrozumieć” – wyjaśnił Belding.

„Wpływa na wielu z tych facetów – na wielu inwestorów, tych wszystkich zarządzających funduszami – jak radzą sobie z rzeczami, nad którymi pracujemy na co dzień” – dodał.

Dla mnie szczególną gratką było wreszcie osobiste spotkanie z Joshua Henslee, współpracownikiem CoinGeek i przedsiębiorcą, jednym z moich ulubionych nauczycieli w przestrzeni blockchain BSV za pośrednictwem jego artykułów CoinGeek i kanału na YouTube.

Henslee był właściwie jednym z pierwszych profesjonalistów, który wprowadził zespół Unbounded do BSV, dzięki serii spotkań Bitcoin w San Francisco kilka lat temu. Dzięki rozmowom podczas tych spotkań i niezależnym badaniom, które nastąpiły później, Unbounded doszedł do tych samych wniosków co Henslee, jeśli chodzi o unikalne moce protokołu blockchain BSV.

Henslee powiedział dalej, że jest zachwycony pobytem w Nowym Jorku i ma same pozytywne opinie na temat samego wydarzenia i organizatorów.

„Wszystko jest bardzo wysokiej jakości i myślę, że powodem jest to, że jest to wydarzenie tylko dla zaproszonych i prywatne, ale ma również na celu uchwycenie ludzi niekoniecznie w przestrzeni kryptograficznej” – skomentował.

„I to, co uważam za interesujące, to chociaż treść dotyczy Bitcoin SV, który jest pariasem w branży, ludzie, ponieważ myślę, że są poza swoim celem, są bardzo zniewoleni” – powiedział.

„To, co widziałem w normalnych wydarzeniach publicznych – lub typowych kryptograficznych – to dużo wielozadaniowości, ludzie na telefonach i komputerach. Ale tutaj widzę ludzi zaangażowanych w zadawanie dobrych pytań, z czego bardzo się cieszę” – dodał Henslee.

Obejrzyj: panel BSV Blockchain Convention, Blockchain Venture Investments: Driving Utility for a Better World

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Unbounded Capital Summit 2022 highlights – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO