Nowy rachunek w Wielkiej Brytanii ułatwia przejmowanie, zamrażanie i odzyskiwanie walut cyfrowych

Nowa ustawa wprowadzona do brytyjskiego parlamentu ułatwi organom ścigania przejmowanie, zamrażanie i odzyskiwanie walut cyfrowych i „aktywów kryptograficznych”.

Ustawa o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej ułatwi również organom ścigania zmuszanie przedsiębiorstw do przekazywania informacji związanych z podejrzeniem prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Oczywiście będzie to obejmować cyfrowe wymiany walut i inne powiązane firmy.

W zeszłym tygodniu projekt ustawy był pierwszym czytaniem w Izbie Gmin, a drugie czytanie zaplanowano na 13 października.

Bitcoin i waluty cyfrowe można zajmować, zamrażać i odzyskiwać

Chociaż nowy projekt ustawy ma szeroki zakres i obejmuje więcej niż tylko waluty cyfrowe, będzie miał ogromne konsekwencje dla branży walut cyfrowych i blockchain w kraju.

Podczas gdy organy ścigania w Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej zaczną od nakazywania giełdom i dostawcom hostowanych portfeli przejmowania, zamrażania i przekazywania zasobów cyfrowych powiązanych z podejrzeniem przestępstw finansowych, prawda jest taka, że ​​pomimo przeciwnej retoryki, Bitcoin zawsze był projektowany z tym na uwadze.

Chociaż zwolennicy BTC przedstawiali go jako odporną na cenzurę, niewykrywalną „kryptowalutę”, którą można wykorzystać do bezkarnego łamania prawa, jest dokładnie odwrotnie. Bitcoin jest w pełni identyfikowalny i został zaprojektowany od pierwszego dnia, aby był zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami finansowymi. To dlatego szef Silk Road Ross Ulbricht został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości i dlatego niezliczonych innych przestępców, którzy używali Bitcoina, spotkał ten sam los.

Aby zrozumieć, jak to jest możliwe, trzeba wiedzieć, jak Satoshi Nakamoto zaprojektował swój system i jak zdefiniował węzły Bitcoin. W sekcji piątej swojej białej księgi Bitcoin Satoshi powiedział nam, że węzły Bitcoin budują bloki i angażują się w dowód pracy. Innymi słowy, górnicy to węzły.

miners are nodes

W skali, górnicy są rozpoznawalni, ponieważ zużywają energię elektryczną do zasilania swoich operacji. Jest to zgodne z projektem i jest jednym z powodów, dla których dowód pracy jest niezbędny.

W przeciwieństwie do tego, nie ma bezpośredniego sposobu na zidentyfikowanie dużych walidatorów w systemach dowodu stawki. Kiedy będziesz w stanie określić główne węzły, możesz podać im nakazy sądowe, aby zmusić ich do przejęcia, zamrożenia i zwrotu cyfrowych walut i tokenów. W niedalekiej przyszłości zostanie to udowodnione w sądzie.

Wszystko to zostało szczegółowo opisane przez wynalazcę Bitcoina, dr Craiga Wrighta. Osoby zainteresowane dowiedzeniem się więcej o tym, jak Bitcoin jest dokładnym przeciwieństwem tego, co został przedstawiony i jak może pomóc organom ścigania i rządom w osiągnięciu ich celów związanych z likwidacją przestępstw finansowych, mogą przeczytać ten post dr Wrighta.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Government Data & Applications

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New UK bill makes it easier to seize, freeze and recover digital currencies – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO