Meta czeka surowy test w Australii nad „dziwną i niefortunną” taktyką w procesie sądowym

Firma macierzysta Facebooka, Meta (NASDAQ: META), podjęła odważną próbę powstrzymania krytycznych dokumentów w sprawie przeciwko Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC). Jednak wysiłki te uderzyły w ceglany mur po komentarzach sędziego sądu federalnego dotyczących taktyk stosowanych przez firmę Big Tech.

Facebook był uwikłany w sprawę z organem regulacyjnym od początku 2022 r. za rzekome nieusunięcie reklam zasobów cyfrowych, które okazały się oszustwami. Reklamy były wyświetlane użytkownikom platform i przedstawiały twarze wybitnych postaci w kraju, takich jak najbogatszy człowiek Australii Andrew Forrest, David Koch i Dick Smith.

Andrew Forrest wszczął prywatną sprawę karną przeciwko Meta za „niepowstrzymanie oszustw związanych z inwestycjami w kryptowaluty, które wykorzystywały jego nazwisko i wizerunek” w sądzie pokoju w Zachodniej Australii. Chociaż sprawy toczą się w dwóch różnych sądach, zasadnicza kwestia pozostaje taka sama, a Meta zwróciła się do sądu o zatajenie dokumentów, w których twierdzi się, że firma osiągnęła zysk z oszukańczego postępowania i „skorzystała z zaufania użytkowników do osób publicznych przedstawionych w Reklama.”

Meta twierdzi, że dokumenty, jeśli zostaną opublikowane, mogą wpłynąć na umysły ławy przysięgłych w sprawie przeciwko Forrestowi. Firma twierdziła również, że ACCC użyła „podżegającego języka”, który mógł wywołać falę oburzenia wobec gigantów mediów społecznościowych.

Meta zakwestionowała jurysdykcję Sądu Federalnego w sprawie, w której sędzia David Yates skrytykował taktykę firmy jako „dziwną”. Yates dodał, że roszczenie dotyczące jurysdykcji poddaje w wątpliwość roszczenie Meta o nieudostępnienie dokumentów.

Prawnicy Meta zdobywają punkty

Podczas gdy Yates powstrzymał upublicznienie jedynie oświadczenia prawnika, prawnik Meta złożył do sądu nowy wniosek. Oczekuje się, że orzeczenie sądu w sprawie wniosku nastąpi w najbliższych miesiącach, dzięki czemu Meta zyskuje kilka miesięcy, a dokumenty pozostaną poufne.

„Zwróciliśmy się do sądu o rozważenie wstrzymania tej sprawy, podczas gdy Meta jest przed sądem w innej sprawie, na którą sąd się zgodził” – powiedział rzecznik Meta. „Ponieważ sprawa jest przed Sądem Federalnym, nie jesteśmy w stanie omawiać żadnych szczegółów, ale zamierzamy bronić się przed tymi roszczeniami”.

Reklamy zasobów cyfrowych to palący temat w kilku jurysdykcjach na całym świecie. W Wielkiej Brytanii urząd ds. standardów reklamowych przyjął proaktywną postawę wobec dostawców usług. Kilka ostrzeżeń wydano reklamodawcom za nieostrzeżenie konsumentów o zagrożeniach związanych z zasobami cyfrowymi.

Obejrzyj: Marketing z użyciem blockchain — oto jak to robisz

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Meta faces stern test in Australia over ‘strange and unfortunate’ tactics in lawsuit – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO