USDT-on-TRON, FTX i WTF naprawdę się dzieje

tl; dr FTX/Alameda wybił prawie wszystkie USDT-on-TRON i działał jako coś w rodzaju banku centralnego lub menedżera rezerw dla wschodnioazjatyckiego systemu płatności w USD. Dostarczamy przekonujące dowody z nowatorskiej analizy sieciowej, która pokazuje, jak działa prawdziwy, choć w większości niekoszerny, przypadek użycia waluty cyfrowej. Dane te pokazują również, że Binance/Cumberland zarządza częścią Ethereum tego samego ekosystemu i że te dwie grupy stron prawdopodobnie w jakiś sposób koordynują swoje działania.

Wcześniej ustaliliśmy, że:

W amerykańskich bankach znajduje się duży stos USD, które bankują cyfrową walutę, która dość dobrze pasuje do emisji USDT.
Wszyscy główni gracze tam bankują.
Drobne stablecoiny wyglądają bardziej jak lejki za dolary do USDT niż środki wymiany lub sklepy wartości.
Te drobne stajnie wyglądają, jakby karmiły w szczególności USDT-on-TRON.
Kilku znanych graczy jest ściśle powiązanych, za pośrednictwem danych w łańcuchu, z cyklami wypalania mięty w tym procesie, który sięga miliardów dolarów.
Więc teraz zamierzamy trochę zbadać stronę TRON. Dotyk Huobi Eco Chain (HECO). Przedstawimy sporo dowodów ze źródeł on-chain. I pokażemy, że cały ten kompleks wygląda strasznie jak lejek do ustanowienia wsparcia dla sieci płatności w USD, skierowanej do osób, które nie mogą (w zależności od łatwo lub legalnie) trzymać USD lub ich przenosić. Ujawnia to również, w jaki sposób USDT jest podzielony na segment Chiny i okolice oraz segment reszty świata, w którym każda część jest obsługiwana przez inną główną jednostkę waluty cyfrowej.

W dziwny sposób odpowiada to, jasno i przekonująco, na pytania Liron Shapira dotyczące przypadków użycia web3, dostarczając prawdziwy przypadek użycia i pełną implementację end-to-end, która jest używana na masową skalę każdego dnia.

Plan ataku

Analiza tutaj jest dość prosta. Zamierzamy przeanalizować mechanikę dwóch chińskich sieci płatniczych w USD i pokazać, czym różnią się one od tych, które omawialiśmy wcześniej z dowodami ilościowymi. Następnie udowodnimy za pomocą danych w sieci, że sieci te są skutecznie wspierane przez jedną znaną stronę. I wreszcie kończymy, łącząc wiele z tych faktów i przedstawiając początki czystej, naukowej, kompleksowej teorii.

Te same techniki wyjaśniają również w podobny sposób, co dzieje się z wersją tego przypadku użycia dla reszty świata.

TRON I HECO

Te dwie sieci są powiązane odpowiednio z Justin Sun i Huobi. Nawet pobieżne spojrzenie na strony internetowe i media społecznościowe wskazuje na to, że są one ukierunkowane na rynki chińskie i szerzej wschodnioazjatyckie. Przejrzyj trochę strony — cały czas wyskakuje język chiński. Istnieje również wiele istotnych wiadomości o ich ekspansji w regionie.

Ale, co dziwne, te dwie sieci sprzedają prawie nic poza stablecoinami. Na TRON to głównie USDT. W HECO to głównie Heco-Peg USDT. Istnieje wiele bloków, w których zasadniczo wszystkie transakcje na tokenach natywnych dotyczą nieistotnych kwot, a ponad 95% transakcji TRC20/HRC20 (ich wersje ERC20) to stablecoiny. Nie opublikujemy tabeli, ponieważ jest tak nudna (a poniżej już jest brzydko).

Aha, a te wykresy statystyk spalania, które robiliśmy wcześniej? USDT w tych sieciach wygląda zupełnie inaczej. Całkowite wybicie USDT na TRON wynosi nieco ponad 50 miliardów dolarów, a wypalenie około 15 miliardów dolarów. USDT-on-TRON wygląda bardziej jak magazyn wartości i środek wymiany niż jakikolwiek stablecoin na Ethereum.

Heco-peg USDT jest czymś w rodzaju USDT, w którym Huobi zarządza mostem, a nie Tetherem emitującym natywnie w łańcuchu. Jest znacznie mniejszy niż USDT-on-TRON, ale nadal ma dużą prędkość.

USDT

Kiedy Protos uruchomili swój artykuł „Tether Papers”, przegapili kilka fascynujących informacji. W okresie ogromnego wzrostu niespłaconych USDT w zasadzie tylko jedna strona otrzymywała je na TRON:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-1
FTX/Alameda received all the USDT-on-TRON.

Protos poinformował, że FTX/Alameda otrzymało najwięcej USDT. I to prawda. Nie powiedzieli jednak, że zdecydowaną większość otrzymali na TRON… i zdecydowaną większość wszystkich USDT otrzymali na TRON.

Podobnie na Ethereum znajdziemy:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-2
Binance in this case is Binance/Cumberland per Protos’ reporting.

To już inna historia! Te dwie partie są nie tylko największymi odbiorcami, ale każda z nich zdominowała dużą sieć. I nie nakładają się (dużo). FTX/Alameda otrzymuje prawie cały USDT na TRON, podczas gdy Binance/Cumberland otrzymuje prawie cały USDT na Ethereum.

USD vs USDT

Wróćmy do tego postu, koncentrując się węższym stopniu na danych w łańcuchu:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-3

Przyrostowe USD z pewnością dobrze pasuje! Podobnie jak emisja TRON:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-4

Jak wspomnieliśmy tutaj, FTX zaczął wspierać USDT-on-TRON w lipcu 2020 r. Na to i to. Pamiętasz ten wykres sprzed lat? Ta część, w której USDT-on-TRON zaczyna się przesuwać w pionie, to właśnie ten stół, który właśnie widzieliśmy:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-5

Teraz wiemy, co działo się na tych dwóch liniach USDT! Binance/Cumberland zarządzało zieloną linią na Ethereum, wspieraną przez USD. A FTX/Alameda zarządzała fioletową linią na TRON, również wspieraną przez USD.

Co się dzieje?

Teraz wiemy:

Te dwie partie otrzymują zdecydowaną większość nowych USDT. (ten post, również Protos, ale z mniejszą konkretnością)
Kwota USDT odpowiada saldom gotówkowym w ich bankach. (poprzedni post)
Widzimy, jak w sieci wymieniają drobne stablecoiny na USD, prawdopodobnie – w niektórych przypadkach zdecydowanie – w tych bankach. (poprzedni post)
Dwaj najwięksi gracze dzielą przynajmniej część portfeli wykupów. Są one skoordynowane w pewnym niezerowym stopniu. (poprzedni post)
Każdy z dwóch największych graczy dominuje w oddzielnych sieciach i nie konkuruje bezpośrednio na arenie USDT. (ten post)
I kilka faktów o świecie:

USDT jest używany w prawdziwym świecie do wszelkiego rodzaju rzeczy z „szarej strefy”. Znowu ten film.
Waluta cyfrowa jest formalnie nielegalna w Chinach. W tym stablecoiny.
Dolary są w Chinach ogólnie niedostępne lub mocno ograniczone.
TRON i Huobi Eco Chain są duże w transakcjach stablecoin w Chinach i sąsiednich / podobnych miejscach. (ten post, wiadomości lub przeglądaj odkrywców, jeśli musisz).
O ile nie sądzisz, że w tę przestrzeń napływa dodatkowe 50 miliardów dolarów – a już wiemy, że nie obejmuje to USDC, BUSD ani USD w Coinbase – muszą to być te same dolary. A te dwie partie, wraz z garstką innych wspierających role, wydają się pośredniczyć w przepływach USD, aby wesprzeć USDT w dwóch łańcuchach.

Dlaczego Split?

Wiemy, że istnieją lub były inne sposoby na wprowadzenie gotówki do gospodarki cyfrowej waluty. Na przykład zwykłe przelewy bankowe:

usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-6
usdt-on-tron-ftx-wtf-is-really-happening-7
Old Kraken on-ramp instructions (or transactions).

Ale czy naprawdę jest tak absurdalne, że ludzie, którzy ostatecznie chcą dolarowych rzeczy w sieci płatności skierowanej do Chin i sąsiednich obszarów o podobnych ograniczeniach walutowych, nie będą mieli łatwego dostępu do tych tras?

Czy tak trudno uwierzyć, że ludzie, którzy chcą dokonywać transakcji na USD w Chinach, mogą przynajmniej czasami znaleźć drogę do procesu onboardingu Huobi USD lub TrueUSD? Wiemy, że TrueUSD jest powiązany z pewnymi dziwnymi rzeczami w tym ogólnym obszarze dzięki temu doskonałemu raportowaniu. Czy trudno również uwierzyć, że Binance może być bardziej ostrożny w ułatwianiu transakcji Bitcoin, które trafiają do Chin, niż FTX/Alameda? To wszystko brzmi jak proste, rozsądne pomysły, które są również zgodne z dowodami.

A teraz chwila czystych spekulacji, gdzie nie mamy bezpośrednich dowodów. Z pewnością wygląda na to, że te dwie znane grupy zbliżone do USDT dzielą świat i zarządzają oddzielnymi sieciami płatności w cieniu USD. Dlaczego FTX z siedzibą na Bahamach, prowadzony przez Amerykanów, dominuje w USDT wschodnioazjatyckiej sieci TRON, podczas gdy pierwotnie pochodząca z Chin Binance, prowadzona przez ludzi z Azji Wschodniej, dominuje w USDT Ethereum i angażuje się w projekty w całej Ameryce Łacińskiej, Afryce i Indiach? W rzeczywistości dobrym sposobem na opisanie obszarów zainteresowania Binance spoza USA/UE jest „wszędzie, gdzie trudno jest zdobyć dolary, które nie sąsiadują z Chinami”. Czy możemy wymyślić jakieś proste wyjaśnienia, jak powstał ten system?

Teoria Nadchodzący widok informacyjny

Natura działa w możliwie najkrótszy sposób. -Arystoteles

Przedstawmy więc prostą teorię, która pasuje do faktów.

Powiązane z Chinami drobne stablecoiny zasilają chińską sieć płatności USDT-on-TRON. I bardziej tradycyjne — może powinniśmy powiedzieć półtradycyjne — trasy zasilają trochę tego i ogólnie pozostałą sieć dla reszty świata. A te zadania są podzielone między nieco powiązane grupy w oparciu o ich stopień niezależności/autonomii od Chin.

Wtedy „animatorzy rynku” mogą śmiało utrzymać pozycję, ponieważ mają USD. Tether nie musi ich bezpośrednio trzymać — Tether musi tylko wiedzieć, że ci animatorzy rynku są odpowiednio płynni i będzie działać dobrze.

W kilku amerykańskich bankach znajduje się gigantyczny stos nieoprocentowanych depozytów – co daje im teraz niezły wzrost zarobków! — które czekają jako wsparcie dla tego nieuregulowanego systemu płatności off-shore. Jest nawet właściwie nielegalny w wielu miejscach, gdzie jest intensywnie używany! A jednak ten schemat nie wymaga od nas zarzutu łamania prawa w krajach zachodnich. Chiny, oczywiście, bardzo jasno stwierdziły, że te rzeczy są poza zasięgiem. Ale jakoś TRON wciąż kopie. Wydaje się mało prawdopodobne, aby amerykański bank i tak czuł się zmuszony do pomocy w krajowej kwestii prawnej w ChRL.

To nie koniec historii. Ale do tego dochodzimy. Jak powinno być teraz oczywiste, mamy wiele informacji, które nie są jeszcze w domenie publicznej.

Uwaga na temat Binance/Cumberland

Nie twierdzimy niczego na temat relacji między tymi dwoma podmiotami, co nie jest już szeroko omawiane publicznie. Ta teoria działa w każdym scenariuszu, od „Cumberland jest animatorem rynku na zasadach rynkowych dla pary USD-USDT na Binance” do „płynności akcji Cumberland i Binance w łańcuchu”. Dopóki coś niejasno podobnego do raportów Protosów jest poprawne, teoria ta zgadza się z faktami. Mamy więcej informacji (natch), ale w tej chwili nie jest to konieczne.

Nie twierdzimy również, że w tym zakątku dzieje się coś niestosownego. W zakresie, w jakim pojawia się wszystko, co jest prawnie kwestionowane – na przykład płatności w USD lub walutach cyfrowych w jurysdykcjach z odpowiednimi ograniczeniami – nie ma absolutnie żadnego powodu, aby sądzić, że dotyczy to tej relacji. Zauważ ponownie, że dominują na Ethereum, a nie na TRON/HECO.

To zastrzeżenie ma na celu zapewnienie jasności, a nie obrony. Binance od lat prowadzi działalność w USA. W każdym razie handel z podmiotami offshore w USD jest w porządku. Cumberland tworzy rynki, na Binance i nie tylko, na podstawie szerokiego zakresu źródeł. Nie ma powodu, aby sądzić, że ta strona rzeczy nie jest w 100% wyższa.

Ten artykuł został lekko zredagowany dla jasności.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, tokenizowanie aktywów i papierów wartościowych w Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : USDT-on-TRON, FTX & WTF is really happening – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO