Binance znajduje tylne drzwi na rynek filipiński

Zaledwie miesiąc od czasu, gdy filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła inwestorów przed handlem na nielicencjonowanym Binance, giełda ujawniła teraz, że znalazła tylne drzwi na Filipiny. Według jednego z dyrektorów, Binance prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia licencjonowanej lokalnej firmy, dając jej dostęp do jednego z najszybciej rozwijających się rynków Bitcoin.

Binance od kilku lat atakuje Filipiny, ponieważ kraj Azji Południowo-Wschodniej jest uważany za jeden z największych na świecie rynków walut cyfrowych. Raporty ujawniły, że ponad 15% ze 110 milionów Filipińczyków posiadało na pewnym etapie zasoby cyfrowe. Pomimo tego wzrostu rynek ten był notorycznie niechętny do wymiany walut.

W szczególności Binance miało trudności z zakorzenieniem się na Filipinach. Niedawno SEC ostrzegła filipińskich inwestorów przed handlem na giełdzie, ponieważ nie ma ona licencji na działalność w tym kraju. Nastąpiło to kilka tygodni po tym, jak think tank polityczny Infrawatch PH zwrócił się do SEC o natychmiastowe zablokowanie giełdy.

Ale teraz Binance może znaleźć drogę powrotną. Podczas niedawnego wydarzenia branżowego Kenneth Stern, dyrektor generalny Binance Filipiny, powiedział dziennikarzom, że giełda prowadzi zaawansowane rozmowy na temat przejęcia lokalnej firmy z licencją VASP i EMI. Pierwsza z nich umożliwia firmom oferowanie usług związanych z aktywami cyfrowymi, a druga usługami finansowymi.

„Pozyskujemy licencje za pośrednictwem istniejącej firmy. Przejmowana przez nas firma jest już posiadaczem licencji. Współpracujemy z BSP nad przejęciem” – powiedział Stern.

Odmówił ujawnienia tożsamości firmy, którą giełda ma przejąć, ale dodał, że giełda nie wycofała się z celu, jakim jest zabezpieczenie własnej licencji.

„Kończymy nabywanie licencji VASP i licencji EMI na Filipinach. To wciąż jest na dobrej drodze – dodał.

Historia tylnych drzwi

Binance nie jest obcy wykorzystywanie tylnych drzwi w jurysdykcjach, w których regulatorzy go wyrzucili. W Wielkiej Brytanii Financial Conduct Authority (FCA) zmusił giełdę do wycofania się w czerwcu zeszłego roku za działanie bez licencji.

W prawdziwie Binance sposób, giełda wybrała drogę tylnymi drzwiami, współpracując z Paysafe, podmiotem regulowanym w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo umożliwiło użytkownikom z Wielkiej Brytanii wpłatę funtów szterlingów na giełdę za pośrednictwem usługi Faster Payment Service. Ta nieszczera próba nie rozbawiła FCA, a jeden z urzędników wyjaśnił Financial Times, że poinformował Paysafe o swoich obawach.

Changpeng Zhao raz nie wystarczył. Trzy miesiące po próbie backdoora Paysafe, wrócił do tego ponownie, tym razem uruchamiając nowy podmiot znany jako Bifinity. Opisując ją jako „oficjalnego dostawcę płatności fiat-to-crypto” na giełdzie, CZ twierdził, że firma, wcześniej znana jako Binance UAB, umożliwi bezproblemowe kupowanie i sprzedawanie aktywów cyfrowych.

To samo w sobie byłoby wystarczająco niepokojące dla FCA. Jednak partnerstwo Bifinity z Eqonex (NASDAQ: EQOS), notowaną na NASDAQ firmą z regulowanym powiernikiem w Wielkiej Brytanii, uruchomiło dzwony alarmowe FCA.

Podczas gdy Binance określił porozumienie jako partnerstwo, bliższa analiza umowy ujawniła, że ​​Binance zainwestował 36 milionów dolarów w Eqonex. Inwestycja ta skutecznie dałaby kontrolę nad giełdą Eqonex, z uprawnieniami do mianowania dyrektora generalnego, dyrektora finansowego i dwóch członków zarządu.

FCA wyraziła sprzeciw wobec próby backdoora, a jeden z urzędników stwierdził, że „w opinii FCA Binance Markets nie jest w stanie skutecznie nadzorować”.

Powrót na Filipiny backdoor, jeśli zostanie zatwierdzony przez organy regulacyjne (a jest to duże „jeśli”, biorąc pod uwagę niechęć Filipin do wymiany walut), jest jedyną drogą Binance na rynek filipiński, przynajmniej przez następne trzy lata.

Jak poinformował CoinGeek, BSP ogłosił w sierpniu, że wstrzymał przetwarzanie wszystkich wniosków o licencje VASP. Oznacza to, że jeśli wysiłki przejęcia Binance zostaną udaremnione przez regulatorów, będzie musiał opuścić rynek filipiński do 2025 roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance finds a back door into the Philippines market – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO