Filipiny mają liczby, które mogą być azjatyckim kapitałem blockchain, mówi gigant telekomunikacyjny

Filipiny mogą stać się azjatyckim kapitałem blockchain, twierdzi dyrektor naczelny konglomeratu telekomunikacyjnego i informatycznego Dito CME.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej ma jeden z najszybciej rozwijających się wskaźników przyjęcia blockchain i walut cyfrowych na świecie, przy czym adopcja wykracza poza handel tokenami nie wymienialnymi (NFT), GameFi, zdecentralizowanymi finansami (DeFi) i innymi.

„Filipiny mają numery, aby stać się hubem blockchain. Nasza populacja liczy 110 milionów, a mediana wieku to 25 lat. Mamy również najwyższą penetrację Internetu i najwyższy wskaźnik penetracji NFT wśród cyfrowej populacji” – powiedział niedawno Donald Lim, dyrektor finansowy Dito CME.

Filipiny zajęły 10. miejsce w ankiecie przeprowadzonej przez australijską firmę Finder, która wykazała, że ​​16% Filipińczyków posiada cyfrowe waluty. Zajęła pierwsze miejsce w regionie Azji Południowo-Wschodniej, wyprzedzając 12. Indonezję i Malezję na 13. miejscu na świecie. W Azji tylko Indie, Wietnam, Hongkong i Singapur mają wyższą adopcję niż Filipiny.

Ogólnie rzecz biorąc, Azja Południowo-Wschodnia bardzo przychylnie odnosi się do zasobów cyfrowych i blockchain. Raport White Star Capital wykazał, że w regionie działa ponad 600 startupów eksplorujących te technologie. Jednym z najważniejszych czynników jest wysoka adopcja Internetu w regionie. Według jednego z raportów z 700 milionów mieszkańców blisko 500 milionów korzysta z Internetu.

„Demografia Azji Południowo-Wschodniej jest bardzo korzystna dla web3. [Ma] młode populacje, które z natury rozumieją technologię i są bardziej chętne do próbowania nowych rzeczy. To [głównie] rozwijające się gospodarki, więc finansowy aspekt kryptowaluty zapewnia ludziom wiele zachęt do uczestnictwa” – wyjaśnia Openspace Ventures.

Na Filipinach integracja zasobów cyfrowych z niektórymi z najpopularniejszych cyfrowych rozwiązań płatniczych odegrała dużą rolę w przyjęciu, dzięki czemu zakup zasobów cyfrowych jest tylko jednym kliknięciem. Maya i GCash, które kontrolują 90% filipińskiego rynku portfeli mobilnych, oferują usługi związane z zasobami cyfrowymi.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV Blockchain: A World of Good

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines has the numbers to be Asia’s blockchain capital, telco giant says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO