Brytyjski regulator oskarża Revolut o „istotne zniekształcenie” w raporcie z audytu

Drugi co do wielkości fintech w Europie Revolut jest pod presją swoich audytorów, aby poprawić swoje kontrole wewnętrzne po tym, jak organy regulacyjne oskarżyły firmę o istotne zniekształcenia w raportach z audytu, donosi Financial Times.

Revolut, neobank o wartości 33 miliardów dolarów, który oferuje również usługi handlu aktywami cyfrowymi, został oskarżony przez Radę ds. Sprawozdawczości Finansowej (FRC) o poważne błędy w audycie, w tym o „niedopuszczalnie wysokie ryzyko istotnych zniekształceń”.

Powołując się na źródła zaznajomione z tą sprawą, FT ujawniło, że Revolut był nienazwanym dostawcą usług finansowych, którego audyt przez sieć księgową BDO został okrzyknięty przez FRC miesiąc temu. Regulator stwierdził, że w audycie BDO brakowało odpowiedniego podejścia do ujmowania przychodów „w rezultacie ryzyko niewykrycia istotnego zniekształcenia było niedopuszczalnie wysokie”.

Wpadki audytorskie doprowadziły do ​​opóźnień w składaniu rachunków dla Revolut Group Holdings, spółki dominującej, a także większości jej spółek zależnych. Należą do nich Revolut FIC Ltd, spółka zależna zajmująca się zasobami cyfrowymi. Wszystkie mają być gotowe do końca września, donosi FT.

FRC, która nadzoruje biegłych rewidentów i księgowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, stwierdziła, że ​​Revolut musi zacząć zachowywać się jak bank, a nie firma technologiczna, nawet jeśli czeka na licencję bankową, o którą złożył wniosek w styczniu 2021 roku.

Oprócz licencji bankowej neobank oczekuje również na stałą zgodę FCA na oferowanie usług związanych z aktywami cyfrowymi w Wielkiej Brytanii. Pozostaje jedynym bankiem, który nadal znajduje się w tymczasowym rejestrze regulatora spośród 12, które złożyły wniosek.

Aktywa cyfrowe są dla Revolut ważnym biznesem, nawet bez brytyjskiej licencji. W 2020 r. platforma odnotowała 300 milionów dolarów w handlu aktywami cyfrowymi, co stanowiło 10% jej przychodów. Jak poinformował CoinGeek, Wielka Brytania pozostaje jedyną jurysdykcją w Europie, w której firma nie ma pełnej licencji na oferowanie usług związanych z zasobami cyfrowymi po uzyskaniu licencji na Cyprze, która pozwala jej obsługiwać 30 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wyzwania Revolut wykraczają jednak poza audyt. Nowy raport z 7 września ujawnił, że firma angażuje się w poważne działania oszczędnościowe w ramach projektu Prism. Obejmuje to wycofanie ofert pracy dla kilku absolwentów, którzy mieli rozpocząć pracę w firmie w nadchodzących tygodniach.

Niektórzy absolwenci zabrali się do LinkedIn, aby ujawnić swoje doświadczenia, a niektórzy zostali poproszeni o zwrot laptopów i innych zasobów, które firma im przekazała w ramach przygotowań do nowych ról.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV On-chain Ecosystem Development in Europe

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UK regulator accuses Revolut of ‘material misstatement’ in audit report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO