Gry dominują w użyciu blockchain, gdy DeFi się rozpada

Jak stwierdzono w nowym raporcie, branża blockchain odnotowała w sierpniu kolejny ponury miesiąc z dwoma dużymi exploitami i ciągłym spadkiem aktywności DeFi. Jednak informacje przekazane przez zdecentralizowaną platformę analityczną aplikacji DappRadar ujawniły, że gry nadal są jasnym punktem dla branży, odpowiadając za połowę wykorzystania blockchain.

Największym nagłówkiem w sierpniu był exploit na moście krzyżowym Nomad, w którym skradziono około 200 milionów dolarów. W tym samym miesiącu włamano się również na platformę DeFi opartą na Polkadocie, Acala, podobnie jak tysiące portfeli Solana.

Miesiąc był również świadkiem spadku liczby aktywnych portfeli o 3,5% w porównaniu z lipcem i 14,7% rok temu, osiągając 1,67 mln.

Z drugiej strony gry nadal były głównym przypadkiem użycia technologii blockchain przez cały miesiąc. Unikalne aktywne portfele przeznaczone do gier stanowiły 698 milionów dolarów w transakcjach i 50,5% aktywności w sieciach blockchain, jak stwierdził DappRadar.

chart on Dominance of DeFi and games in Industry UAW

„Warto wspomnieć, że nawet jeśli dominacja gier dla UAW spadła z 57,30% do 50,51% m/m, to nadal stanowi dobry wskaźnik dla sektora” – zaznaczył.

Raport jest spójny z wieloma innymi, które uznały graczy za najchętniej korzystających z zasobów cyfrowych i technologii blockchain. Ta branża zawsze była pierwszym inicjatorem większości technologii, w tym rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (AR), a blockchain był naturalnym dopasowaniem. Dzięki tokenom w grach, które od dziesięcioleci są podstawą większości gier, przeskakiwanie do zasobów cyfrowych, a nawet NFT, było łatwe.

Gry były integralną częścią sukcesu, jaki BSV odniosło w ciągu ostatnich czterech lat. Gry takie jak CryptoFights Fyx Gaming pokazały, co jest możliwe dzięki masowo skalującej się sieci blockchain, podczas gdy inne, takie jak Haste Arcade, pokazały, jak rewolucyjne mogą być nanopłatności za pomocą Bitcoina w grach.

W szczególności CryptoFights wyróżniał się i konsekwentnie uwzględniał większość transakcji dowolnej aplikacji w sieci BSV, odnotowując 5,9 miliona transakcji tylko w zeszłym tygodniu. Przez większość dni sama gra rozlicza tyle transakcji, ile łącznie obejmuje cała sieć Ethereum.

Jak zauważył generalny doradca BSV Blockchain Association Marcin Zarakowski podczas imprezy Blockchain 4 Gaming w Warszawie, gry są zdecydowanie najlepszym przykładem wydajności blockchain BSV.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Skalowanie gier w warstwie pierwszej: dlaczego to ma znaczenie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Gaming dominates blockchain usage as DeFi crumbles: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO