Nie możesz kupić obywatelstwa za Sango Coins

Sango Coin, narodowa waluta cyfrowa Republiki Środkowoafrykańskiej (CAR), nie może być używana do kupowania obywatelstwa w kraju, sąd orzekł ostatni cios w nieszczęsną walutę.

Prezydent CAR Faustin-Archange Touadéra uruchomił Sango Coin dwa miesiące temu, aby uzupełnić krajowe centrum walutowe – Projekt Sango.

Prezydent opisał walutę jako bramę do ogromnych zasobów kraju w momencie uruchomienia. Zachwalał kilka korzyści, które, jak wierzył, przyniesie ludziom jego nowa waluta, w tym promowanie integracji finansowej – przypominające wielkie obietnice, jakie prezydent Nicolas Maduro złożył obywatelom Wenezueli, kiedy wprowadził walutę Petro.

Ale podobnie jak Petro, Sango Coin jest do tej pory klapą. Według jego strony internetowej zakupiono mniej niż 6 milionów z 200 milionów monet oferowanych w cyklu Genesis, co daje nieco ponad 500 000 USD.

Teraz Trybunał Konstytucyjny Republiki Środkowoafrykańskiej zadał poważny cios walucie. Jak donosi Reuters, sąd orzekł, że zakup ziemi lub obywatelstwa za pomocą monet Sango jest nielegalny.

Na początku projekt twierdził, że za 60 000 dolarów postawionych w Sango na pięć lat obcokrajowiec może nabyć obywatelstwo kraju środkowoafrykańskiego, wraz z oficjalnym paszportem. Dla zainteresowanych e-rezydenturą wystarczyło postawić 6000 dolarów w Sango na trzy lata.

Z dala od obywatelstwa i miejsca zamieszkania inwestorzy mogliby kupić 250-metrową działkę w kraju, blokując monety Sango o wartości 10 000 USD na 10 lat. Po tym okresie pieniądze miały zostać zwrócone właścicielowi, ale nadal mógł zatrzymać ziemię. Każda działka miałaby również posiadać działkę metaverse 1:1.

Ale zgodnie z orzeczeniem sądu obywatelstwa w kraju nie da się przekupić. Ponadto konstytucja wymaga, aby każdy ubiegający się o obywatelstwo przebywał w kraju.

Rząd odmówił komentarza w sprawie orzeczenia.

To już drugi raz, kiedy prezydent Touadéra napotkał przeszkodę, gdy stara się przedstawić BTC swoim ludziom. Jak poinformował CoinGeek, Bank Państw Afryki Środkowej powiedział, że jest przeciwko jego nałożeniu BTC i że nie został wcześniej poinformowany o tym posunięciu.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : You can’t buy citizenship with Sango Coins, CAR court rules in latest blow – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO