Facebook udostępnia NFT swoim 2,9 miliardowi użytkowników

Niewymienne tokeny (NFT) w końcu trafiły na największą na świecie platformę mediów społecznościowych. Firma Meta Platforms Inc. (NASDAQ: META) ogłosiła niedawno, że użytkownicy Facebooka mogą teraz pochwalić się swoimi cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi kilka miesięcy po wprowadzeniu ich na Instagram.

W poście na blogu Facebook stwierdził: „Zaczęliśmy dawać ludziom możliwość publikowania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, które posiadają, zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Dzięki temu ludzie będą mogli raz połączyć swoje cyfrowe portfele z dowolną aplikacją, aby udostępniać swoje cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie w obu aplikacjach”.

Podobnie jak Instagram, który zaczął wspierać NFT w maju, Facebook umożliwi użytkownikom łączenie ich cyfrowych portfeli z ich kontami. Jeśli użytkownicy zdecydują się odłączyć swoje portfele i usunąć swoje cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, powiązane dane publiczne blockchain nie będą już powiązane z ich kontem.

Powiązanie portfela cyfrowego z kontem na Facebooku może okazać się ryzykowne, ponieważ sprawi, że użytkownik stanie się celem oszustów i kampanii phishingowych. Co więcej, chociaż Facebook obiecuje chronić dane użytkowników, jego osiągnięcia podważają te obietnice.

Sądząc po zrzucie ekranu udostępnionym przez giganta mediów społecznościowych, posty NFT na Facebooku będą podobne do zwykłych postów, ale z dołączoną etykietą „cyfrowej kolekcji”.

NFT posts on Facebook by Meta with 3 mobile phones

Na razie Facebook obsługuje tylko NFT wybite w Ethereum, swoje rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Polygon oraz FLOW, blockchain opracowany przez kochaną VC Dapper Labs i najlepiej znany z kolektywu NBA Top Shot NFT.

Wtargnięcie Facebooka w NFT następuje w czasie, gdy rynek znacznie się ochłodził. Według danych DappRadar wolumen obrotu na OpenSea, największym rynku NFT, spadł o 99% w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Liczba użytkowników również spadła o około jedną trzecią.

Facebook ma jednak nadzieję na rozegranie długiej gry, podobnie jak OpenSea. Rzecznik tego ostatniego stwierdził niedawno: „Gramy w długą grę, ponieważ widzimy, co jest możliwe, więc nie przejmujemy się zmiennością krótkoterminową”.

Niski poziom głośności to nie wszystko, z czym boryka się OpenSea. Jak donosi CoinGeek, platforma walczy z kradzieżą NFT i plagiatami, ostatnio zmieniając politykę kradzieży, aby teraz wymagać raportów policyjnych.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Metaverse, NFT i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Facebook brings NFTs to its 2.9 billion users – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO