Travel Rule ma teraz zastosowanie do VASP w RPA, ale Centbee jest gotowy od lat

Reguła podróży została wprowadzona ponad dwie dekady temu i po raz pierwszy wymagała od instytucji finansowych wysyłania informacji o nadawcy i odbiorcy wraz z każdą transakcją o wartości ponad 3000 USD. Od tego czasu znacznie się rozwinął i w Republice Południowej Afryki będzie teraz dotyczyć dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP). Podczas gdy wiele firm zajmujących się aktywami cyfrowymi stara się uporządkować swoje domy i przestrzegać zasady, założyciel Centbee, Angus Brown, ujawnia, że ​​firma płatnicza była gotowa od lat.

W ostatnich latach branża aktywów cyfrowych w RPA rozwija się bardzo szybko. Niektóre badania stawiają ten kraj na szczycie w Afryce, przed Nigerią i Kenią, z około 7,6 milionami posiadaczy zasobów cyfrowych (22% populacji).

Organy regulacyjne musiały zwrócić na to uwagę i to zrobili. Niektóre z czołowych organów nadzoru ściśle monitorują sektor, od banku centralnego po podatników. Na początku tego roku przenieśli VASP do instytucji odpowiedzialnych zgodnie z ustawą o Financial Intelligence Center Act, kładąc podwaliny pod wdrożenie zasady podróży w sektorze Bitcoin.

Południowoafrykańscy VASP będą teraz musieli rozpocząć pozycjonowanie swoich operacji w gotowości do wdrożenia reguły podróży. Ale dla Centbee było to normą od miesięcy.

„Od roku traktujemy to tak, jakby miało to zastosowanie w naszej działalności. Robimy więc wszystkie rzeczy, które powinniśmy robić i już jesteśmy posłuszni. Tak więc dla nas bycie odpowiedzialną instytucją nie ma większego znaczenia na co dzień i na naszej obsłudze klientów” – ujawnia Angus.

Niektóre kręgi w sektorze aktywów cyfrowych sprzeciwiają się zasadzie podróżowania, te same kręgi, które wierzą, że Bitcoin został stworzony jako kod do oszukiwania przepisów. Ta frakcja, kierowana błędnym przekonaniem, że kod jest prawem, wierzy, że Bitcoin powinien istnieć poza normalnymi zasadami finansowymi.

Ci banici prawdopodobnie najpierw sprzeciwią się regule podróżowania w RPA.

„Myślę, że niektórym z nich się to nie spodoba, ponieważ lubią anonimowość lub nie muszą przechwytywać informacji” – przyznaje Angus. Uważa jednak, że większość VASP jest gotowa na przyjęcie nowych przepisów i już pracuje nad ich zgodnością.

Wdrożenie nowej zasady będzie wymagało od VASP dbałości o ochronę prywatności użytkowników, nawet jeśli starają się zachować zgodność, dodał Angus. Doradza wszystkim południowoafrykańskim firmom, aby najpierw przestudiowały tę zasadę i jej zastosowanie.

„Musisz o tym przeczytać i zrozumieć. Czy to dotyczy mnie? Kiedy to dotyczy mnie? Jak to się do mnie odnosi? Przeanalizuj to. Poskładaj kawałki w całość, a potem idź dobrze, teraz jaki mam plan? I zrób coś z tym. Ponieważ nie można wywiązać się z obowiązku bez konsekwencji” – wyjaśnił.

Dla Centbee przestrzeganie nowej zasady było znacznie łatwiejsze niż dla większości, ponieważ Angus i jego zespół mieli ustandaryzowany format reguł podróży dla Bitcoin SV. Ta specyfikacja protokołu, opublikowana przez Komitet ds. Standardów Technicznych BSV Blockchain Association, szczegółowo analizuje wymagania VASP skoncentrowanych na BSV, aby spełnić wymagania Grupy Zadaniowej ds. Działań Finansowych.

Wśród kluczowych obszarów, w które się zagłębia, znajduje się zakres reguły, w tym czy objęte są aplikacje DeFi, stablecoiny i sprzedawcy; metody i koncepcje, w tym formatowanie danych, standardy przepływu wiadomości i nie tylko.

„Poleciłbym, aby poszli i przyjrzeli się standardowi, który utworzyła społeczność. Ma fajną sekcję wprowadzającą, która wyjaśnia kontekst, podaje materiały referencyjne, które możesz przeczytać o konsekwencjach tego, a następnie zdecydujesz, co zrobić” – radzi Angus.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain w Afryce

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Travel Rule now applies to VASPs in South Africa, but Centbee has been ready for years – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO