Nowe Ministerstwo Cyfryzacji Tajwanu wykorzystuje Web 3.0 do zwiększania cyberbezpieczeństwa

Tajwan uruchomił nowe ministerstwo, które ma zająć się rosnącymi atakami na cyberbezpieczeństwo. Ministerstwo Cyfryzacji (MODA) ma za zadanie formułować i wdrażać polityki dotyczące informacji, telekomunikacji, komunikacji, bezpieczeństwa informacji i internetu.

Ministerstwo zostało oficjalnie zainaugurowane 27 sierpnia, a jedna z 10 największych tajwańskich osobistości w dziedzinie oprogramowania — minister bez portfela Audrey Tang — została wybrana do kierowania nowo utworzoną agencją rządową.

„Ten nowy „silnik” przyczyni się do utrzymania szybkiego rozwoju cyfrowego kraju. Ministerstwo pomoże ludziom zbudować odporność w codziennym życiu cyfrowym, poprawić praktyki cyberbezpieczeństwa dla firm, wprowadzić technologie i zrealizować wizję inteligentnego kraju – powiedział Tang.

W komunikacie dodano, że ministerstwo szuka również najlepszych talentów z sektora prywatnego poprzez bardziej elastyczny mechanizm zatrudniania przez Narodowy Instytut Cyberbezpieczeństwa. Organ ten zostanie powołany w ramach ministerstwa do końca roku.

Jednym ze sposobów, w jaki MODA stara się realizować swój mandat, jest skupienie się na przyjmowaniu technologii Web 3.0. Rozmawiając z lokalnym serwisem informacyjnym Liberty Times, Tang ujawnił, że ministerstwo zastosowało technologię InterPlanetary File System (IPFS), aby zwiększyć swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa.

IPFS to oparty na Ethereum zdecentralizowany system udostępniania plików peer-to-peer, który umożliwia użytkownikom przechowywanie ich plików i stron internetowych poprzez hostowanie ich na węzłach blockchain. Zostało to reklamowane w celu wyeliminowania luk w scentralizowanym podejściu podatnym na ataki typu Distributed Denial of Service (DDoS).

Strona ministerstwa to pierwsze wdrożenie technologii Web 3.0. Strona jest zbudowana na protokole IPFS i zawiera elementy zarówno Web 2, jak i Web 3.

Tajwan, napięcia polityczne i technologia blockchain

MODA została uruchomiona w krytycznym dla Tajwanu momencie. Naród wyspiarski jest w trakcie wojny informacyjnej z Chinami wywołanej przez wzmożone napięcia polityczne.

Na początku tego miesiąca Reuters poinformował, że strony tajwańskiego Ministerstwa Obrony i Kancelarii Prezydenta zostały zaatakowane atakami DDoS, które spowodowały ich zatrzymanie na jakiś czas. Cyberataki są wymierzone w inne agencje rządowe i firmy, które według rządu są uruchamiane z Chin i Rosji.

Tymczasem Tajwan pracuje również nad innymi obszarami wdrażania technologii blockchain, jednocześnie starając się uregulować rynek aktywów cyfrowych. W zeszłym miesiącu bank centralny przekazał aktualne informacje na temat postępów w zakresie cyfrowej waluty wspieranej przez państwo (CBDC), nad którą pracuje.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Cybersecurity: A Safer World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Taiwan’s new Digital Affairs Ministry utilizes Web 3.0 to boost cybersecurity – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO