Dlaczego Fundacja Ethereum słusznie ostrzega: „Nie oczekuj skali po połączeniu”

Ten post pierwotnie pojawił się na stronie internetowej Unbounded Capital, a my opublikowaliśmy go ponownie za zgodą Siny Nazari i Zacha Resnicka.

Dobrze udokumentowany problem Ethereum z jego wysokimi opłatami za gaz jest nadal znaczący, ponieważ kosztuje co najmniej kilka dolarów, aby wybić transakcję w sieci głównego łańcucha Ethereum, a czasami kosztuje znacznie więcej, gdy sieć jest potrzebna. Problem z gazem doprowadził do organizacji, które chciały wykorzystać sieć i możliwości Ethereum do tworzenia własnych łańcuchów przy użyciu kodu źródłowego Ethereum i utrzymywać dodatkowe sieci bardzo podobne do Ethereum w projekcie, ale z dowodem stawki. Przykłady takich łańcuchów bloków obejmują Binance Smart Chain, EOS, Polygon, Theta, Wanchain, Celo, Syscoin i Avalanche.

Nadchodząca zmiana sieci Ethereum mainnet z proof-of-work na proof-of-stake, powszechnie znana jako „scalanie”, zaplanowana jest na koniec września (19 września 2022 r.) z oczekiwanym zerowym przestojem, wywołała wiele wiadomości i ekscytacji na temat przyszłość nie tylko ethereum, ale także całej branży blockchain i walut cyfrowych.

Warto zauważyć, że wielu inwestorów zainwestowało ostatnio w Ethereum, oczekując, że „połączenie” poprawi przepustowość sieci i zmniejszy opłaty transakcyjne. Jednak ci inwestorzy mylili się w swoich założeniach, ponieważ sama Fundacja Ethereum ogłosiła, że ​​fuzja nie zmniejszy opłat za gaz transakcyjny Ethereum.

„Opłaty za gaz są iloczynem zapotrzebowania sieci w stosunku do przepustowości sieci. Połączenie… nie zmienia znacząco żadnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na przepustowość lub przepustowość sieci” – powiedziała Fundacja Ethereum.

W komunikacie Fundacji Ethereum wyraźnie stwierdza się, że przepustowość sieci i zapotrzebowanie na transakcje bicia w sieci są czynnikami napędzającymi opłaty za gaz Ethereum, a przejście z proof-of-work na proof-of-stake nie ma wpływu na przepustowość sieci.

Staje się oczywiste, że proof-of-work nie jest przyczyną ograniczonej skalowalności blockchaina Ethereum i jego wysokich opłat za gaz, ponieważ nawet przejście na proof-of-stake nie zmniejszy przepustowości sieci ani opłat za gaz. W Unbounded od lat mówimy, że blockchainy oparte na kontach, takie jak Ethereum, nigdy nie będą w stanie konkurować z UTXO lub systemami kasowymi, takimi jak Bitcoin, niezależnie od tego, czy używają dowodu pracy, czy dowodu stawki. Dla tych, którzy nie mają pewności co do różnic i kompromisów między modelem opartym na koncie, nasz istniejący globalny system finansowy jest zbudowany, a także prawie wszystkie łańcuchy bloków oprócz Bitcoina (z Cardano jako innym ważnym wyjątkiem) nasz artykuł Tylko skale gotówkowe jest świetnym skrótem punkt wyjścia.

Jedyną miarą, którą „Scalanie” może poprawić i prawdopodobnie ulepszy, jest zużycie energii w sieci: oczekuje się, że zmniejszy zużycie energii w sieci ethereum o 99,5% poprzez wyeliminowanie energochłonnego procesu wydobycia. Warto zauważyć, że proces wydobycia proof-of-work może być również wykorzystany w sposób energooszczędny i „zielony” poprzez dopuszczenie dużych rozmiarów bloków. W rzeczywistości łańcuch bloków Bitcoin SV (BSV) był bardzo wydajny pod względem zużycia energii, umożliwiając wydobywanie bloków o rozmiarze większym niż gigabajt przy użyciu tego samego mechanizmu dowodu pracy. Bitcoin SV dzisiaj, mierzony kosztem finansowym i energetycznym do transakcji, jest najtańszym i najbardziej wydajnym sposobem przetwarzania transakcji na świecie. Opisujemy dlaczego i jak w naszym drugim ebooku Green Bitcoin. Dla Unbounded pozostaje niejasne, w jaki sposób nawet przy długo oczekiwanym Merge, w jaki sposób Ethereum może kiedykolwiek być skalowalnym blockchainem używanym szeroko przez wiele osób i firm. Nawet po połączeniu zgadzamy się z Fundacją Ethereum: prawdopodobnie pozostanie najmniej wydajnym blockchainem i sposobem przetwarzania transakcji na świecie.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV Blockchain: A World of Good

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why the Ethereum Foundation is correct in warning: ‘Don’t expect scale post Merge’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO