Elliptic: 100 milionów dolarów w NFT skradzionych w wyniku oszustw w zeszłym roku

Cyberprzestępcy ukradli ponad 100 milionów dolarów niezamiennych tokenów (NFT) w ciągu ostatniego roku, jak ujawnił nowy raport firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain./p>

Raport wykazał, że między lipcem 2021 a lipcem 2022 skradziono NFT o wartości 100,6 miliona dolarów. Odkrył również inne trendy w oszustwach związanych z NFT, takie jak wykorzystanie cyfrowych mikserów aktywów w praniu brudnych pieniędzy, a także znaczenie mediów społecznościowych. kompromisy w kradzieżach NFT.

https://twitter.com/elliptic/status/1562468024119992320?s=20&t=FZkHzZmVe06BZYKVNukvfw

W ubiegłym roku wartość i liczba skradzionych NFT stale rosły, a maj 2022 był rekordowym rokiem dla pierwszego wskaźnika – 23,9 mln USD z 3473 NFT. W lipcu skradzione NFT zarejestrowano na poziomie 4647, ale chociaż liczba ta jest stosunkowo wyższa, jej wartość wyniosła zaledwie 3,9 mln USD, ze względu na spadek cen NFT, gdy ceny większości aktywów cyfrowych spadły.

Value bars of NFT stolen by month

W ramach konkretnych projektów NFT, Bored Ape Yacht Club ma dużą przewagę, odpowiadając za 43,6 miliona dolarów wszystkich cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich zgłoszonych w zeszłym roku, trzy razy więcej niż kolektyw, który zajął drugie miejsce.

Podobnie jak w przypadku innych oszustów internetowych, przestępcy NFT w ponad 50% przypadków polegali na ogólnym phishingu. Jednak phishing oparty na kompromitacji w mediach społecznościowych wzrósł w ciągu ostatniego roku i stanowił jedną czwartą ofiar. Firma Elliptic zauważyła, że ​​oszuści mają teraz dostęp do specjalnie dostosowanego złośliwego oprogramowania, które może ominąć uwierzytelnianie wieloskładnikowe, co ułatwia atakowanie swoich ofiar.

Jeszcze inny trend, który odkrył raport, dotyczy związku między NFT a innymi przestępstwami. Okazało się, że objęte sankcjami podmioty zakupiły NFT o wartości ponad 160 000 USD. Co więcej, przestępcy polegali na mikserach monet do prania wpływów ze skradzionej sprzedaży NFT, aby zaciemnić swoje prawdziwe adresy.

Tornado Cash, mikser oparty na Ethereum, który został niedawno sankcjonowany i aresztowano jego głównego dewelopera, ponownie znalazł się w centrum przestępczości NFT.

Elliptic odkrył, że mikser był źródłem 138 milionów dolarów aktywów cyfrowych przetwarzanych przez platformy NFT „oraz wybranym narzędziem do prania 52% wpływów z oszustw związanych z NFT, zanim został sankcjonowany przez Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) w sierpniu 2022 roku. Częste wykorzystywanie przez cyberprzestępców angażujących się w NFT dodatkowo podkreśla potrzebę skutecznego sprawdzania sankcji przez platformy NFT”.

W raporcie stwierdzono, że przestępczość stanowi bardzo mały odsetek działalności NFT. Ma jednak „nieproporcjonalny wpływ na reputację branży i podważa jakość doświadczeń legalnych użytkowników”. W związku z tym wszyscy interesariusze, w tym rynki NFT i władze, muszą być proaktywni w swoich działaniach mających na celu wyeliminowanie oszustów.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Fabriik: Wspieranie rynków BSV, NFT i innych zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Elliptic: $100M in NFTs stolen via scams in the past year – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO