Australia może zdecydować się na CBDC

Australia jest jednym z krajów rozważających cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), chociaż może ostatecznie przyjąć hurtową CBDC. CBDC to próba większości krajów zmierzająca do dostosowania blockchain i zasobów cyfrowych do odzwierciedlenia ich rodzimej waluty. Kilka krajów bada korzyści płynące z tej koncepcji, a niektóre, takie jak Nigeria, już ją wprowadziły.

Podczas gdy niektóre kraje zapewniają płynność w kwestii tego, czy ich CBDC przyjmie podejście detaliczne czy hurtowe, Bank Rezerw Australii (RBA) zauważył, że CBDC w tym kraju najprawdopodobniej będzie ograniczone do transakcji hurtowych. Bank centralny powtórzył planowane przyjęcie na posiedzeniu Rady ds. Systemu Płatności w czwartek, o czym wspomniano w komunikacie prasowym.

Podczas spotkania członkowie Rady ds. Systemu Płatności podkreślili rosnące zainteresowanie CBDC w Australii i innych krajach. Bank Rezerw Australii wcześniej rozpoczął badania nad możliwością przyjęcia CBDC. Członkowie Rady rozmawiali o postępach banku centralnego w badaniu nad realnym podejściem CBDC. Zauważyli również konieczność trzymania się hurtowego podejścia CBDC.

Kraj mógłby ustanowić CBDC do użytku w hurtowych płatnościach międzynarodowych, a także transakcjach dotyczących papierów wartościowych.

„Podczas gdy większość banków centralnych wciąż bada potencjalne zalety, projekt i implikacje CBDC, wiele z nich dostrzega zwiększone prawdopodobieństwo emisji jakiejś formy CBDC w przyszłości, zwłaszcza w celu wspierania transakcji hurtowych” – czytamy w komunikacie prasowym.

Australia robi postępy w badaniach nad CBDC

RBA poczyniła znaczne postępy w badaniach CBDC, które obejmowały niedawny wspólny projekt z Digital Finance Cooperative Research Center (DFCRC). Celem projektu, ogłoszonego dwa tygodnie temu, jest ocena możliwych przypadków użycia CBDC.

Aby było to możliwe, bank centralny i DFCRC zaprosiłyby znaczących uczestników branży i zleciłyby im przedstawienie zmian, które podkreślają potencjalne przypadki użycia CBDC.

Podobnie jak kilka innych krajów, Australia wykazała duże zainteresowanie opracowaniem CBDC. Wielka Brytania, Rosja i wiele innych krajów również badają najlepsze podejście do opracowywania CBDC. Z drugiej strony Nigeria uruchomiła już swoją e-Naira, co czyni ją pierwszym krajem afrykańskim, który osiągnął ten poziom. Kraj stara się również przyspieszyć przyjęcie e-Naira.

Ostatnia aktualizacja Australii dotycząca badań CBDC jest częścią niedawnych wysiłków rządu na rzecz wspierania innowacji w dziedzinie blockchain. Ponadto, ponieważ osoby prywatne i instytucje wykazują duże zainteresowanie aktywami cyfrowymi, rząd zauważył konieczność odpowiedniego nadzoru. W zeszłym miesiącu Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) oraz Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC), dwa australijskie organy regulacyjne, utworzyły partnerstwo w celu zwalczania oszustw w przestrzeni zasobów cyfrowych.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Fabriik: Wspieranie rynków BSV, NFT i innych zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Australia may opt for wholesale digital currency, central bank says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO