Pekin obnaża 2-letni plan rozwoju Metaverse

Stolica Chin, Pekin, chce zdobyć pozycję lidera we wdrażaniu technologii metaverse w kraju i na świecie. Rząd miasta opublikował ambitny dwuletni plan wprowadzenia bardziej metaverse rozwoju do stref innowacji.

Dokument zatytułowany „Pekin planu działania na rzecz innowacji i rozwoju w ramach Metaverse Urban Sub-Center w Pekinie (2022-2024)” określa cel rządu, jakim jest wykorzystanie technologii Metaverse do zaprezentowania bogatej kultury i treści turystycznych miasta.

Miasto ma również nadzieję, że stanie się pionierem najnowocześniejszych zastosowań metawszechświata, w tym projektowania cyfrowego, cyfrowych ludzi/bliźniaków, rzeczywistości mieszanej i sztuki cyfrowej, modelowania informacji o budynku (BIM), wizualizacji 3D i modelowania informacji o mieście.

Chociaż te innowacje będą w dużej mierze opierać się na definicji metawszechświata wirtualnego świata, rząd planuje również zbadać rozwój zasobów cyfrowych i platform NFT oraz zintegrować blockchain i inne nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, IoT i 5G, aby osiągnąć swój cel metaverse.

Plan konsoliduje pracę wykonaną przez Międzynarodowe Centrum Innowacji Nauki i Technologii w Pekinie, które ma na celu zbudowanie globalnego miasta wzorcowego gospodarki cyfrowej w podcentrum Pekinu.

Nad realizacją planu będą pracować wszystkie urzędy powiatowe, samorządy gminne i miejskie, komitety, urzędy i biura starostwa i powiatowych agend, realizując kluczowe zadania. Zadania te obejmują wspieranie i współpracę z instytutami badawczymi i podmiotami przemysłowymi w zakresie urbanistyki, edukacji, turystyki i kultury.

„Opierając się na zaletach pekińskich innowacji naukowych i technologicznych, będzie współpracować z odpowiednimi think tankami w celu monitorowania trendów w zakresie innowacji przemysłowych, sortowania innowacji i przedsiębiorczości kluczowych przedsiębiorstw w podzielonych dziedzinach oraz kompilowania mapy zasobów innowacji przemysłowych Metaverse” powiedział dokument.

Jednak w dokumentach politycznych nie wspomniano o przydziałach budżetowych ani dotacjach na tę inicjatywę.

Chiny wciąż otwarte na technologię Metaverse i blockchain

Pekin nie jest pierwszym chińskim miastem, które ogłosiło strategię przyjęcia technologii Metaverse. W lipcu rząd Szanghaju opublikował pięcioletni podręcznik promocji gospodarki cyfrowej. Plan koncentruje się na rozwoju blockchain, metaverse, NFT i Web 3.0 oraz innych znaczących innowacjach.

Władze miast wzięły przykład z rządu centralnego, który również otworzył swoje ramiona na wschodzące technologie, jednocześnie zakazując handlu i wydobycia zasobów cyfrowych.

Według raportu CNBC chiński rząd utworzył organ branżowy, który ma działać jako twórca standardów dla krajowych planów przyjęcia technologii metaverse. Chińskie Stowarzyszenie Komunikacji Mobilnej jest już gotowe do współpracy z rejestracją firm technologicznych w aplikacjach Metaverse.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, CBDC i BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Beijing bares 2-year metaverse development plan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO