Sam Trabucco rezygnuje ze stanowiska co-CEO w Alameda Research, kupuje łódź

Sam Trabucco ogłosił, że zrezygnuje ze stanowiska co-CEO firmy Alameda Research zajmującej się handlem ilościowym blockchain. Jego decyzja pozostawia Caroline Ellison jako jedynego lidera firmy inwestorskiej Sam Bankman-Fried założonej w 2017 roku, zanim założył FTX.

Trabucco i Ellison dzielili stanowisko dyrektora generalnego od czasu, gdy Bankman-Fried przekazał im ją w sierpniu 2021 r. Trabucco pracował jako trader w Alameda od 2019 r. i był przyjacielem Bankman-Fried od czasu ich pracy w MIT. Ellison pracował wcześniej z Bankman-Fried w firmie Jane Street zajmującej się badaniami nad blockchainami.

W długim wątku na Twitterze zatytułowanym „O szczęściu” Trabucco napisał, że planuje priorytetowo traktować swoje życie rodzinne i osobiste. Podczas gdy miał odejść od codziennych operacji Alamedy, pozostał w firmie w roli doradcy.

Podczas gdy „rezygnacja, by spędzać więcej czasu z rodziną” jest czymś w rodzaju tropu w świecie korporacji, przedstawiającym bardziej tajemnicze powody odejścia, wątek Trabucco sugeruje, że był rzeczywiście zmęczony swoją przywódczą rolą w branży i potrzebował przerwy – zauważył w ciągu ostatnich kilku miesięcy „znacząco zmniejszył” swoją rolę w Alamedzie, a „spędzanie normalnej ilości czasu w pracy jest trudne”.

„Ostatnio jestem naprawdę szczęśliwa, spędzając dużo czasu na podróżach, odwiedzając przyjaciół i rodzinę, pracując nad „sobą” i tak dalej. Kupiłem też łódkę, fajnie. Musiałem się zrelaksować i jestem naprawdę bardzo szczęśliwy” – dodał.

W nieco dwuznacznym komplecie po ogłoszeniu Trabucco, Ellison zauważył również, że ostatnio nie był w pobliżu. Odpowiedzi na posty obu współdyrektorów generalnych wskazywały, że baza inwestorów Alamedy wolała komentarz w mediach społecznościowych Trabucco od kierownictwa jego firmy.

Znacząca rola Alamedy w blockchain i obecnej bessy

Alameda Research specjalizuje się w strategiach handlowych w sferze blockchain i aktywów cyfrowych, pracując ze „wszystkimi głównymi monetami i altcoinami, a także ich instrumentami pochodnymi” oraz „możliwością handlu na wszystkich głównych giełdach i rynkach”.

Działa również jako dostawca płynności i animator rynku dla aktywów cyfrowych na wielu giełdach i zapewnia notowania/transakcje OTC dla monet notowanych na giełdzie.

Biorąc pod uwagę wpływową pozycję Alamedy w branży i powiązania firmy z Bankman-Fried i FTX, handlowcy internetowi często analizują jej strategie w celu oceny trendów rynkowych. Doprowadziło to do plotek o manipulacjach na rynku i celowych zwarciach w celu obniżenia wartości, rzekomo po to, by FTX mogła nabywać nowe aktywa i firmy po najniższych cenach.

Alameda pomagał również w finansowaniu Anchorage Digital, dołączając do Goldman Sachs, Andreessen Horowitz i innych, aby zebrać 350 milionów USD w ramach transakcji Serii D w grudniu 2021 r. Anchorage jest znany jako „kryptobank” i pierwsza firma skoncentrowana na aktywach cyfrowych, która otrzymała oficjalna karta bankowa Urzędu Rewidenta (OCC) w styczniu 2021 r.

Udzielił także linii kredytowej w wysokości 500 milionów USD dla niespokojnego Voyager Digital, ponieważ ta firma wpatrywała się w beczkę bankructwa po tym, jak jej własna pożyczka dla Three Arrows Capital (3AC) okazała się nieskuteczna. Plan wykupu Voyagera został później odrzucony przez Alamedę.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Sam Trabucco steps down as co-CEO at Alameda Research, buys a boat – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO