NYSE grozi BIT Mining wycofaniem z giełdy za niską cenę akcji

Tegoroczny rynek bessy aktywów cyfrowych zadał duży cios blokowaniu górników, a jeden z nich musi zostać wycofany z giełdy nowojorskiej (NYSE). NYSE wystosowała zawiadomienie do BIT Mining Limited (NYSE: BTCM) grożąc wycofaniem z obrotu poniżej obowiązujących kryteriów cenowych od czerwca.

BIT Mining ujawnił, że otrzymał list z NYSE w dniu 29 lipca, informując go, że nie jest zgodny z obowiązującymi kryteriami cenowymi giełdy. Kryterium to grozi wycofaniem z obrotu każdej spółki, której cena akcji była stale notowana poniżej 1 USD przez 30 dni handlowych.

Akcje górnika spadły poniżej 1 USD 23 czerwca i od tego czasu konsekwentnie notowane są poniżej tego znaku rozpoznawczego. W chwili obecnej akcje BTCM są notowane po 0,39 USD.

Zawiadomienie daje górnikowi sześć miesięcy na ustalenie ceny akcji lub wycofanie ryzyka z obrotu. W tym czasie może odzyskać zgodność, jeśli średnia cena zamknięcia akcji osiągnie 1 USD na akcję w 30-dniowym okresie handlowym. BIT Mining w odpowiedzi powiadomił NYSE, że zamierza naprawić niedobór.

Pomimo powiadomienia firma nie jest zaniepokojona, stwierdził prezes Bo Yu w oświadczeniu.

„Nie powinno się martwić, że nasze akcje są obecnie notowane na tych poziomach. Zapewniamy, że pomimo burzliwych warunków rynkowych obecna cena akcji nie będzie miała wpływu na normalną działalność biznesową naszej firmy i naszą zdolność do tworzenia wartości dla naszych inwestorów w przyszłości” – powiedział.

Yu za złą passę cen akcji obwinił tegoroczne warunki rynkowe. Jak mówi, bessa wpłynęła na dochody co drugiej spółki i kurs akcji w branży.

Dyrektor generalny Xianfeng Yang zgodził się, stwierdzając: „Słabość cen kryptowalut i wyższe ceny energii miały znaczący wpływ na ceny akcji i przychody firm z naszego sektora, w tym BIT Mining”.

Jednym ze sposobów, w jaki firma stara się zaradzić spadkowi kursu akcji, jest zapewnienie dodatkowego finansowania. W czerwcu pozyskał 16 milionów dolarów poprzez sprzedaż dodatkowych akcji. W zeszłym tygodniu sprzedała kolejne 15,5 miliona akcji, aby zebrać 9,3 miliona dolarów, które zobowiązała się zainwestować w maszyny górnicze, rozbudowę infrastruktury i poszukiwanie nowych możliwości biznesowych.

BIT Mining ogłosił w zeszłym tygodniu wyniki finansowe za II kwartał, ujawniając, że odnotował stratę w wysokości 23,3 mln USD. Było to pięciokrotnie wyższe niż w pierwszym kwartale, kiedy strata wyniosła 4,3 mln USD i stanowiła wzrost o 8,4 mln USD w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Mining & Energy Innovation

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : NYSE threatens BIT Mining with delisting for low share price – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO