Komisja senacka rozważa regulacje dotyczące zasobów cyfrowych na Filipinach

Prawodawcy na Filipinach zastanawiają się, jak sformułować i wdrożyć przepisy dotyczące sektora aktywów cyfrowych. Podczas niedawnego przesłuchania komisji senackiej prawodawcy zarzucili czołowym organom nadzoru finansowego w kraju, w jaki sposób chronią inwestorów w aktywa cyfrowe i ich plany na przyszłość.

Wtorkowe przesłuchanie przed Komisją Banków, Instytucji Finansowych i Walut zgromadziło urzędników z Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP) oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), kierowanej przez przewodniczącego SEC Emilio Benito Aquino. Na rozprawie obecni byli również interesariusze z branży aktywów cyfrowych, w tym z giełd i firm prawniczych zajmujących się walutą cyfrową.

Filipiński rząd pracuje nad cyfryzacją branży płatniczej, powiedział uczestnikom przedstawiciel BSP. Obecnie 90% wydatków rządowych jest dokonywanych cyfrowo. Jednak udział płatności cyfrowych dokonywanych na rzecz rządu przez zwykłych obywateli wynosi poniżej 10%, podczas gdy tylko 34% płatności biznesowych na rzecz rządu jest cyfrowych.

W przypadku zasobów cyfrowych to SEC była najbardziej zaangażowana w regulacje. Jednak, jak ujawnił Aquino, uprawnienia komisji ograniczają się do projektów, które kwalifikują się jako umowy inwestycyjne.

SEC stanęła przed kilkoma wyzwaniami związanymi z regulacją sektora, dodał Aquino. Obejmują one anonimowy charakter niektórych zasobów cyfrowych i rozpowszechnienie oszustów w sektorze. Stwierdził, że wielu inwestorów zaczęło kupować z powodu szumu i ostatecznie straciło wszystkie swoje pieniądze. Powołując się na przewodniczącego SEC USA, Gary’ego Genslera, podsumował sektor jako „Dziki Zachód”.

Aquino bronił jurysdykcji SEC nad tym sektorem, zauważając, że przepisy dotyczące papierów wartościowych dają jej mandat do „ogłaszania zasad rejestracji i licencjonowania innowacyjnych i innych rynków handlowych lub giełd obejmujących innowacyjne papiery wartościowe”.

Agencja reguluje sektor na trzy sposoby:

Umieszczenie systemów licencjonowania dotyczących zasobów cyfrowych.
Modyfikacje istniejących przepisów poprzez dodanie wymagań dotyczących zasobów cyfrowych.
Zakaz niektórych działań związanych z zasobami cyfrowymi.
Niektóre inne proaktywne środki, które podjął, obejmują wydanie ponad 50 porad w ciągu ostatnich pięciu lat przeciwko oszustom udającym firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi. Współpracuje również z Google, aby blokować niektóre oszukańcze reklamy.

Przewodniczący powiedział komisji, że jednym z najlepszych przykładów sukcesów SEC w tym sektorze jest Forsage. Agencja nazwała Forsage w 2020 roku oszustwem wymierzonym w Filipińczyków i nakazała jej zaprzestanie. Miesiąc temu amerykański organ nadzoru papierów wartościowych oskarżył 11 osób za Forsage za piramidę finansową. Agencja Genslera pochwaliła filipińską SEC za wypalenie Forsage’a i pomoc w śledztwie, co było wygraną dla Aquino i jego zespołu.

Idąc dalej, największym priorytetem Aquino jest wydawanie zasad wymiany i ofert cyfrowych. Dodał, że prowadzenie masowej kampanii edukacyjnej dla inwestorów i dzielenie się informacjami z Urzędem Skarbowym (BIR) są również wysoko na jego liście priorytetów.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Cybersecurity: A Safer World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Senate committee weighs regulation for digital assets in the Philippines – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO