Indie kontynuują realizację pilotażowego uruchomienia CBDC w zakresie sprzedaży hurtowej

Indyjski Bank Rezerw (RBI) ujawnił dalsze szczegóły planów wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Według raportu Business Standard, pilotażowe testy rupii cyfrowej rozpoczną się zgodnie z planem w roku podatkowym 2022-2023, ale zostaną wprowadzone do przedsiębiorstw hurtowych.

Powołując się na źródła zaznajomione z rozwojem, serwis informacyjny zauważył, że projekt CBDC nie pozwoli na anonimowość uczestników testu.

„Reserv Bank of India (RBI) planuje wprowadzić swoją cyfrową walutę banku centralnego w tym roku fiskalnym w sposób stopniowy, początkowo do użytku wyłącznie przez firmy hurtowe, i projektuje ją w sposób, który nie pozostawia miejsca na anonimowość użytkowników ”, powiedział źródło wiadomości.

W raporcie dodano, że CBDC zostanie wprowadzone do segmentów detalicznych dopiero po zakończeniu przez RBI oceny swoich wyników z przedsiębiorstwami hurtowymi. Bank centralny zamierza również rozpocząć konsultacje na temat tego, czy zezwolić na anonimowe transakcje do powszechnego użytku na platformie CBDC pod koniec pierwszego pilotażu.

Podobnie jak kilka innych banków centralnych, RBI rozważa poziom prywatności, jaki powinien mieć jego wspierana przez państwo cyfrowa waluta. W wywiadzie udzielonym w kwietniu zastępca gubernatora RBI T Rabi Sankar powiedział, że cyfrowa rupia prawdopodobnie pozwoli na zachowanie anonimowości „transakcji o niskiej wartości”.

Dodał, że RBI nie zdecydowało, jak wyegzekwować anonimowość – ani przez projekt CBDC, ani przez dodatkowe przepisy. Jednak jego oświadczenie nie określiło progu transakcji, które można uznać za mało wartościowe.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Elas: Tworzenie prywatnych, upoważnionych rejestrów w publicznym łańcuchu bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India presses ahead with CBDC pilot run on wholesale business – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO