Rozliczenia z Bitcoinem jako złożoną gotówką

W zdigitalizowanym świecie oduczyliśmy się, czym jest gotówka i polegamy na elektronicznych systemach opartych na kontach. Różnica między gotówką a bezgotówką jest jednak oszałamiająca.

Dedykowany autor Bitcoin SV, ZeMing M. Gao, opublikował niezwykły artykuł zatytułowany „Więcej dowodów na to, że UTXO jest lepsze od systemów opartych na kontach”. W artykule Gao porównuje Bitcoin i Ethereum pod kątem ich możliwości związanych z gotówką i kontami. Artykuł Gao pomaga zrozumieć, co robimy, gdy używamy naszych satoshi BSV:

„UTXO jest jak gotówka, ponieważ każdy banknot czy moneta są od siebie niezależne. Dopóki banknot dolarowy jest autentyczny, ważność przelewu jest bezwzględna i nie jest uzależniona od oddzielnej księgowości. W przeciwieństwie do tego, system oparty na rachunku jest jak pieniądze z kredytu bankowego. Strony uznają nominalną ważność kredytu, ale transakcja nie jest rozliczana, dopóki wszystkie rachunki w systemie nie zostaną uzgodnione – wyjaśnił.

Jeśli weźmiemy tę krótką część artykułu Gao i naprawdę zrozumiemy, co mówi, dowiemy się, dlaczego używanie Bitcoina jako gotówki – a nie jako tak zwanego cyfrowego złota – ma sens. Co więcej, Bitcoin nie jest po prostu gotówką, ponieważ służy również innym celom.

Rozliczenia z Bitcoinem i bez Bitcoina

Istnieje rozliczenie systemów opartych na rachunku oraz rozliczenie gotówkowe. W systemie opartym na rachunkach rozliczenie jest kalkulacją dokonywaną w systemie opartym na rachunkach. W przypadku gotówki rozliczenie następuje poprzez wymianę samej gotówki.

Na przykład: Jeśli wysyłam do Ciebie przelew bankowy, wysyłam go z systemu opartego na koncie (mój bank) do systemu opartego na koncie (Twój bank). Banki „rozliczają się” między sobą, ale nadal wszystko jest w bańce opartej na kontach, że tak powiem, a banki nie wymieniają między sobą gotówki z tego powodu.

Teraz spójrz, co się dzieje, gdy chcesz wypłacić pieniądze, które Ci wysłałem za pomocą mojego przelewu bankowego. Wypłacasz gotówkę ze swojego banku, ponieważ masz roszczenie do wypłaty — roszczenie o wypłatę wynika z umowy między Tobą a Twoim bankiem. Rozstrzygnięcie roszczenia wobec banku następuje po pomyślnym otrzymaniu banknotów z banku.

Jednak nigdy nie wysłałem ci żadnej gotówki. Jeśli chcesz teraz wysłać mi gotówkę, musiałbyś zdeponować ją w swoim banku, a następnie oboje musimy ponownie wejść do bańki na koncie.

Porównanie z Bitcoinem: Jeśli wyślę ci trochę satoshi BSV z mojego portfela do twojego portfela, żaden system oparty na koncie nie jest zaangażowany. Rozliczenie następuje wraz z transakcją. Co więcej, nie ma możliwości wycofania satoshi, ponieważ dosłownie masz je już w portfelu. To jest gotówka.

Rozliczanie blockchain bez konieczności oczekiwania na jakiekolwiek bloki

Inne źródło przyjazne BSV już skomentowało powyższe tematy: Jack Laskey z Unbounded Capital opublikował artykuł zatytułowany Only Cash Scales. W nim Laskey stwierdza:

„(…) problemem jest rozliczenie – upewnienie się, że na jednym koncie znajduje się dolar, który próbują przelać na drugie konto. Rozliczenie nie jest wyzwaniem przy przekazywaniu dolara tam iz powrotem. Oczywiste jest, że druga strona ma dolara do wysłania, ponieważ właśnie przekazała ci dolara. Kolejność jest jasna, ponieważ tylko jedna osoba trzyma dolara na raz.

(…)

Co więcej, systemy oparte na kontach nie mogą uwzględniać „potwierdzenia zerowego” w sposób, w jaki może to zrobić system gotówkowy. W Bitcoin SV transakcje rozliczane są natychmiast, bez konieczności czekania na dodanie bloków zawierających tę transakcję do łańcucha bloków. Dzieje się tak, ponieważ kolejność jest wyraźna, a górnicy stosują się do zasady pierwszego widzianego, co oznacza, że ​​pierwsza transakcja wydana na określone monety jest tą, która zostanie użyta. “

Tak więc Bitcoin dotyczy rozliczenia. Stąd tytuł białej księgi Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. Nie wysyłamy roszczeń do wypłat na blockchain, ale sama gotówka jest przenoszona, gdy satoshi są wydawane.

Problemy z systemem bankowym i identyfikowalnością

Co ciekawe, ostatnie regulacje dotyczące źródeł funduszy mogą być postrzegane jako próba wprowadzenia przez stany identyfikowalności do gotówki, ale także do przelewów bankowych. Czekaj, co? Myśleliśmy, że przelewy bankowe są już identyfikowalne, ale w przypadku przelewów bankowych pytamy również o źródło środków. To zasadniczo pokazuje, że obecny system przelewów bankowych nie zapewnia wystarczającej identyfikowalności.

Bitcoin, podobnie jak w blockchainie BSV, pomaga rozwiązać jednocześnie dwa problemy: rozliczenie polega na przekazaniu pojedynczego satoshi, dokładnie tak, jak przy wymianie fizycznego banknotu. Jednocześnie zapewniona jest identyfikowalność, ponieważ każde pojedyncze satoshi jest publicznie identyfikowalne w łańcuchu bloków.

Co więcej, za każdym razem, gdy BSV się skaluje, automatycznie dodaje więcej prywatności użytkownikowi końcowemu. Jest to coś, z czym obecny system przelewów bankowych nie może konkurować.

Dr Craig Wright o elektronicznej gotówce i rozliczeniach

Zróbmy to trochę dalej. Wynalazca Bitcoina, dr Craig Wright, od początku istnienia Bitcoina głosił kazania na temat gotówkowej strony bitcoinów. Mógłbym wydobyć niezliczone cytaty dr. Wrighta dotyczące Bitcoina jako gotówki.

Wśród swoich najnowszych prac, dr Wright mówi w Bezpośrednio z jednej imprezy na drugą…:

„Charakter transakcji Bitcoin jest podobny do charakteru zbywalnego instrumentu, takiego jak czek (Aigler, 1924). Tworzy rodzaj pieniędzy, ale jest czymś więcej niż pieniędzmi, gdy można je rozliczyć tak szybko, jak w sieci Bitcoin. W związku z tym może to być gotówka.

(…)

Gotówka to gotówka. Grant (2019) zauważa, że ​​„instrument zbywalny jest równoważny gotówce”. Jest to coś, co jest szybko wymieniane i rozliczane.”

To bardzo krótki cytat, ale jest w tym wiele rzeczy: „Gotówka to gotówka”. Czy twoje BSV satoshi gotowe pieniądze? Tak, są, ponieważ są gotowe do wydania w dowolnym momencie.

I czy Bitcoin „więcej niż pieniądze”? Dr Wright odnosi się do faktu, że satoshi BSV to nie tylko rodzaj pieniędzy, ale coś więcej – ponieważ mogą być używane jako gotówka z możliwością natychmiastowego rozliczenia.

Jednak w „więcej niż pieniądzach” jest jeszcze coś więcej – jak wyjaśnił John Pitts, Bitcoin jest towarem obliczeniowym. W artykule Pittsa Zen Yotta Mond Data znajdujemy następujące stwierdzenie:

„Sieć Bitcoin zapewnia rynek towarów dla komputerów”.

Obecna gotówka, której używamy, to tylko gotówka, papierowa gotówka, gotówka z banknotów, bez niczego więcej. Ethereum próbowało polegać na obliczeniach i odpuściło aspekt gotówkowy. BTC zrezygnowało jednocześnie z właściwości obliczeniowych Bitcoina i wymiaru gotówkowego (“cyfrowe złoto”-narracja).

Prawdziwy Bitcoin, podobnie jak w blockchainie BSV, może być pieniędzmi, może być gotówką i jest czymś więcej niż pieniądzem i gotówką jednocześnie. Może nadszedł czas, aby mówić o tego rodzaju gotówce jako o złożonej gotówce. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, że ​​opisywanie Bitcoina jako wyłącznie gotówki jest błędne.

Nie widzę konkurencji dla Bitcoina jako złożonej gotówki: ani z obecnego systemu bankowego, ani z walut emitowanych przez państwo, a już na pewno nie z innych aktywów cyfrowych. Dzięki oryginalnemu Bitcoinowi (BSV) możemy płacić, rozliczać się, śledzić i obliczać, a także mieć prywatność na dużą skalę.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Settlements with Bitcoin as complex cash – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO