Czy Kongres USA jest pro-proof-of-work?

17 sierpnia Komitet ds. Energii i Handlu Stanów Zjednoczonych wysłał listy do czterech górników walut cyfrowych: Core Scientific (NASDAQ: CORZ), Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA), Riot Blockchain, Inc. (NASDAQ: RIOT) i Stronghold Digital Mining (NASDAQ: SDIG), poszukuje więcej informacji na temat wydobywania dowodów pracy i jego wpływu na środowisko.

Podstawowe pytania, które komisja zadała dla każdej firmy, dotyczyły zużycia energii przez firmę w 2022 r., jej źródeł energii oraz procentu tej energii, który jest równoważony kredytami energii odnawialnej, ilu dni w roku firma wyłącza swoją działalność w celu wspierania stabilności sieci oraz kosztu na megawatogodzinę i zysku na megawatogodzinę, które ma każda z firm.

Ten niedawny list do czterech firm górniczych jest zauważalnie mniej surowy niż poprzednie listy, które Kongres i jego różne komisje wystosowały w przeszłości do firm górniczych Proof-of-Work. Ten list potwierdza nawet, że technologia blockchain może mieć pozytywny wpływ na świat.

„Technologia Blockchain daje ogromną obietnicę, która może sprawić, że nasze dane osobowe będą bezpieczniejsze, a gospodarka bardziej wydajna. Jednak zużycie energii i sprzęt wymagany do obsługi kryptowalut opartych na PoW może w niektórych przypadkach powodować poważne efekty zewnętrzne w postaci szkodliwych emisji i nadmiernej ilości odpadów elektronicznych (e-odpadów)”, mówi każdy list.

Od tego momentu listy są dostosowane do każdej z firm, do których adresuje, ale komisja generalnie ma te same obawy dotyczące każdej operacji wydobywczej. Obawia się, że górnicy wywierają presję na sieci energetyczne, aby zwiększyć popyt i zachęcić dostawców energii elektrycznej do korzystania z generatorów paliw kopalnych. Komitet obawia się również, że plany ekspansji, które każda z firm wydobywczych ma na przyszłość, zwiększą ilość e-odpadów, czyli wyrzucanie elektroniki, takiej jak komputery i inne urządzenia elektroniczne, gdy osiągną lub zbliżają się do końca ich okres użytkowania.

Komitet obawia się, że operacje wydobywcze typu Proof-of-Work utrudnią osiągnięcie przez Stany Zjednoczone celu zmniejszenia zanieczyszczenia gazami cieplarnianymi (GHG) o 50% w stosunku do poziomu z 2005 r. do 2030 r. i osiągnięcia zerowego zanieczyszczenia netto nie później niż do 2050 r. Komitet zauważa, że ​​technologia blockchain może prowadzić do postępów, które pomogą Stanom Zjednoczonym osiągnąć swój cel energetyczny.

„Podczas gdy technologia blockchain staje się potencjalnie ważnym narzędziem w walce ze zmianami klimatycznymi, rosnące zapotrzebowanie na sieć i spalanie większej ilości paliw kopalnych w celu zasilania obiektów do wydobywania kryptowalut PoW służy jedynie osłabieniu potencjalnych korzyści klimatycznych wynikających z technologii blockchain i powstrzymywaniu nas przed osiągnięciem naszego klimatu cele redukcji zanieczyszczeń”, czytamy w listach.

To dobry znak, że komisja zdaje sobie sprawę z pozytywnych efektów zewnętrznych wydobywania dowodów pracy. Ale niezależnie od tego komisja nadal poszukuje, aby operacje wydobywcze typu Proof-of-Work stały się bardziej energooszczędne. Listy kończą się podpisami czterech przedstawicieli USA, którzy przewodzili tej inicjatywie: Franka Pallone’a (D-NJ 6. Dystrykt), Bobby’ego L. Rusha (D-IL 1. Dystrykt), Diany DeGette (D-CO 1. Dystrykt) i Paula D. Tonko (D-NY 20. Okręg) oraz wiadomość, że każda firma ma czas do 17 września na udzielenie odpowiedzi Komitetowi. Prawodawcy najprawdopodobniej wykorzystają informacje dostarczane przez każdą firmę, aby wpłynąć na ich politykę i potencjalne wymogi sprawozdawcze, których wielu górników będzie musiało przestrzegać.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Mining & Energy Innovation

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Is the US Congress pro proof-of-work? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO