Hodlnaut zmniejsza siłę roboczą o 80%, próbując rozwiązać problemy finansowe

Hodlnaut, pożyczkodawca aktywów cyfrowych z siedzibą w Singapurze, jest jedną z ostatnich firm, które uderzyły zimne dłonie kryptowalutowej zimy i upadek Terraform Labs. Firma przeżywa pewne problemy finansowe, w wyniku których 8 sierpnia zeszłego roku wstrzymano wypłaty.

Hodlnaut złożył wniosek do Sądu Administracyjnego w Singapurze, aby zabezpieczyć się przed sporami sądowymi wierzycieli. Dodatkowo posunięcie to było częścią wysiłków firmy, aby wydobyć się z podupadającego stanu. W jednym z ostatnich wydarzeń Hodlnaut przedstawił aktualne informacje na temat procesu zarządzania sądem i wysiłków na rzecz odzyskania środków finansowych.

W zeszłym tygodniu zespół Hodlnaut wydał oświadczenie, w którym zapewniono lepszy wgląd w jego sytuację finansową i proces zarządzania sądem. Firma zwróciła uwagę na powody, dla których zdecydowała się na zarządzanie sądem oraz na to, co ten proces może oznaczać dla klientów.

Hodlnaut zauważył, że ekspozycja jej filii w Hongkongu na Terra doprowadziła do obecnej sytuacji finansowej firmy. Podkreślił również wysoki wolumen wypłat i intensywną bessę jako czynniki przyczyniające się do tego.

„Wierzymy, że zarządzanie sądowe jest opcją, która przyniosłaby największe korzyści naszym użytkownikom teraz i na dłuższą metę” – powiedziała firma. Powiedział, że proces ten pomoże zapobiec likwidacji jego udziałów w BTC i ETH. Niemniej jednak w przypadku likwidacji zespół wspomniał, że Hodlnaut sprzeda swoje aktywa, aby zrekompensować użytkownikom. Jednak użytkownicy otrzymają tylko ułamek swoich depozytów.

Po drugie, firma wspomniała, że ​​proces zarządzania sądowego pomógłby jej na drodze do powrotu do zdrowia i rehabilitacji. Dzięki temu Hodlnaut planuje poprawić swoją sytuację zadłużenia, aby użytkownicy mogli wypłacić pełne środki. Tymczasowy dyrektor sądowy wkroczy, aby podjąć decyzje za dyrektorów firmy.

Sąd w Singapurze nie wyznaczył jeszcze tymczasowego kierownika sądowego Hodlnaut. Jednak po zakończeniu, kierownik dokona przeglądu rachunków firmy i przejmie kontrolę decyzyjną. Proces zarządzania sądem będzie również chronił Hodlnaut przed sporami sądowymi ze strony wierzycieli.

Hodlnaut zawiesza wypłaty, wyciąga wniosek o licencję

Co więcej, Hodlnaut zauważył, że zredukował swoją siłę roboczą aż o 80% od czasu wstrzymania wypłat. Ta stawka przekłada się na zwolnienie około 40 pracowników. Firma podjęła decyzję o ograniczeniu wydatków w tych niespokojnych czasach.

Wspomniał również o zmniejszeniu wskaźników spalania, aby móc ustabilizować jego płynność. W konsekwencji, otwarte stopy procentowe zostaną obniżone do 0% APR od 22 sierpnia o 9 rano (UTC). Sąd rozpatrzy wniosek firmy o umieszczenie w Zarządzie Sądowym w tym samym dniu.

8 sierpnia Hodlnaut ogłosił swoim użytkownikom, że zawiesi wypłaty na swojej platformie, co wydaje się być powszechne wśród pożyczkodawców aktywów cyfrowych. Firma zauważyła, że ​​decyzja pomoże im ustabilizować płynność i zachować aktywa.

Hodlnaut wspomniał również, że wstrzyma wszystkie usługi pożyczkowe i pożyczkowe oraz wycofa swój wniosek licencyjny o rejestrację przez Urząd Monetarny Singapuru (MAS).

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Elas: Tworzenie prywatnych, upoważnionych rejestrów w publicznym łańcuchu bloków

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hodlnaut trims workforce by 80% as it attempts to resolve financial woes – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO