Współzałożyciel BitConnect poszukiwany w Indiach, ponownie staje w obliczu mega-scamowej sondy

Policja w południowo-zachodnim mieście Pune wszczęła dochodzenie przeciwko współzałożycielowi BitConnect, Satishowi Kumbhaniemu, który jest teraz poszukiwany w swoim rodzinnym kraju po skardze inwestora dotyczącej zaginionej inwestycji BTC.

Według raportu lokalnego serwisu informacyjnego Indian Express, inwestor, który jest również prawnikiem, powiedział, że stracił prawie 220 bitcoinów (o wartości około 5,2 miliona dolarów) za pośrednictwem wielu platform inwestycyjnych obsługiwanych przez Kumbhani i sześć innych w latach 2016-2021. kwota obejmuje jego początkową inwestycję 54 bitcoinów i reinwestycję 166 bitcoinów zarobionych jako zwroty.

Skarga doprowadziła do złożenia Pierwszego Raportu Informacyjnego (FIR), co oznaczało, że sprawa będzie teraz przedmiotem dochodzenia. Śledczy będą również szukać innych ofiar, gdy rozpoczęły się poszukiwania sprawców.

Kumbhani założył nieistniejący już protokół BitConnect w 2016 roku i obsługiwał go do 2018 roku, kiedy został zamknięty jako schemat Ponzi. Podczas działania rzekomo wypłacił 10% zysków z odsetek za pośrednictwem swojego tokena BCC. Miał również system poleceń, z którego konsumenci korzystali, aby zdobyć więcej nagród.

Według władz USA platforma nieuczciwie zebrała 2,4 miliarda dolarów od wprowadzonych w błąd inwestorów. W lutym tego roku, Kumbhani został oskarżony przez Departament Sprawiedliwości pod zarzutem oszustwa, spisku mającego na celu popełnienie manipulacji cenami towarów i międzynarodowego prania pieniędzy. Jeśli zostanie uznany za winnego wszystkich zarzutów, grozi mu do 70 lat więzienia.

Oszustwa nadal szkodzą reputacji branży aktywów cyfrowych

Władze nie były w stanie go zlokalizować od czasu jego oskarżenia w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zauważając, że jego ostatnia znana lokalizacja znajdowała się w jego rodzinnych Indiach. Wcześniej SEC zawarła porozumienia z niektórymi amerykańskimi promotorami BitConnect.

Sprawa BitConnect, jedna z największych, która wstrząsnęła rynkiem, nie jest jedynym oszustwem, które pozostało nierozwiązane od początkowej oferty monet lub ery ICO. Europejskie władze zwiększają również swoje poszukiwania Ruji Ignatovej, założycielki OneCoin, oszustwa związanego z aktywami cyfrowymi, które oszukało inwestorów o wartości ponad 4 miliardów dolarów.

Federalne Biuro Śledcze ma również nakaz aresztowania Ignatovej i dodało ją do swojej listy 10 najbardziej poszukiwanych osób z nagrodą w wysokości 100 000 USD. Ostatnio widziano ją w 2017 roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BitConnect co-founder wanted in India, faces mega scam probe anew – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO