FedNow jest lepszą alternatywą dla CBDC, mówi gubernator Rezerwy Federalnej

Jak twierdzi gubernator Rezerwy Federalnej, wiele z wyzwań, które fani Fedcoina twierdzą, że cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) rozwiąże, zostanie rozwiązanych przez nadchodzącą usługę płatniczą FedNow.

Podczas niedawnej konferencji VenCent Fintech Conference w Little Rock w stanie Arkansas Michelle Bowman reklamowała FedNow jako lepszą alternatywę dla Fedcoina, powtarzając stanowisko, które zajmuje od lat.

„FedNow pomoże zmienić sposób dokonywania płatności dzięki nowym usługom, które pozwolą konsumentom i firmom dokonywać płatności wygodnie, w czasie rzeczywistym, w dowolnym dniu i przy natychmiastowej dostępności środków dla odbiorców. Nasza ocena tych korzyści nie zmieniła się, nawet gdy zastanawiamy się, czy cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC) może pasować do przyszłego krajobrazu amerykańskiego pieniądza i płatności” – powiedziała uczestnikom.

FedNow to nowa usługa płatności natychmiastowych, nad którą pracuje Fed i która ma zostać uruchomiona na początku przyszłego roku.

Bowman wierzy, że nowa usługa rozwiąże problemy, które wielu fanów Fedcoin podniosło na temat jej potrzeb.

Regulator zagłębił się również w aktywa cyfrowe i propozycje niektórych banków, aby oferować je swoim klientom. Po pierwsze, uważa, że ​​popyt na produkty z aktywami cyfrowymi w głównym systemie finansowym został znacznie przesadzony, głównie przez osoby spoza branży bankowej.

„Ale zanim bank zacznie angażować się lub oferować usługi związane z kryptowalutami, musi poważnie i dokładnie rozważyć związane z tym ryzyko – zarówno dla banku, jak i jego klientów. Niedawne zamieszanie w branży aktywów cyfrowych tylko to podkreśla” – ostrzegła.

Na razie Fed koncentruje się na wydawaniu wskazówek regulacyjnych regulowanym instytucjom finansowym w zakresie aktywów cyfrowych, od obsługi powiernictwa i ułatwiania klientom zakupu tych aktywów po emisję stablecoin i obsługę pożyczek zabezpieczonych aktywami cyfrowymi.

Bowman, który jest w Fed od 2018 roku, od dawna krytykuje cyfrowego dolara. W przeszłości kilkakrotnie twierdziła, że ​​nie widzi potrzeby stosowania CBDC.

„Nie jestem do końca pewna, czy rozumiem lub widzę uzasadnienie biznesowe dla jej stworzenia” – powiedziała w zeszłym roku.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, CBDC i BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FedNow is a better alternative to a CBDC, Federal Reserve governor says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO