Korea Południowa pilotuje przejmowanie zasobów cyfrowych w celu uregulowania grzywien drogowych

Narodowa Agencja Policji Korei Południowej (KNPA) z powodzeniem przeprowadziła program pilotażowy, który da policji uprawnienia do szesnastu zasobów cyfrowych z kont wymiany osób, które nie uregulowały mandatów drogowych.

Lokalny serwis informacyjny Jungo Ilbo donosi, że miasto Gunpo, miasto na przedmieściach Seulu, było pierwszym miejscem, w którym przetestowano inicjatywę, która jest częścią „nietaktu” agencji policyjnej w zakresie strategii zbliżeniowych organów ścigania, która rozpoczęła się z powodu koronawirusa pandemia chorób.

Program obejmuje również powiadamianie przestępców za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych Kakao oprócz poczty. Kanał KakaoTalk departamentu policji zawiera informacje o płatnościach oraz informacje o przestępcach.

Raport zauważa, że ​​projekt pilotażowy okazał się sukcesem. Szybkość zbierania grzywien przez Departament Policji Gunpo znacznie się poprawiła. W pierwszej połowie 2022 r. policja miejska zebrała 88% przewidywanej rocznej kwoty poboru mandatów drogowych. Nałożyła grzywny drogowe w wysokości 668 000 USD, a celem jest 759 000 USD na rok.

Jednak konfiskata aktywów cyfrowych przyczyniła się do niewielkiej części pobranych grzywien, ponieważ jest to środek podejmowany tylko w przypadkach, gdy środki na rachunkach bankowych danej osoby zostały wyczerpane. W procesie stwierdzono tylko kary za zaległe grzywny w łącznej wysokości około 759 USD, pobrane od jednej osoby.

Korea Południowa postanowiła opodatkować aktywa cyfrowe po kompleksowych przepisach

Posunięcie KNPA opiera się na rządowym planie zwiększenia kontroli osób uchylających się od opodatkowania aktywów cyfrowych. Program, po raz pierwszy wprowadzony w 2021 r., zawiera przepisy dotyczące konfiskaty aktywów cyfrowych przestępców podatkowych.

W tym miesiącu południowokoreańska Narodowa Agencja Podatkowa (NTS) obiecała również zacieśnić wszystkie luki w uchylaniu się od opodatkowania aktywów cyfrowych. Jednak dążenie do wprowadzenia kompleksowego systemu opodatkowania aktywów cyfrowych zostało zatrzymane przez nowego prezydenta-elekta.

Prezydent Yoon Suk-yeol cofnął proponowany 20% system podatkowy dla rynku do 2025 r., zgodnie z obietnicą kampanijną dotyczącą opodatkowania aktywów cyfrowych tylko wtedy, gdy obowiązują kompleksowe przepisy.

Korea Południowa nie jest jedynym krajem, który chce rozszerzyć swoją koncentrację podatkową na rynku aktywów cyfrowych. Bloomberg poinformował niedawno, że US Internal Revenue Service (IRS) stara się o wymianę aktywów cyfrowych, aby przekazać informacje o użytkownikach do celów kontroli podatkowej.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, NFT: Co możemy zrobić lepiej?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South Korea pilots digital assets seizure for traffic fines settlement – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO