Chiny: Bank testuje płatność czesnego e-CNY z obsługą inteligentnych kontraktów w Syczuanie

Bank of China, chiński większościowy bank komercyjny będący własnością państwa, jest pionierem nowego przypadku użycia platformy cyfrowej waluty chińskiego banku centralnego (CBDC). Bank z siedzibą w Pekinie ogłosił testowanie produktu, który wykorzystuje funkcję inteligentnych kontraktów e-CNY w celu ułatwienia wnoszenia opłat za programy szkoleniowe po szkole.

Lokalny serwis informacyjny Sohu.com informuje, że produkt jest pierwszym projektem uruchomionym w ramach nowo wydanych ram inteligentnych kontraktów Instytutu Badań nad Walutą Cyfrową. Umożliwia rodzicom zapisanie swoich podopiecznych do zajęć pozalekcyjnych za pomocą kart przedpłaconych finansowanych przez e-CNY.

Zdolność CBDC do inteligentnych kontraktów pozwala produktowi wprowadzić większą efektywność do systemu edukacyjnego, pełniąc rolę organów regulacyjnych. Dzięki kartom przedpłaconym rodzice mogą wpłacić kaucję prywatnym placówkom edukacyjnym za cykl lekcji. Inteligentna umowa następnie realizuje płatność za lekcję, co pozwala na łatwy zwrot wszelkich opuszczonych lekcji.

„Program ma na celu zbadanie korzyści płynących z inteligentnych kontraktów e-CNY. Jednym z potencjalnych przypadków użycia jest zastąpienie roli organów regulacyjnych w monitorowaniu transakcji płatniczych między rodzicami a prywatnymi placówkami edukacyjnymi. Innym jest poprawa płynności transakcji dzięki zerowym opłatom transakcyjnym wbudowanym w projekt e-CNY” – podał bank w oświadczeniu.

Produkt trafia najpierw do miasta Chengdu, położonego w chińskiej prowincji Syczuan, i jest rozwijany pod kierunkiem Instytutu Badań Cyfrowych, Biura Edukacji Okręgu Chengdu Longquanyi oraz Chengdu Tianfutong Financial Services Co., Ltd.

Przypadki użycia e-CNY i wzrost popularności

Projekt nie jest pierwszym, w którym Bank of China, który jest czwartym co do wielkości bankiem na świecie, współpracuje z cyfrowym juanem. Bank jest jednym z wiodących pośredników obsługujących handlowców, którzy akceptują CBDC.

Inne instytucje publiczne i prywatne również są pionierami nowych przypadków użycia CBDC. W tym miesiącu Bank Handlu Wiejskiego w Zhangjiagang udzielił kolejnej pierwszej w swoim rodzaju pożyczki e-CNY zabezpieczonej własnością intelektualną (IP). Pożyczka w wysokości około 74 000 USD udzielona producentowi sprzętu do ochrony środowiska jest pierwszym przypadkiem finansowania własności intelektualnej za pomocą e-CNY.

Tymczasem rząd Chin nie ustąpił w naciskaniu na większe przyjęcie CDBC. Ludowy Bank Chin zapowiedział, że zamierza zaangażować więcej prowincji i miast w pilotażowe testy cyfrowych płatności w juanie. Do tej pory ponad 400 000 dostawców w całym kraju akceptuje CBDC jako metodę płatności.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, CBDC i BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China: Bank testing e-CNY smart contract-enabled school fee payment in Sichuan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO