Kanadyjska giełda Newton nakłada roczny limit zakupu na aktywa cyfrowe

Kanadyjska giełda ogranicza, ile pieniędzy użytkownicy mogą zainwestować w aktywa cyfrowe, co ma na celu ochronę inwestorów. Newton nałożył roczny limit na zakup aktywów cyfrowych w wysokości 30 000 CAD (23 300 USD), co wielu krytykowało.

W tym tygodniu Newton ogłosił trzy zmiany w swojej działalności, starając się zachować zgodność z regulatorami. Jedna z nich wymaga od użytkowników wypełnienia kwestionariusza, który daje giełdzie lepszy wgląd w ich tolerancję na ryzyko, podczas gdy druga ujawnia, że ​​użytkownicy będą otrzymywać powiadomienia, jeśli ich portfele osiągną poziom strat, powyżej którego nie czują się komfortowo.

To trzecia zmiana, którą większość wyrażała zaniepokojenie. Ta zmiana nakłada na użytkowników roczne limity zakupów netto do 23 300 USD, przy czym limit resetuje się po 12 miesiącach. Nie dotyczy to użytkowników z Alberty, Kolumbii Brytyjskiej, Quebecu i Manitoby. Newton powiedział, że BTC, ETH, Litecoin i BCH są zwolnione z limitu zakupu.

Canada's Newton exchange imposes annual purchase limit on digital assets

„Ograniczenia te zostały wprowadzone przez Ontario Securities Commission (OSC) i Canadian Securities Administrators (CSA)” – dodała giełda.

Ogłoszenie pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak Newton ogłosił, że zabezpieczył rejestrację w OSC i wszystkich innych regulatorach papierów wartościowych w kanadyjskich prowincjach. Z ponad 100 000 użytkowników jest to jedna z największych giełd w Kanadzie.

Newton nie jest jedyną giełdą, która ogłasza limity zakupów. Trzy miesiące temu Bitbuy zgłosił podobne ograniczenie dotyczące wszystkich zasobów cyfrowych oprócz BTC, BCH, LTC i ETH. Ma jednak wyższy limit dla uprawnionych inwestorów wynoszący 77 400 USD, a akredytowani inwestorzy nie są ograniczeni w swoich zakupach.

Nowe ograniczenia spotkały się z krytyką wielu, w tym założyciela Ethereum, Vitalika Buterina (chociaż nie mógł się przy tym oprzeć, by kopać w XRP).

Kanada nie jest pierwszym krajem, w którym obowiązują limity zakupu zasobów cyfrowych. Rosja próbowała nałożyć limit na nieakredytowanych inwestorów w 2021 roku, a ustawodawcy powiedzieli, że większy system finansowy jest zagrożony miliardami dolarów wpływającymi na aktywa cyfrowe.

Hongkong ustanowił poprzedni rok wcześniej, proponując, aby inwestycje w aktywa cyfrowe były zarezerwowane tylko dla profesjonalnych inwestorów. W Hongkongu profesjonalny inwestor musi mieć w swoim portfelu co najmniej 8 mln HKD (1,02 mln USD).

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future of Digital Asset Exchanges & Investment

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Canada’s Newton exchange imposes annual purchase limit on digital assets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO