Zakład Google na blockchain o wartości 1,5 mld USD, ostrzeżenia NFT, BSV Blockchain Meetup w Manili

Nie ma możliwości powstrzymania globalnego rozwoju blockchain i zasobów cyfrowych. Ostatnie dane pokazują, że Top 100 spółek publicznych inwestuje w kosmos, a na szczycie listy znajduje się Google z inwestycjami o wartości ponad 1 miliarda dolarów.

Alphabet (NASDAQ:GOOGL), spółka macierzysta Google, jest obecnie największym inwestorem w blockchain na świecie, z ponad 1,5 miliarda dolarów poczynionych inwestycji. Firma zainwestowała w cztery firmy blockchain — Digital Currency Group, Fireblocks, Voltage i Dapper Labs. BlackRock (NYSE:BLK) podążył za Alphabet z 1,1 miliarda dolarów. Inne znaczące spółki publiczne na liście to Microsoft (NASDAQ: MSFT), Samsung i PayPal (NASDAQ: PYPL). Według Blockdata, 40 firm zainwestowało około 6 miliardów dolarów w startupy blockchain między wrześniem 2021 a czerwcem 2022.

Na początku tego roku, podczas konferencji Google Earnings Call w czwartym kwartale 2021 r., dyrektor generalny Sundar Pichai podzielił się swoim optymizmem na temat blockchain, nazywając go „interesującą i potężną technologią o szerokich zastosowaniach”.

„Zastanawiamy się, w jaki sposób możemy przyczynić się do rozwoju ekosystemu i dodać wartość” – powiedział Pichai.

Tymczasem w ciągu ostatnich kilku lat popularność non-fungible tokenów (NFT) wzrosła, a tokeny promują celebryci i kluczowe osobistości. Jednak nie wszyscy są fanami. Prawda w reklamie (Tina.org) wezwała 19 celebrytów do promowania NFT. Strażnik konsumencki wysłał listy ostrzegawcze do Justina Biebera, Reese Witherspoon, Drake’a, Madonny, Paris Hilton, Gwyneth Paltrow, Toma Brady’ego i innych po zbadaniu gwiazd i ich zaangażowania w promocje NFT na ich kanałach społecznościowych.

Grupa odkryła, że ​​celebryci nie ujawnili wyraźnie swojego materialnego związku z aprobowaną firmą NFT, a także ryzyka i szkód związanych z inwestowaniem w spekulacyjne aktywa cyfrowe.

Zespoły prawne Witherspoon i Biebera zaprzeczyły, że popełniono nadużycia w promowaniu firm NFT World of Women i InBetweeners. Zespół Biebera stwierdził jednak, że „zaktualizuje swój post dotyczący InBetweeners”.

Stowarzyszenie Bitcoin dla BSV rozszerza swój wzrost w wielu regionach. W tym tygodniu stowarzyszenie ogłosiło powołanie czterech nowych ambasadorów w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Lista nowych ambasadorów obejmuje Sami Carouba, Rami El Sabeh, Michel Abboud i Anas Hakimeh. Według stowarzyszenia wszyscy czterej ambasadorowie dzielą się doświadczeniem w branży blockchain i są cenną częścią ekosystemu BSV.

A przed wyjazdem sprawdź pierwszy w historii BSV Blockchain Meetup Manila na Filipinach. Ekskluzywne wydarzenie odbyło się w prywatnym klubie w mieście z gośćmi i kluczowymi osobistościami z krajowych agencji rządowych i czołowych firm, takich jak Unionbank, Gcash, DITO CME, Air Asia i Angkas. Grupa dołączyła, aby omówić rozwiązania blockchain, które wzmocnią Filipiny w XXI wieku. Obejrzyj cały film wkrótce na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj najnowszy odcinek CoinGeek Conversations z Michałem Ścisłowskim tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 100: Google’s $1.5B blockchain bet, NFT warnings, BSV Blockchain Meetup in Manila – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO