Transakcja Galaxy Digital BitGo upada

Galaxy Digital, firma zajmująca się usługami finansowymi i zarządzaniem aktywami skoncentrowana na aktywach cyfrowych, zakończyła umowę o wartości 1,2 miliarda dolarów na przejęcie powiernika aktywów cyfrowych BitGo. Według Galaxy Digital umowa została zerwana, ponieważ BitGo nie dostarczyło audytowanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2021 w wymaganym terminie, tj. 31 lipca 2022 r., w umowie między firmami.

Jednak zespół BitGo uważa, że ​​Galaxy Digital zerwał kontrakt i zamierza pociągnąć Galaxy Digital do odpowiedzialności prawnej za wycofanie się z umowy.

„Próba Mike’a Novogratza i Galaxy Digital zrzucenia winy na BitGo za zakończenie umowy jest absurdalna” – powiedział R. Brian Timmons, partner Quinna Emanuela, kancelarii prawnej, którą BitGo zatrudniła do załatwienia tej sprawy.

„BitGo do tej pory wywiązywało się ze swoich zobowiązań, w tym dostarczania audytowanych danych finansowych. Powszechnie wiadomo, że Galaxy odnotował stratę w wysokości 550 milionów dolarów w minionym kwartale, że jej akcje notują słabe wyniki i że zarówno Galaxy, jak i pan Novogratz zostali rozproszeni przez fiasko Luny. Albo Galaxy jest winien BitGo opłatę w wysokości 100 milionów dolarów zgodnie z obietnicą, albo działał w złej wierze i ponosi straty w wysokości tak dużej lub większej” – dodał.

W oficjalnym oświadczeniu BitGo mówi, że wywiązało się z zakończenia umowy i że warunki umowy miały wygasnąć do 31 grudnia 2022 r., z opłatą w wysokości 100 milionów dolarów, jeśli Galaxy Digital wycofa się z umowy.

Galaxy odpowiedział na oficjalne ogłoszenie BitGo, mówiąc:

„Wierzymy, że roszczenia BitGo są bezpodstawne i będziemy energicznie się bronić. Jak wcześniej wspomniano, BitGo nie dostarczyło niektórych sprawozdań finansowych BitGo potrzebnych Galaxy do złożenia wniosku w SEC. Rada Dyrektorów Galaxy podjęła następnie decyzję o skorzystaniu z prawa do rozwiązania umowy”.

Powiernicy aktywów

Galaxy Digital chciało rozwijać się jako powiernik zasobów cyfrowych, ponieważ pomogłoby mu osiągnąć cel, jakim jest stanie się platformą z pełnym zakresem usług dla instytucji, które chcą alokować pieniądze na zasoby cyfrowe. Powiernicy są istotną częścią systemu bankowego. Odpowiadają za przechowywanie znacznej części aktywów należących do instytucji finansowych. Ale jeśli chodzi o zasoby cyfrowe, tradycyjni powiernicy zazwyczaj nie mają infrastruktury potrzebnej do bezpiecznego przechowywania zasobów cyfrowych, dlatego wiele instytucji jest zmuszonych zwrócić się do powierników zajmujących się konkretnymi zasobami cyfrowymi, takich jak BitGo.

Kiedy zapytałem Galaxy Digital, czy planują pozyskać innego opiekuna lub zbudować własny od podstaw, niechętnie udzielali mi odpowiedzi i zamiast tego wskazali mi szereg swoich zasobów, które zostały już opublikowane, takie jak poprzednie raporty o zarobkach i prasa uwalnia.

Jednak zespół ds. komunikacji Galaxy powiedział mi, abym miał oko na Galaxy One Prime, nową ofertę produktów dla inwestorów instytucjonalnych, która będzie integrować handel, pożyczki, instrumenty pochodne i komponent przechowywania aktywów cyfrowych.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Galaxy Digital BitGo deal falls through – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO